Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #2201920712


Справа № 351/1016/25

Номер провадження №1-кп/351/203/25


ВИРОК

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ




04 липня 2025 року м. Снятин


Снятинський районний суд Івано-Франківської області в складі:

головуючого судді                                 ОСОБА_1

за участю секретаря судових засідань         ОСОБА_2

розглянувши у спрощеному провадженні без проведення судового розгляду в судовому засіданні за відсутності учасників судового провадження обвинувальний акт у кримінальному провадженні № 12025096230000057, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 08.06.2025, про обвинувачення ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Долішнє Залуччя Снятинського району Івано-Франківської області, із зареєстрованим та фактичним місцем проживання АДРЕСА_1 , громадянина України, українця, із середньою освітою, непрацюючого, неодруженого, на утриманні нікого немає, депутатом не обирався, не є особою з інвалідністю, раніше судимого вироком Снятинського районного суду від 28.06.2022 за ч. 3 ст. 185, ч. 4 ст. 296, ч. 2 ст. 121 КК України до покарання у виді позбавлення волі на строк 7 років 3 місяці та 26.05.2023 звільненого, у зв`язку із відбуттям строку покарання,


у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України,


в с т а н о в и в :


ОСОБА_3 умисно спричинив легкі тілесні ушкодження потерпілому ОСОБА_4 .


Кримінальний проступок було вчинено за таких обставин.


ОСОБА_3 , перебуваючи 07.06.2025 приблизно о 22:00 год неподалік магазину «5 доріг», що по АДРЕСА_1 , на ґрунті неприязних відносин, вчинив конфлікт із ОСОБА_4 , в ході якого у ОСОБА_3 виник протиправний умисел, спрямований на спричинення умисного легкого тілесного ушкодження ОСОБА_4 .

Відтак, ОСОБА_3 діючи умисно, з метою спричинення умисного легкого тілесного ушкодження ОСОБА_4 , усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки та бажаючи настання таких наслідків щодо здоров`я потерпілого, наніс йому два удари кулаком правої руки у ділянку обличчя, потім між ними відбулася шарпанина, в ході якої ОСОБА_3 повалив ОСОБА_5 на землю, де наніс останньому два удари кулаком своєї правої руки в ділянку голови та чотири удари ногами в ділянку грудної клітки та лівої ноги потерпілого.

Тим самим, умисними діями ОСОБА_3 потерпілому ОСОБА_4 спричинено тілесне ушкодження у вигляді гематоми волосистої частини голови, яке згідно з висновку судового експерта відноситься до легких тілесних ушкоджень.

Отже, своїми умисними діями ОСОБА_3 вчинив кримінальний проступок, передбачений ч. 1 ст. 125 КК України, тобто умисне легке тілесне ушкодження потерпілому.

Обвинувальний акт щодо ОСОБА_3 , у порядку ст. 302 КПК України, надійшов до суду з клопотанням прокурора про його розгляд у спрощеному провадженні без проведення судового розгляду в судовому засіданні та без його участі.

Зі змісту заяви обвинуваченого ОСОБА_3 , яка була складена в присутності захисника ОСОБА_6 , вбачається, що останній беззаперечно визнає свою винуватість у вчиненні інкримінованого йому кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України, а саме умисного спричинення легкого тілесного ушкодження потерпілому, погоджується із встановленими досудовим розслідуванням обставинами, ознайомлений з обмеженням права апеляційного оскарження згідно з ч. 2 ст. 302 КПК України, надавав свою згоду на розгляд обвинувального акту без його участі у спрощеному провадженні без проведення судового розгляду в судовому засіданні.

Крім цього, суд зазначає, що до обвинувального акту також додана письмова заява потерпілого ОСОБА_4 щодо згоди з встановленими досудовим розслідуванням обставинами, ознайомлення з обмеженням права апеляційного оскарження, згідно з ч. 2 ст. 302 КПК України, та згоди з розглядом обвинувального акта у спрощеному провадженні без проведення судового розгляду в судовому засіданні та за відсутності всіх учасників справи.

З огляду на викладене, суд вважає за можливе розглянути обвинувальний акт про вчинення ОСОБА_3 кримінального проступку в спрощеному провадженні без проведення судового розгляду в судовому засіданні за відсутності учасників судового провадження, що узгоджується з приписами ч. 2 ст. 381 КПК України, шляхом вивчення обвинувального акту та доданих до нього матеріалів із ухваленням вироку без зазначення доказів на підтвердження встановлених обставин, відповідно до ч. 2 ст. 382 КПК України.

Відповідно до частини 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Вивчивши обвинувальний акт та додані до нього матеріали в їх сукупності, перевіривши встановлені органом досудового розслідування обставини, які не оспорюються учасниками судового провадження, суд дійшов висновку, що винуватість обвинуваченого ОСОБА_3 у вчиненні ним кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України, знайшла своє підтвердження та доведена повністю.

Кваліфікація дій обвинуваченого ОСОБА_3 за ч. 1 ст. 125 КК України є правильною, так як він вчинив умисне спричинення легких тілесних ушкоджень потерпілому.

Відповідно до вимог ст. 65 КК України, призначаючи покарання, суд враховує ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, особу винного та обставини, що пом`якшують та обтяжують покарання.

Обставиною, яка пом`якшує покарання обвинуваченого ОСОБА_3 , передбаченою п. 1 ч. 1 ст. 66 КК України, є щире каяття.

Обставин, що обтяжують покарання обвинуваченого ОСОБА_3 , передбачених ст. 67 КК України, судом не встановлено.

За приписами ч. 2 ст. 65 КК України, особі, яка вчинила кримінальне правопорушення, має бути призначене покарання, необхідне й достатнє для її виправлення та попередження вчинення нею нових кримінальних правопорушень.

Призначаючи обвинуваченому ОСОБА_3 покарання, суд, відповідно до вимог ст. 65 КК України, враховує ступінь тяжкості вчиненого ним кримінального правопорушення.

Згідно з ст. 12 КК України кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 125 КК України, є кримінальним проступком.

Обираючи вид та міру покарання обвинуваченому ОСОБА_3 , виходячи з принципу індивідуалізації покарання, суд враховує також спосіб посягання, форму та ступінь вини обвинуваченого, а також особу обвинуваченого.

Так, обвинувачений  ОСОБА_3 раніше судимий, не перебуває на обліку в психіатричному та в наркологічному кабінеті, після відбуття покарання у місцях позбавлення волі скарг та нарікань з боку сусідів, родичів за місцем проживання на його поведінку не надходило.

За викладених обставин, суд дійшов висновку, що покарання обвинуваченому слід призначити в межах санкції ч. 1 ст. 125 КК України у виді штрафу, яке буде відповідати не тільки тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, обставинам справи, але й особі обвинуваченого, буде обґрунтованим, необхідним та достатнім для його виправлення та попередження вчинення ним нових кримінальних правопорушень.

Підстав для обрання запобіжного заходу ОСОБА_3 судом не встановлено.

Цивільний позов у кримінальному провадженні не заявлявся.

Речові докази та процесуальні витрати по справі відсутні.

На підставі викладеного, керуючись ст. 369-370, 373-374, 381-382 КПК України, суд,

у х в а л и в :

ОСОБА_3 визнати винуватим у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України, та призначити йому покарання у виді штрафу в розмірі 50 (п`ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень 00 копійок.


Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Вирок суду, ухвалений за результатами спрощеного провадження в порядку, передбаченому статтями 381 та 382 КПК України, не може бути оскаржений в апеляційному порядку з підстав розгляду провадження за відсутності учасників судового провадження, недослідження доказів у судовому засіданні або з метою оспорити встановлені досудовим розслідуванням обставини.

З інших підстав вирок може бути оскаржений до Івано-Франківського апеляційного суду через Снятинський районний суд Івано-Франківської області протягом тридцяти днів з дня отримання копії вироку, ухваленого за результатами спрощеного провадження, з урахуванням особливостей, передбачених ст. 394 КПК України.

Відповідно до ч. 4 ст. 382 КПК України копію вироку не пізніше дня, наступного за днем його ухвалення, надіслати учасникам судового провадження.


Суддя                                                                 ОСОБА_7





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація