Справа № 2-2560/12
У Х В А Л А
"21" березня 2012 р. суддя Оболонського районного суду м. Києва Белоконна І. В. , розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Відкритого акціонерного товариства «Цукроавтомат», третя особа –МП «База відпочинку «ІМПУЛЬС»про визнання недійсним та скасування рішення загальних зборів, –
в с т а н о в и в :
Позивачі звернулись до суду з позовом до Відкритого акціонерного товариства «Цукроавтомат», третя особа – МП «База відпочинку «ІМПУЛЬС»про визнання недійсним та скасування рішення загальних зборів, згідно якого просять визнати недійсним рішення зборів учасників МП «База відпочинку «ІМПУЛЬС»від 10.06.2011 р. № 18 та № 19, визнати недійсним та скасувати рішення про примусове виключення позивача ОСОБА_3 зі складу учасників МП «База відпочинку «ІМПУЛЬС», скасувати державну реєстрацію змін до установчих документів та Статуту, пов’язаних з виключенням позивача ОСОБА_3 зі складу учасників МП «База відпочинку «ІМПУЛЬС», а також просять включити позивачів ОСОБА_2 та ОСОБА_1 до складу учасників МП «База відпочинку «ІМПУЛЬС». У позовній заяві позивачі посилаються на те, що їхньому батьку –ОСОБА_3 належала частка у статутному капіталі МП «База відпочинку «ІМПУЛЬС»у розмірі 44 % - по 12,5 % з яких він подарував кожному з позивачів.
Згідно з ч. 1 ст. 15 ЦПК України, суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо: захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин; інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Відповідно ст. 167 Господарського кодексу України, корпоративні права –це права особи, частка якої визначається у статутному капіталі (майні) господарської організації, що включають правомочності на участь цієї особи в управлінні господарською організацією, отримання певної частки прибутку (дивідендів) даної організації та активів у разі ліквідації останньої відповідно до закону, а також інші правомочності, передбачені законом та статутними документами. Під корпоративними відносинами маються на увазі відносини, що виникають, змінюються та припиняються щодо корпоративних прав.
Згідно ст. 12 Господарського процесуального кодексу України, господарським судам підвідомчі справи, що виникають з корпоративних відносин у спорах між господарським товариством та його учасником (засновником, акціонером), у тому числі учасником, який вибув, а також між учасниками (засновниками, акціонерами) господарських товариств, що пов'язані із створенням, діяльністю, управлінням та припиненням діяльності цього товариства, крім трудових спорів.
Таким чином, враховуючи характер та зміст позовних вимог, те, що взаємовідносини між сторонами мають корпоративний характер, спір, що виник між ними, безпосередньо стосується корпоративних прав учасників Малого підприємства «База відпочинку «ІМПУЛЬС», вважаю, що позовні вимоги позивачів підлягають розгляду за правилами господарського судочинства та в порядку, визначеному ГПК України.
Згідно вимог п. 1 ч. 2 ст. 122 ЦПК України, суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.
Вивчивши матеріали позовної заяви та зважаючи на вищезазначене, вважаю за необхідне відмовити у відкритті провадження у цивільній справі за даним позовом.
Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 15, 122 ЦПК України, –
у х в а л и в :
Відмовити у відкритті провадження в справі за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Відкритого акціонерного товариства «Цукроавтомат», третя особа –МП «База відпочинку «ІМПУЛЬС»про визнання недійсним та скасування рішення загальних зборів.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається Апеляційному суду м. Києва через Оболонський районний суд м. Києва протягом п’яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя: І. В. Белоконна
- Номер: 2-3336/12
- Опис: про визнання правочину недійсним
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-2560/12
- Суд: Печерський районний суд міста Києва
- Суддя: Белоконна І.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Повернуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 03.08.2012
- Дата етапу: 17.08.2012
- Номер: 2/609/1313/12
- Опис: про зменшення розміру аліментів
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-2560/12
- Суд: Корольовський районний суд м. Житомира
- Суддя: Белоконна І.В.
- Результати справи: заяву задоволено частково
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 15.05.2012
- Дата етапу: 05.09.2012