Судове рішення #21975317

УХВАЛА

Іменем  України


"27" січня 2012 р.справа № 2а-8866/10


Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді          –   Богданенка І.Ю.,

суддів                    –    Уханенка С.А.  Дадим Ю.М. ,

розглянувши в порядку письмового провадження в м. Дніпропетровську

апеляційну скаргу  управління Пенсійного фонду України у м. Бердянську Запорізької області

на постанову  Бердянського міськрайонного суду Запорізької області  від  28 грудня 2010 року

у справі 2а-8866/10

за позовом  ОСОБА_1  

до  управління Пенсійного фонду України у м. Бердянську Запорізької області  

про зобов'язання здійснити перерахунок щомісячної державної соціальної допомоги "Дітям війни",  

ВСТАНОВИВ:

28 жовтня 2010 року позивач звернувся до суду з позовом про визнання неправомірною бездіяльності відповідача щодо не нарахування щомісячної доплати до пенсії та зобов’язання останнього здійснити нарахування та виплату щомісячної соціальної доплати до пенсії в розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком, відповідно до частини 1 статті 28 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” за період з 28 квітня 2010 року по теперішній час, з урахуванням проведених виплат.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що позивачу, відповідно до статті 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни”, повинна виплачуватись пенсія, або щомісячне грошове утримання з підвищенням на 30 відсотків розміру мінімальної пенсії за віком, але всупереч вказаним нормам відповідач не нарахував та не виплатив позивачу вищезазначену надбавку до пенсії.

Постановою Бердянського міськрайонного суду Запорізької області від 28 грудня 2010 року позовні вимоги задоволено. Визнано протиправною бездіяльність відповідача щодо не нарахування та не виплати підвищення до пенсії, зобов’язано здійснити перерахунок та виплату позивачу доплати до пенсії відповідно до положень статті 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни”, розрахованої з урахуванням вимог частини 1 статті 28 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” за період з 28 квітня 2010 року по 28 жовтня 2010 року в розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком з урахуванням проведених виплат.

Не погодившись з постановою суду, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просив скасувати постанову та відмовити в задоволені позовних вимог посилаючись при цьому на порушення судом норм матеріального права.

Перевіривши законність і обґрунтованість постанови суду першої інстанції, суд вважає, що апеляційна скарга  не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що позивач відповідно до абзацу  1 частини 1 статті  1 Закону України “Про соціальний захист дітей війни” має статус дитини війни, що підтверджується відміткою в пенсійному посвідченні і має право відповідно до статті 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни” на підвищення до пенсії в розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.

У 2008 році дія статті 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни” відновлена рішенням Конституційного Суду України № 10-рп від 22 травня 2008 року та в подальшому не призупинялася, а застосування відповідачем положень постанови Кабінету Міністрів України № 530 від 28 травня 2008 року щодо визначення розміру підвищення пенсії є безпідставним, оскільки розмір підвищення пенсії визначений Законом України “Про соціальний захист дітей війни”, який має вищу юридичну силу, ніж постанова Кабінету Міністрів України.

При цьому суд погоджується з висновками суду першої інстанції, що розмір мінімальної пенсії за віком необхідно обраховувати відповідно до частини 1 статті 28 Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування”, оскільки чинним законодавством не встановлено іншого, крім передбаченого частиною першою цієї статті, мінімального розміру пенсії за віком.

  

Відповідно до частини  1 статті 200 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

За таких обставин суд приходить до висновку, що судом першої інстанції повно встановлені обставини справи та надана правильна юридична оцінка, у зв’язку з чим підстави для задоволення апеляційної скарги та скасування постанови суду відсутні.

Керуючись статтею 197,  пунктом 1 частини 1 статті 198, статтями  200, 205, 206  Кодексу адміністративного судочинства України, суд, –

ухвалиВ:

Апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України у м. Бердянську Запорізької області  – залишити без задоволення.

Постанову Бердянського міськрайонного суду Запорізької області від 28 грудня 2010 року – залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення, ухвала оскарженню не підлягає.


Головуючий:                                                            І.Ю. Богданенко

          Суддя:                                                            С.А. Уханенко


          Суддя:                                                            Ю.М. Дадим

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація