ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м.Вінниця
22 березня 2012 р. Справа № 2а/0270/973/12
Вінницький окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Жернакова Михайла Володимировича, розглянувши в порядку скороченого провадження матеріали справи
за позовом: управління Пенсійного фонду України в м. Могилеві-Подільському та Могилів-Подільському районі Вінницької області
до: фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
про: стягнення боргу по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування
ВСТАНОВИВ :
До Вінницького окружного адміністративного суду звернулось управління Пенсійного фонду в м. Могилеві-Подільському та Могилів-Подільському районі Вінницької області з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення боргу по сплаті страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.
Ухвалою суду від 06.03.2012р. в порядку статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) відкрито скорочене провадження у справі та запропоновано відповідачу в 10-денний строк з дня одержання даної ухвали через відділ прийому суду або через відділення поштового зв’язку подати письмові заперечення проти позову та необхідні документи або заяву про визнання позову.
Відповідач отримав зазначену ухвалу суду 09.03.2012р, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (а. с. 10), однак, у визначений строк заперечень на позовну заяву не надав.
Беручи до уваги те, що відповідач своїм правом заперечити проти позовних вимог не скористався, справа розглянута судом в порядку скороченого провадження за наявними в ній доказами в межах строку, визначеного пунктом 2 частини 5 статті 183-2 КАС України.
Згідно наданих позивачем доказів, судом встановлено, що фізична особа - підприємець ОСОБА_1 взята на облік в управлінні Пенсійного фонду в м. Могилеві-Подільському та Могилів-Подільському районі та була платником до 01.01.2011 року страхових внесків на загальньнообов’язкове державне пенсійне страхування, а з 01.01.2011 року є платником єдиного внеску.
Відповідно до п.5 ч.1 ст. 14 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування " № 1058-ІV від 09.07.2003 р. (далі - Закон № 1058-ІV), до кола осіб, які є страхувальниками, відносяться застраховані особи, визначені в п. 3 ч.1 ст. 11 цього Закону. Ними є фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, у тому числі ті, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок), та члени сімей зазначених фізичних осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності.
01.07.2004 року набрав законної сили Закон України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" від 15.05.2003р., у відповідності до абз.4 ч.1 ст. 6 якого (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин), державний реєстратор передає органам статистики, державної податкової служби, Пенсійного фонду України та фондів соціального страхування повідомлення та відомості з реєстраційних карток про вчинення реєстраційних дій, які передбачені цим Законом, у тому числі щодо створення або ліквідації відокремлених підрозділів юридичних осіб. Таким чином, платником страхових внесків до Пенсійного фонду України, фізична особа-підприємець стає автоматично з моменту державної реєстрації.
Судом встановлено, що протягом липня - грудня 2010 року фізична особа - підприємець ОСОБА_1 здійснювала підприємницьку діяльність, сплачувала фіксований податок, проте розрахунки по страхових внесках нею не проводились.
Відповідно до ст. 1 Закону №1058-ІV, страхові внески - це кошти відрахувань на соціальне страхування, збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені (які підлягають сплаті) згідно із законодавством, що діяло раніше; надходження від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що спрямовуються на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Згідно ст. 7 цього ж Закону, загальнообов'язкове державне пенсійне страхування здійснюється за принципом обов'язковості страхування осіб, які працюють на умовах трудового договору (контракту) та інших підставах, передбачених законодавством, а також осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності.
Порядок визначення розміру страхового внеску для платника, міститься у визначенні мінімального страхового внеску, що передбачене ст. 1 Закону №1058-ІV, а саме: мінімальний страховий внесок - це сума коштів, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір страхового внеску, встановлених законом на день отримання заробітної плати (доходу).
Згідно п. 6 ст. 20 Закону №1058-ІV, страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітним періодом для фізичних осіб-підприємців, які обрали особливий спосіб оподаткування, є квартал.
На підставі вищевикладеного за відповідачем числиться заборгованість по сплаті страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за період липня-грудня 2010 року на загальну суму 1732,80 грн., що підтверджується розрахунком ціни позову (а. с. 5), повідомленнями - розрахунками (а. с. 7).
Відповідно до ч. ч. 2, 3 ст. 106 Закону №1058-ІV, суми страхових внесків, своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій. Територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій.
На виконання даних норм законодавства, відповідачу направлялися вимоги № Ф 428 від 29.11.2010 року про сплату боргу за 3 квартал 2010 року у сумі 854,46 грн, яку боржник отримала 04.12.2010 року, та № Ф 284 від 14.02.2011 року про сплату боргу за 4 квартал 2010 року у сумі 878,34 грн., яку боржник отримала 18.02.2011 року.
Згідно з абз. 6 п. 8.3. Інструкції про порядок обчислення страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне страхування до Пенсійного фонду України № 21-1 від 19.12.2003 року, вимога вважається надісланою (врученою) фізичній особі, якщо її вручено особисто такій фізичній особі або її законному представникові чи надіслано листом на її адресу за місцем проживання або останнього відомого місця її знаходження з повідомленням про вручення.
Однак, боржник протягом 10 робочих днів з дня отримання вимог не сплатила зазначену у них суму заборгованості.
Беручи до уваги те, що заявлену до стягнення суму 1732,80 грн. у встановлені строки відповідачем не сплачена, наявність вказаної заборгованості підтверджується матеріалами справи, доказів її погашення станом на день розгляду справи не надано, суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення позову в повному обсязі.
Відповідно до статті 86 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об’єктивному дослідженні.
Оскільки спір вирішено на користь суб’єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб’єкта владних повноважень, пов’язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст. 86, 94, 158, 162, 183-2, 256 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ :
1. Адміністративний позов управління Пенсійного фонду України в м. Могилеві - Подільському та Могилів - Подільському районі Вінницької області задовольнити повністю.
2. Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1) на рахунок управління Пенсійного фонду України в м. Могилеві - Подільському та Могилів - Подільському районі Вінницької області (вул. Гвардійська, 19, м. Могилів - Подільський, Вінницька область, 24000, р/р 25607323390103 у філії ВОУ АТ "Ощадбанк", МФО 302076, код ЄДРПОУ 37865377) заборгованість по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування на суму 1732 (одна тисяча сімсот тридцять дві гривні) 80 копійок.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Відповідно до ст.ст. 183-2, 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з моменту отримання копії постанови.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Постанова набирає законної сили в порядку ст. 254 КАС України
Суддя (підпис) Жернаков Михайло Володимирович
Копія вірна:
Суддя:
Секретар: