Справа № 412/3566/2012
Провадження №2а/412/190/2012
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 квітня 2012 року суддя Жовтневого районного суду міста Дніпропетровська Галічий В.М., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Жовтневої районної у м. Дніпропетровську ради про визнання дій протиправними та зобов’язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
19 березня 2012 року позивач звернулася до суду з позовом до Управління праці та соціального захисту населення Жовтневої районної у м. Дніпропетровську ради, в якому просила, визнати дії відповідача протиправними та зобов’язати відповідача провести перерахунок та виплатити недоплачену соціальну допомогу по догляду за дитиною у розмірі 3 768,00 грн. Свої вимоги позивач обґрунтувала тим, що вона як мати дитини віком до трьох років має право на отримання соціальної допомоги, визначеною Законом України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми». В зв’язку з тим, що відповідач не проводить виплату в повній мірі належної їй допомоги вона була змушена звернутися до суду з вказаним позовом. Ухвалою суду було відкрито скорочене провадження у даній справі в межах строку звернення до адміністративного суду. Відповідно до вимог ч.2 ст.11 КАС України суд може вийти за межі позовних вимог тільки в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять.
09 квітня 2012 року представник відповідача подав заперечення на позов, в яких зазначено, що позов не підлягає задоволенню, оскільки вимоги чинного законодавства при виплаті соціальної допомоги по догляду за дитиною позивачу дотримуються та виплата проводиться в порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України.
У відповідності до положень ст. 1832 КАС України, суд розглядає справу в порядку скороченого провадження.
Оцінивши обставини у справі, приходжу до висновку, що позовні вимоги, є такими що не підлягають задоволенню, з наступних підстав.
Судом встановлено, що позивач є особою, на яку поширюється дія Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми»є соціально застрахованою особою та перебуває на обліку Управління праці і соціального захисту населення та отримує допомогу по догляду за донькою, до досягнення нею трирічного віку.
Законом України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми»(2811-12) та Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням»(2240-14) допомога при народженні дитини та по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку призначається і здійснюється в розмірах і порядку, визначених Кабінетом Міністрів України.
Згідно п. 22 Постанови КМУ від 27.12.2001 року №1751 «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми»відповідно до статті 15 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми»допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі, що дорівнює різниці між прожитковим мінімумом, встановленим для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 130 гривень.
Враховуючи, що державна допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку виплачувалася позивачці у визначеному законодавством розмірі, вважаю за необхідне в задоволенні заявлених позовних вимог відмовити.
На підставі викладеного, керуючись ст. 15 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням», ст. ст. 6 –11, 71, 99, 1832 КАС України, суд –
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 - відмовити.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом 10 днів з дня отримання копії постанови шляхом подачі апеляційної скарги до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Жовтневий районний суд м. Дніпропетровська. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя В.М. Галічий