30.03.2012
№ 212/5176/2012
№2-о/212/5509/12
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30.03.2012 року місто Вінниця
Суддя Ленінського районного суду м. Вінниці Федчишен С.А., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1, заінтересовані особи управління Держгірпромнагляду по Вінницькій області та відділення Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві у м. Вінниці про встановлення факту нещасного випадку на виробництві, –
ВСТАНОВИВ:
До Ленінського районного суду м. Вінниці звернувся ОСОБА_1 з вищевказаною заявою, в якій він просить суд ухвалити рішення, яким встановити факт нещасного випадку на виробництві, що стався з ним 28.04.1978 року під час роботи на вінницькому міжколгоспбуді.
Як слідує з матеріалів заяви встановлення зазначеного вище факту необхідно заявнику для отримання допомоги з Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві, відповідно до ст. 21 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку».
В частині 1 ст. 234 ЦПК України, визначено, що окреме провадження –це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Частина 4 ст. 256 ЦПК України зазначає, що суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо з заяви про встановлення факту, що має юридичне значення, вбачається спір про право.
Дослідивши заяву та додані до неї матеріали суд, вважає, що дана заява не підлягає розгляду в порядку окремого провадження.
Такий висновок суду ґрунтується на тому, що при встановлені зазначеного вище факту необхідним є встановлення рівня втрати працездатності заявника, разом з тим, як слідує з копії його трудової книжки він продовжував працювати після 1978 р. Крім того, встановлення зазначеного факту необхідно заявнику для отримання державної грошової допомоги. Дані обставини вказують на спір про право, тому суд приходить до переконання про наявність підстав для відмови у відкритті провадження у цивільній справі в порядку окремого провадження та роз’яснення заявнику, що він має право подати позов на загальних підставах.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 209,210, 234, 235, 256 ЦПК України, суд -
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1, заінтересовані особи управління Держгірпромнагляду по Вінницькій області та відділення Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві у м. Вінниці про встановлення факту нещасного випадку на виробництві –залишити без розгляду.
Роз’яснити ОСОБА_1, що він має право на звернення до суду, шляхом пред’явлення позову до суду, на загальних підставах.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п’яти днів з дня отримання її копії.
Суддя: /підпис/
Копія вірна:
Суддя:
Секретар: