Судове рішення #22063148

АПЕЛЯЦІЙНИЙ  СУД  ОДЕСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

       УХВАЛА

  ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

«28» липня 2011р.                                                                                      м.Одеса

Колегія суддів судової палати у  цивільних  справах  апеляційного суду Одеської області в складі:

головуючого  – Троїцької  Л.Л.,

суддів – Михайлова В.О., Фальчука В.П.,

    при секретарі – Шевляковій О.В.,

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Суворовському районі м.Одеси на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 03 лютого 2010 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Суворовському районі м.Одеси за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, Відкрите акціонерне товариство «Одеський ливарний завод» про визнання протиправними дій, зобов’язання здійснити перерахунок розміру раніше призначеної пенсії та стягнення заборгованості, -

в с т а н о в и л а:

10.07.2008 року ОСОБА_1 звернулася з вищевказаним позовом до Управління Пенсійного фонду України в Суворовському районі м.Одеси (далі – УПФ) за участю третьої особи ВАТ «Одеський ливарний завод», в якому просила зобов’язати відповідача усунути допущене порушення її прав та перерахувати пенсію відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закону), витребувати з товариства відомості про сплату страхових внесків за період з серпня 2007 по червень 2008 року (а.с.2-3).

30.11.2009 року вона уточнила позовні вимоги та просила визнати незаконними дії УПФ, зобов’язати відповідача провести перерахунок пенсії з 01.02.2009 року відповідно до Закону, з урахуванням середнього заробітку по України для призначення і перерахунку пенсії, що передує року звернення за перерахунком пенсії; стягнути з відповідача заборгованість пенсійних виплат за лютий – листопад 2009 року у розмірі 2384,60 грн. (а.с.73).

Позивачка посилалася на те, що відповідач відмовив їй в заяві про перерахунок пенсії і, при цьому, невірно застосував вимоги ст.ст.40, 42 вищевказаного Закону (а.с.74).

Представник відповідача заперечував проти позову, вказуючи на те, що до законодавчого врегулювання цього питання УПФ застосовує положення роз’яснювального листа Міністерства праці та соціальної політики України і Пенсійного фонду України від 11.03.2009 року №220/0/18-09/039, №4096/02-01.

Справа розглянута без участі представника третьої особи – ВАТ «Одеський ливарний завод».

Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 03 лютого 2010 року позовні вимоги ОСОБА_1 задоволено частково.

Визнано протиправними дії УПФ щодо проведення перерахунку розміру раніше призначеної пенсії ОСОБА_1 відповідно до її заяви від 28.01.2009 року із застосуванням показника заробітної плати в середньому на одну особу в цілому по Україні, з якої сплачено внески та яка враховується для обчислення пенсії за 2007 рік.

Зобов’язано УПФ провести перерахунок розміру раніше призначеної пенсії ОСОБА_1 відповідно до її заяви від 28.01.2009 року із застосуванням показника заробітної плати в середньому на одну особу в цілому по Україні, з якої сплачено внески та яка враховується для обчислення пенсії за 2008 рік та виплатити на її користь різниці.

В задоволенні решти позовних вимог відмовлено.

В апеляційній скарзі представник УПФ просить скасувати постанову суду першої інстанції як постановлену з порушенням норм матеріального права та норм Кодексу адміністративного судочинства України, та ухвалити нову про відмову в позові.

Відповідно до Закону України від 2 грудня 2010 року № 2748-УІ "Про внесення змін до розділу ХП "Прикінцеві положення" Закону України "Про судоустрій і статус суддів",  справа підлягає розгляду апеляційним судом загальної юрисдикції за правилами КАС України.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та постанову суду в межах апеляційної скарги, колегія вважає, що апеляційна скарга підлягає відхиленню з наступних підстав.

Судом першої інстанцій встановлено, що позивачка з 01.04.2002 року досягла пенсійного віку та їй було призначено пенсія за віком, що підтверджується пенсійним посвідченням, виданим УПФ 25.06.2003 року (а.с.5).

28.01.2009 року вона звернулася з заявою про проведення перерахунку розміру раніше призначеної пенсії (а.с.65).

Розпорядженням відповідача від 03.02.2009 року ОСОБА_1 був проведений перерахунок розміру раніше призначеної пенсії з 28.01.2009 року (а.с.66).

При цьому, був взятий показник заробітної плати в середньому на одну особу в цілому по Україні, з якою сплачено внески та яка враховується для обчислення пенсії за 2007 рік (в розмірі 1197,91 грн.).

Відповідач відмовився здійснити перерахунок пенсії позивачеві з 28.01.2009 року відповідно до ст.ст.40, 42 Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» з показником заробітної плати за 2008 рік.

Задовольняючи частково позовні вимоги ОСОБА_1, суд виходив з того, що дії  відповідача щодо застосування при перерахунку пенсії позивачці показника середньої заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону враховується для обчислення пенсії за календарний 2007 рік є неправомірними.

Колегія погоджується з висновками суду з огляду на наступне.

Відповідно до ч.4 ст.42 Закону у  разі, якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням не менше ніж 24 місяці страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія.

За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії провадиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в ч.1 ст.40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії. При цьому з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для перерахунку пенсії, період після призначення пенсії не підлягає виключенню згідно із абзацом 3 ч.1 ст.40 цього Закону.

Тобто перерахунок пенсії у зв’язку із збільшенням середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузі економіки України, та страхового стажу регулюється ст.42 Закону, ч.4 якого передбачає, що у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії.

Кожний наступний перерахунок пенсії провадиться не раніш як через 2 роки після попереднього перерахунку з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії. Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія, або за періоди страхового стажу, зазначені в ч.1 ст.40 цього Закону.      

Зважаючи на викладене, суд першої інстанції прийшов до обґрунтованого висновку про те, що дії відповідача щодо застосування при перерахунку пенсії позивачеві  показника середньої заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону враховується для обчислення пенсії за календарний 2007 рік є неправомірними.

 Доводи апеляційної скарги не дають підстав для висновку, що при розгляді справи по суті судом першої інстанції допущено неправильне застосування норм матеріального чи порушення норм процесуального права.

Відповідно до ч.1 ст.200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду – без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

З урахуванням викладеного та керуючись п.1 ч.1 ст.198, ст.200, п.1 ч.1 ст.205 КАС України, колегія суддів -

у х в а л и л а:

Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Суворовському районі м.Одеси відхилити.

Постанову Одеського окружного адміністративного суду від 03 лютого 2010 року залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом 20 днів з дня складання в повному обсязі.

Судді апеляційного суду

Одеської області:                                                                                              Л.Л.Троїцька

В.О.Михайлов

В.П.Фальчук

Копія вірна:

Суддя апеляційного суду

Одеської області:                                                                                              Л.Л.Троїцька

                                                                                                             

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація