- позивач: Малік Кирило Володимирович
- відповідач: Постолатій Михайло Станіславович
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Справа № 761/33671/23
Провадження № 2-а/761/197/2025
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 квітня 2025 року суддя Шевченківського районного суду міста Києва Анохін А.М., вирішуючи питання про прийняття до свого провадження адміністративного позову ОСОБА_1 до інспектора поліції 3 батальйону 4 роти Постолатій Михайла Станіславовича про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду із позовом до інспектора поліції 3 батальйону 4 роти Постолатій Михайла Станіславовича про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення.
15 вересня 2023 року згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями, вищевказана справа передана на розгляд судді ОСОБА_2
Рішенням Вищої ради правосуддя від 04.02.2025 №171/0/15-25 суддю ОСОБА_2 було звільнено у відставку.
Відповідно до ч. 7 ст. 33 ЦПК України невирішені судові справи за вмотивованим розпорядженням керівника апарату суду, що додається до матеріалів справи, передаються для повторного автоматизованого розподілу справ.
Згідно розпорядження керівника апарату Шевченківського районного суду м. Києва Зборщік А.О. щодо повторного автоматизованого розподілу справи №01-08-926 від 02.04.2025, призначено повторний автоматичний розподіл справи № 761/33671/23, провадження № 2-а/761/197/2025.
02 квітня 2025 року на підставі протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями дану справу було передано до провадження головуючому судді Анохіну А.М.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Згідно з ч. 2 ст. 171 КАС України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
При вирішенні питання про відкриття провадження в справі з`ясовано, що позовна заява не відповідає вимогам ст. 160 КАС України.
Як вбачається з позовної заяви, позивач оскаржує постанову про накладення на нього адміністративного стягнення за ч. 1 ст. 122 КУпАП.
Разом з тим, до позовної заяви не додана ксерокопія оспорюваної постанови, що позбавляє суд можливості ознайомитись з її текстом та визначити її відповідність викладу обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.
Крім того, зі змісту позовної заяви вбачається, що відповідачем зазначено інспектора поліції 3 батальйону 4 роти Постолатій Михайла Станіславовича.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Вжитий у цій процесуальній нормі термін «суб`єкт владних повноважень» означає орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадову чи службову особу, іншого суб`єкта при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг (п. 7 ч. 1 ст. 4 КАС України).
Зі змісту ст. 222 КУпАП вбачається, що органи Національної поліції розглядають справи про адміністративні правопорушення, зокрема, про порушення правил дорожнього руху, правил паркування транспортних засобів, правил, що забезпечують безпеку руху транспорту, правил користування засобами транспорту.
Від імені органів Національної поліції розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право працівники органів і підрозділів Національної поліції, які мають спеціальні звання, відповідно до покладених на них повноважень.
У відповідності до ч. 1 ст. 15 Закону України «Про Національну поліцію» територіальні органи поліції утворюються як юридичні особи публічного права в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, районах, містах, районах у містах та як міжрегіональні (повноваження яких поширюються на декілька адміністративно-територіальних одиниць) територіальні органи у межах граничної чисельності поліції і коштів, визначених на її утримання.
Відповідно до п. 1 розділу 1 Положення про Департамент патрульної поліції, затвердженого наказом Національної поліції України 06.11.2015 № 73 Департамент патрульної поліції є міжрегіональним територіальним органом Національної поліції, який створюється, реорганізується та ліквідується Кабінетом Міністрів України за поданням Міністра внутрішніх справ України в установленому законодавством порядку.
Пунктом 7 розділу II Положення передбачено, що Департамент здійснює провадження у справах про адміністративні правопорушення, віднесених до компетенції Національної поліції України.
Відповідно до п.п.9, 10 розділу V Положення, Департамент патрульної поліції є юридичною особою публічного права, має самостійний баланс, рахунки в органах Державної казначейської служби України, має печатку із зображенням Державного Герба України, інші печатки, штампи, бланки зі своєю повною та скороченою назвою, необхідні для здійснення його поточної діяльності. Департамент фінансується за рахунок коштів Державного бюджету України, а також інших джерел не заборонених законом, та забезпечує їх цільове використання.
Аналіз наведених норм свідчить про те, що при розгляді справ про адміністративні правопорушення, інспектори відповідного орану поліції діють не як самостійний суб`єкт владних повноважень, а від імені органів Національної поліції, а саме - від імені Департаменту патрульної поліції Національної поліції України і її територіальних органів.
Відповідно до ч.5 ст. 242 КАС України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Отже, позивачу необхідно уточнити суб`єктний склад поданої позовної заяви, вказавши відповідачем орган, на який покладено функціональний обов`язок розглядати справи про адміністративне правопорушення, та зазначивши про нього наявну у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань інформацію, у відповідності до вимог п. 2 ч. 5 ст. 160 КАС України (повне найменування, місцезнаходження, ідентифікаційний код юридичної особи, відомі номери засобів зв`язку, адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету), а також з врахуванням цього позивачу необхідно надати виправлену редакцію позовної заяви з уточненим суб`єктним складом для суду та її копію для відповідача згідно з вимогами ч.1 ст. 161 КАС України.
Крім того, згідно абзацу першого ч. 2 ст. 161 КАС України, у разі подання позовної заяви та доданих до неї документів в електронній формі через електронний кабінет до позовної заяви додаються докази надсилання її копії та копій доданих документів іншим учасникам справи з урахуванням положень статті 44 цього Кодексу.
У порушення абзацу першого ч. 2 ст. 161 КАС України до позовної заяви не додається докази надсилання її копії та копій доданих документів іншим учасникам справи з урахуванням положень статті 44 цього Кодексу.
Однак, позивачем не надано докази надсилання відповідачу позовної заяви з додатками.
Згідно з ч. 1 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на викладене, позовна заява підлягає залишенню без руху.
Керуючись статтями 160, 169 КАС України,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до інспектора поліції 3 батальйону 4 роти Постолатій Михайла Станіславовича про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення, залишити без руху.
Надати позивачеві строк для виправлення вказаних у даній ухвалі недоліків позовної заяви 5 (п`ять) днів з дня вручення цієї ухвали.
Роз`яснити, що в разі невиконання вказаних в ухвалі вимог, позовна заява буде вважатись неподаною та буде повернута позивачеві, що не перешкоджає повторному зверненню із аналогічною позовною заявою до суду.
Копію ухвали надіслати позивачеві.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: http://court.gov.ua/.
Ухвала не підлягає оскарженню.
Суддя Андрій АНОХІН
- Номер: 2-а/761/287/2024
- Опис: за позовом Маліка К.В. до Постолатій М.С. про скасування постанови
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 761/33671/23
- Суд: Шевченківський районний суд міста Києва
- Суддя: Анохін А.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 15.09.2023
- Дата етапу: 15.09.2023
- Номер: 2-а/761/197/2025
- Опис: за позовом Маліка К.В. до Постолатій М.С. про скасування постанови
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 761/33671/23
- Суд: Шевченківський районний суд міста Києва
- Суддя: Анохін А.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 15.09.2023
- Дата етапу: 15.09.2023