- Представник позивача: Вакула Вадим Миколайович
- Позивач (Заявник): Вакула Ольга Олександрівна
- Позивач (Заявник): Мартіросян Артур Меружанович
- Відповідач (Боржник): Управління забезпечення реалізації державної політики у сфері земельних відносин
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі
02 липня 2025 року Справа № 480/4822/25
Суддя Сумського окружного адміністративного суду Кравченко Є.Д., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Управління забезпечення реалізації державної політики у сфері земельних відносин Головного управління Держгеокадастру у Сумській області про скасування кадастрового номеру на земельну ділянку,
В С Т А Н О В И В:
Позивачі, ОСОБА_1 , ОСОБА_2 звернулися до Сумського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Управління забезпечення реалізації державної політики у сфері земельних відносин Головного управління Держгеокадастру у Сумській області, в якій просять скасувати реєстрацію в державному земельному кадастрі, земельної ділянки під кадастровим номером 5910136300:08:062:0014 загальною площею 0,520 га, цільовим використанням, для будівництва і обслуговування житлового будинку господарських будівель і споруд за адресою АДРЕСА_1 .
Ухвалою суду позовну заяву було залишено без руху та встановлено позивачам/ представнику позивачів семиденний строк з дня отримання ухвали для усунення недоліків позовної заяви шляхом подання до суду уточненої позовної заяви, в якій зазначити ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України відповідача, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету сторін.
Представник позивача усунув недоліки позовної заяви у встановлений строк..
Адміністративний позов відповідає вимогам статей 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України. З огляду на зазначене, перешкоди для прийняття позовної заяви та відкриття провадження у справі Сумським окружним адміністративним судом відсутні.
Відповідно до ч. 3 ст. 257 КАС України, при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; кількість сторін та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Згідно з ст. 262 КАС України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.
Враховуючи наведене, а також те, що дана справа не підпадає під перелік справ, які розглядаються виключно за правилами загального позовного провадження (ч. 4 ст. 12 КАС України), суд дійшов висновку розгляд справи провести за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.
Керуючись ст.ст. 171, 248, 256, 257, 260, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі № 480/4822/25 за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Управління забезпечення реалізації державної політики у сфері земельних відносин Головного управління Держгеокадастру у Сумській області про скасування кадастрового номеру на земельну ділянку (Номер категорії справи 109020100).
2. Розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін в приміщенні Сумського окружного адміністративного суду за адресою: м. Суми, вул. Герасима Кондратьєва, 159, зал 210.
3. Копію ухвали про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі надіслати сторонам.
4. Встановити відповідачу 15-денний строк для подання заяви із запереченнями проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження та відзиву на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 162 КАС України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову.
Відповідно до вимог ч. 3 ст. 162 КАС України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 6 ст. 162 КАС України).
Відповідно до ч. 4 ст. 159 КАС України неподання суб`єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
5. Позивач в порядку, встановленому ст. ст. 162-167 КАС України має право подати до суду відповідь на відзив, а відповідач - заперечення протягом п`яти днів з дня отримання відповідно відзиву/заперечення.
6. Витребувати у Головного управління Держгеокадастру у Сумській області у 15-денний строк з дня отримання копії ухвали належним чином засвідчені копії документів на підставі та з урахуванням яких внесено інформацію до Державного земельного кадастру про земельну ділянку із кадастровим номером 5910136300:08:062:0014.
7. Роз`яснити сторонам, що інформацію у справі, що розглядається, можна отримати в мережі Інтернет на офіційному вебпорталі судової влади України на вебсторінці http://adm.su.court.gov.ua/sud1870/.
8. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя Є.Д. Кравченко
- Номер: 2-а/480/6035/25
- Опис: про скасування кадастрового номеру на земельну ділянку
- Тип справи: Адміністративний позов
- Номер справи: 480/4822/25
- Суд: Сумський окружний адміністративний суд
- Суддя: Є.Д. Кравченко
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 17.06.2025
- Дата етапу: 17.06.2025
- Номер: 2-а/480/6035/25
- Опис: про скасування кадастрового номеру на земельну ділянку
- Тип справи: Адміністративний позов
- Номер справи: 480/4822/25
- Суд: Сумський окружний адміністративний суд
- Суддя: Є.Д. Кравченко
- Результати справи:
- Етап діла: Відкрито провадження
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 17.06.2025
- Дата етапу: 02.07.2025