Судове рішення #22063767

 

 АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ  

                 

У Х В А Л А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

               

8 червня 2011р.                                                                                                   м. Одеса

Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Одеської області у складі:  

Головуючого:              Градовського Ю.М.

суддів:                          Черевко П.М.

                   Суворова В.О.

    при секретарі:              Ксендзюк І.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Одесі апеляційну скаргу ОСОБА_2 на рішення Іллічівського міського суду Одеської області від 17 березня 2011р. по справі за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини,-

В С Т А Н О В И Л А:

У грудні 2011р. ОСОБА_3 (уточнюючи свої позовні вимоги) звернулася в суд із позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини.

 В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на те, що з відповідачем перебуває у шлюбі з 23 січня 1999р.  Від шлюбу мають доньку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1. Оскільки у добровільному порядку батько не надає на утримання дитини матеріальної допомоги позивач просить позов задовольнити.

Рішенням Іллічівського міського судуд Одеської області від 17 березня 2011р.позов задоволено, стягнуто з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_3 аліменти на утримання доньки ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1. у розмірі 700грн. до досягнення нею повноліття, починаючи з 21 січня 2011р. і до 28 червня 2017р.

Стягнуто з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір у розмірі 51грн. та витрати на ІТЗ у розмірі 120грн.

ОСОБА_2 звернулася в суд із заявою про поновлення строку на апеляційне оскарження вказаного рішення, посилаючись на те, що строк пропущений з поважних причин.

Ухвалою апеляційного суду Одеської області від 1 червня 2011р. заяву задоволено, поновлено строк на апеляційне оскарження рішення суду.

    В апеляційній скарзі апелянт просить рішення суду змінити, зменшивши розмір аліментів до 300грн. щомісяця,  посилаючись на порушення норм права.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши доповідь судді-доповідача, доводи апеляційної скарги, пояснення на неї, перевіривши законність та обґрунтованість рішення суду в межах доводів апеляційної скарги, колегія суддів дійшла до висновку про відхилення скарги, залишення рішення суду без змін, з наступних підстав.

За правилами ст.308ЦПК України, апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права. Не може бути скасоване правильне по суті і справедливе рішення суду з одних лише формальних міркувань.

Задовольняючи позовні вимоги ОСОБА_3 суд першої інстанції виходив з того, що 23 січня 1999р. сторони уклали між собою шлюб, що підтверджується свідоцтвом про шлюб виданим відділом реєстрації актів громадянського стану виконкому м.Іллічівська Одеської області, актовий запис №24 (а.с.3) Від вказаного шлюбу у них 28 червня 1999р. народилась донька Крістіна, що підтверджується свідоцтвами про народження (а.с.4). Оскільки шлюбні відносини припинились, матеріальної допомоги на утримання дитини батько не надає, суд вважав необхідним вимоги ОСОБА_3 задовольнити, стягнути аліменти на утримання дитини, щомісячно у розмірі 700грн. до досягнення нею повноліття.

Вирішуючи спір судова колегія вважає, що суд першої інстанції повно та об’єктивно дослідив обставини по справі, надані докази, правильно визначив юридичну природу спірних правовідносин і закон, який їх регулює.

Так, судом встановлено, підтверджено матеріалами справи і не спростовано сторонами, що згідно свідоцтва про укладення шлюбу від 23 січня 1999р. сторони перебувають у зареєстрованому шлюбі. 28 червня 1999р. у подружжя народилась донька Крістіна, що підтверджується свідоцтвом про народження від 3 вересня 1999р., актовий запис №19. (а.с.4). У зв’язку із неможливістю спільного проживання подружжя припинили свої шлюбні відносини, проте питання щодо утримання дитини не вирішили.

 За правилами ст.180СК України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Частиною 1 та 2 статті 181СК України визначено, що способи виконання батьками обов’язку утримувати дитину визначаються за домовленістю між ними. За домовленістю між батьками дитини той із них, хто проживає окремо від дитини, може брати участь у її утриманні в грошовій і (або) натуральній формі.

Як вбачається з матеріалів справи, після припинення шлюбних відносин домовленості між подружжям щодо утримання доньки не досягнуто, а тому позивачка звернулась в суд із позовом про стягнення з батька аліменти на утримання дитини.

Виходячи з того, що батько проживає окремо від доньки, матеріальної допомоги на ї утримання не надає, суд відповідно до вимог ст.184СК України вважав необхідним визначити та стягнути з батька на користь мати аліменти у розмірі 700грн. щомісяця, оскільки ОСОБА_2 має нерегулярний, мінливий дохід.

В судовому засіданні апеляційної інстанції відповідач пояснив, що на теперішній час має іншу родину, матеріально допомагає своїм батькам, а тому не має можливості сплачувати аліменти у розмірі 700грн. щомісяця, а тому просить зменшити розмір аліментів до 400грн.

Статтею 182СК України зазначено, що при визначенні аліментів суд враховує:

1.   стан здоров’я та матеріальне становище дитини:

2.   стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів:

3.   наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина:

4.   інших обставин, що мають істотне значення.

Проте з свого боку  ОСОБА_2 не навів доказів того, що існують істотні обставини, які б перешкоджали йому сплачувати на утримання доньки аліменти у розмірі 700грн. щомісяця. Тому судова колегія вважає, що вказаного висновку суд дійшов обґрунтовано, виходячи з того, що батько не надає матеріальної допомоги на утримання доньки.

В доводах апеляційної скарги апелянт посилається на неправильне застосування судом норм матеріального права чи порушення норм процесуального права. На думку судової колегії, викладені у скарзі доводи не дають підстав для висновку про неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального чи порушення норм процесуального права, яке призвело або могло призвести до неправильного вирішення справи по суті.

При таких обставинах, судова колегія вважає, що рішення суду відповідає вимогам ст.ст.210,213ЦПК України, а тому не вбачає підстав для його скасування.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.308,315ЦПК України, колегія суддів

У Х В А Л И Л А:

    Апеляційну скаргу ОСОБА_2 - відхилити.

    Рішення Іллічівського міського суду Одеської області від 17 березня 2011р. залишити без змін.

    Ухвала суду набирає законної сили з моменту проголошення, проте може бути оскаржена у касаційному порядку до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справа протягом двадцяти днів з дня набрання законної сили.

Головуючий:                             Ю.М. Градовський

Судді:                                 В.О. Суворов

 

                                      П.М. Черевко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація