Судове рішення #21941755

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

м.Вінниця

20 березня 2012 р.                                                                    Справа № 2а/0270/1079/12

Вінницький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Жернакова Михайла Володимировича

розглянувши в порядку письмового провадження матеріали справи

за позовом: прокурора Гайсинського районну Вінницької області в інтересах держави в особі Гайсинської міжрайонної податкової інспекції Вінницької області   

до:   фізичної особи - підприємця ОСОБА_1  

про: стягнення заборгованості перед бюджетом

ВСТАНОВИВ :

У березні 2012 року до Вінницького окружного адміністративного суду звернувся прокурор Гайсинського району Вінницької області в інтересах держави в особі Гайсинської міжрайонної державної податкової інспекції Вінницької області з позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості перед бюджетом.

Позовні вимоги мотивовані тим, що за відповідачем рахується заборгованість перед державним бюджетом, яка виникла внаслідок несплати єдиного податку  і  станом на  10.02.2012 року становить 2199,43 грн.

Прокурор та представник Гайсинської міжрайонної державної податкової інспекції Вінницької області у судове засідання не з'явились, надали суду заяви (а. с. 26, 27) про розгляд справи у їх відсутність, зазначивши, що позовні вимоги підтримують у повному обсязі.

Відповідач заперечень на адміністративний позов з нормативно - документальним  обґрунтуванням суду не надав, у судове засідання не з’явився, повноважного представника не направив, хоча про час, дату та місце судового засідання повідомлявся завчасно та належним чином, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (а. с. 14).

Враховуючи, що в матеріалах справи достатньо письмових доказів для правильного вирішення справи, а особиста участь сторін в судовому засіданні - не обов'язкова, суд, у відповідності до положень ч. 4 ст. 122 та ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України, вважає за моживе провести розгляд справи в порядку письмового провадження.

Повно, всебічно, об’єктивно дослідивши надані у справу докази, суд установив наступне.

ОСОБА_1 зареєстрована як фізична особа - підприємець Гайсинською районною державною адміністрацією Вінницької області, що підтверджується довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців     (а. с. 4), та з 19.03.2007 року перебуває на обліку як платник податків у Гайсинській МДПІ, що вбачається з довідки про взяття на облік платника податків № 4480 від 19.03.2007 року  (а. с.5 ).

Відповідно до поданої заяви про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності (а.с. 6),  відповідач перейшов на спрощену систему, згідно пункту 4 Указу Президента України від 3 липня 1998 року № 727/98 “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва” (чинного на момент виникнення спірних правовідносин), вид діяльності: оптова торгівля і посередництво в оптовій торгівлі, роздрібна торгівля поза магазинами та 01.07.2008р. отримав свідоцтво про право сплати єдиного податку, Серія НОМЕР_3.

За правилами абзацу 2 та абзацу 4 пункту 2 вищезазначеного Указу Президента (чинного на момент виникнення спірних правовідносин), ставка єдиного податку для суб’єктів малого підприємництва - фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць, суб’єкт підприємницької діяльності - фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.

Згідно Витягу з рішення Гайсинської міжрайонної державної податкової інспекції, затверджено ставку єдиного податку по виду діяльності відповідача, а саме 200,00 грн., а тому з урахуванням вищенаведеного, розмір сплати єдиного податку становить 200,00 грн.

Відповідно до абзацу 7 пункту 4 Указу Президента України “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва” (чинного на момент виникнення спірних правовідносин), відмову від  застосування  спрощеної  системи  оподаткування,  обліку та звітності і повернення до  раніше  встановленої  системи оподаткування  суб'єкти малого підприємництва можуть здійснювати з початку наступного звітного  (податкового)  періоду  (кварталу)  у разі  подання  відповідної  заяви  до органів державної податкової служби не пізніше,  ніж  за  15  днів  до  закінчення  попереднього звітного (податкового) періоду (кварталу).

Абзац 2 пункту 5 вищезазначеного Указу Президента України (чинного на момент виникнення спірних правовідносин) передбачає, що суб'єкти малого  підприємництва  несуть  відповідальність  за правильність  обчислення,  своєчасність  подання  розрахунків   та сплати сум єдиного податку згідно із законодавством України.

Як вбачається із матеріалів справи, на момент подання позовної заяви фізична особа – підприємець ОСОБА_1 перебувала на спрощеній системі оподаткування. Тому, у зв’язку з несплатою протягом одинадцяти місяців щомісячної плати та з урахуванням переплати в сумі – 0,57 грн., станом на 10 лютого 2012 року  за відповідачем  рахується податковий борг зі сплати єдиного податку в сумі 2199,43 грн., що підтверджується  витягом облікової  картки  платника (а. с. 8).

На час розгляду справи судом, доказів сплати вказаної суми заборгованості перед бюджетом  відповідачем не надано.

Відповідно до п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, податковий борг – сума грошового зобов’язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов’язання.

Згідно положень п. 87.11 ст. 87 Податкового кодексу України, орган стягнення звертається  до  суду  з  позовом  про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи.

Враховуючи встановлені обставини справи, суд вважає, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, а тому підлягають задоволенню.   

З урахуванням вищевикладеного та керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257  КАС України,  Податковим кодексом України, суд

ПОСТАНОВИВ :

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (юридична адреса: АДРЕСА_1, фактична адреса: АДРЕСА_2, код ДРФО НОМЕР_1, р/р НОМЕР_2 АТ «Райфайзен банк Аваль»у м. Києві) в дохід місцевого бюджету м. Гайсин заборгованість по сплаті єдиного податку в сумі 2199 (дві тисячі сто дев’яносто дев’ять гривень) 43 копійки.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.

Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя                      (підпис)          Жернаков Михайло Володимирович

Копія вірна:

Суддя:

Секретар:

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація