Судове рішення #22078542

        

Справа № 2-4733/12

Р І Ш Е Н Н Я  

іменем України

"03" квітня 2012 р.

  Дарницький районний суд м. Києва у складі:


головуючого судді:Басалаєвої А.В.

при секретарі:Деак Ю.В.

за участю

позивача:ОСОБА_3

представника позивачаОСОБА_4

відповідача ОСОБА_5


розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві в приміщенні суду цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_5 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_3 звернулась до суду із позовом до відповідача ОСОБА_5 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів. В позові зазначила, що шлюб, зареєстрований 25 квітня 2009 року фактично припинився з грудня 2011 року, шлюбно-сімейні відносини з відповідачем відсутні, спільне життя не склалось, спільного господарства не ведуть, тому вважає, що шлюб зберегти неможливо. Від шлюбу подружжя має малолітню дитину ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Також позивач просила суд стягнути з відповідача на її користь аліменти на утримання малолітньої дитини, оскільки вона проживає разом з нею, а відповідач не бере участі у вихованні та утриманні дитини.

У судовому засіданні позивач та її представник позовні вимоги підтримали та просили суд їх задовольнити.

Відповідач у судовому засіданні позов визнав, просив його задовольнити.

Дослідивши матеріали справи суд прийшов до висновку про задоволення позовних вимог з огляду на наступне.

Судом встановлено, що сторони перебувають у шлюбі зареєстрованому 25 квітня 2009 року Центральним відділом реєстрації шлюбів м. Києва. Від шлюбу мають малолітню дитину: ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_1.

Відповідно до статей 21, 24 Сімейного кодексу України шлюбом є сімейний союз жінки та чоловіка, зареєстрований у державному органі реєстрації актів цивільного стану. Шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається.

Згідно з частиною другою статті 112 Сімейного кодексу України шлюб розривається, якщо судом буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.

За таких обставин суд приходить до висновку, що примирення сторін не можливе, подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу буде суперечити як інтересам сторін, так і інтересам малолітніх дітей, а тому шлюб між сторонами необхідно розірвати.

Відповідно до статті 180 Сімейного кодексу України, батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття, а обов’язок з утримання дитини покладається рівною мірою на обох батьків.

Згідно з частиною восьмою статті 7 СК України регулювання сімейних відносин має здійснюватися з максимально важливим урахуванням інтересів дитини. Відповідно до частини другої статті 182 СК України мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених статтею 184 цього Кодексу.

Виходячи з того, що малолітня дитина сторін проживають разом із позивачем, у зв’язку з чим цілодобовий обов’язок останньої полягає не тільки у матеріальному забезпеченні дитини, а ще й у постійному вихованні, догляді, контролі, що потребує значно більших моральних, фізичних витрат ніж періодичні зустрічі, враховуючи вік дитини, суд вважає за можливе визначити розмір аліментів у розмірі 1/4 частини з усіх видів заробітку (доходу) відповідача щомісячно, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Згідно з частиною першою статті 191 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред’явлення позову.

На підставі викладеного, керуючись статтями 21, 24, 84, 113, 160, 174, 180 СК України, статтями 10, 57-61, 208 - 209, 212-215, 218, 224, 367 ЦПК України, –

ВИРІШИВ:

Позовну заяву задовольнити.

Шлюб, зареєстрований 25 квітня 2009 року Центральним відділом реєстрації шлюбів м. Києва (актовий запис № 670) між ОСОБА_3 та ОСОБА_5 - розірвати.

Стягнути з ОСОБА_5 на користь ОСОБА_3 аліменти на утримання сина ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_1 у розмірі 1/4 частини з усіх видів заробітку (доходу) щомісячно, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 1 березня 2012 року і до досягнення дитиною повноліття.

Стягнути з ОСОБА_5 на користь держави судовий збір у сумі 107 грн. 30 коп.

Рішення суду може бути оскаржене до Апеляційного суду м. Києва через Дарницький районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня його проголошення.


Суддя

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація