Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області
2/0205/345/2012 р.
0205/683/2012 р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28.03.2012 року м. Жмеринка
Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області в складі:
головуючої судді Сенько Л.Ю.
за участі секретаря Кардашевської Г.Л.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Жмеринка справу за позовом ОСОБА_1 до Жмеринської районної державної адміністрації, третьої особи яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору ОСОБА_2 про визнання права власності на земельну ділянку (пай) в порядку спадкування, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з позовною заявою, в якій просив визнати за ним право власності на земельну ділянку (пай) за НОМЕР_2, рілля, площею 4,3559 га, вартістю 36999,20 грн., кадастровий номер: 0521055300:04:003:0126, яка на підставі розпорядження № 277 від 10.06.2011 року голови Жмеринської райдержадміністрації «Про затвердження проекту землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та земельних ділянок для ведення особистих селянських господарств на території Браїлівської селищної та Людавської сільської рад», рахується за ОСОБА_4, померлим ІНФОРМАЦІЯ_1. Позивач обґрунтував свої вимоги тим, що він є спадкоємцем за заповітом після смерті дідуся ОСОБА_4, прийняв спадщину та при зверненні до нотаріальної контори отримав відмову у видачі свідоцтва на право на спадщину на право земельну частку (пай), із –за відсутні правовстановлюючого документу.
В судове засідання позивач надав до суду заяву, в якій заявлені позовні вимоги підтримав повністю, просив їх задовольнити та справу розглянути у його відсутність.
Представник відповідача - Жмеринської райдержадміністрації Савкова С.В. в судове засідання не з’явилася. Надала до суду заяву, в якій позов ОСОБА_1 визнала повністю та просила справу розглянути у її відсутність.
Третя особа яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору ОСОБА_2 надала до суду заяву, в якій зазначила, що від права на обов’язкову частку у спадщині вона відмовляється на користь онука ОСОБА_1 Не заперечувала проти задоволення позовних вимог та просила справу розглянути у її відсутність.
Суд вважає, що позов належить задовольнити, так як відповідач позов визнав повністю і визнання ним позову не суперечить закону та не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
Відповідно ч.1 п 11 ст. 346 ЦК України право власності припиняється у разі смерті власника та ст. 1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов’язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). Відповідно до ст. 1225 ЦК України право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення. Згідно ст.1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов’язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті. Відповідно до ст. 392 ЦК України в разі відсутності документів на право власності, власник може вимагати визнання права власності в судовому порядку.
Згідно ч.3 ст. 1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї; ч.1, ч.2 ст. 1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини; заява про прийняття спадщини подається спадкоємцем особисто.
Згідно ч.3 п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України №2 від 12 червня 2009 року "Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції", у разі визнання відповідачем позову, яке має бути безумовним, і якщо таке визнання не суперечить закону і не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб ( не відповідача), суд ухвалює рішення про задоволення позову, обмежившись у мотивувальній частині рішення посиланням на визнання позову без з'ясування і дослідження інших обставин справи.
В судовому засіданні відповідно до матеріалів справи встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в с.м.т. Браїлів Жмеринського району Вінницької області помер дідусь позивача ОСОБА_4, який до дня своєї смерті постійно проживав та був зареєстрований по АДРЕСА_1. На час відкриття спадщини разом з ОСОБА_4 проживала та була зареєстрована його дружина –бабуся позивача ОСОБА_2.
При житті ОСОБА_4 13.05.2005 року склав заповіт, за яким усе своє майно, де б воно не було і з чого б воно не складалося, у взагалі все те, що буде належати йому на день смерті і на що матиме право за законом заповідала своєму онуку - позивачу ОСОБА_1 Даний заповіт не змінений та не відмінений.
При розпаюванні земель ОСОБА_4 був включений до списку осіб, що мають право на земельну частку (пай).
Відповідно до розпорядження №277 від 10.06.2011 року голови Жмеринської райдержадміністрації «Про затвердження проекту землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та земельних ділянок для ведення особистих селянських господарств на території Браїлівської селищної та Людавської сільської рад для складання документів, що посвідчують право власності на земельні ділянки для ведення особистих селянських господарств громадянами Браїлівської селищної та Людавської сільської рад та списку померлих, власників земельних часток (паїв) спадкоємцям яких будуть передаватися у власність земельні ділянки на території Людавської сільської ради та видаватись державні акти після оформлення спадщини», за померлим ОСОБА_4 рахується спадщина, що складається з земельної ділянки (паю) за НОМЕР_2, рілля, площею 4,3559 га, вартістю 36999,20 грн., кадастровий номер: 0521055300:04:003:0126.
ОСОБА_4 не встиг при житті оформити державний акт на земельну ділянку (пай), тому у видачі свідоцтва про право на спадщину на право на земельну частку (пай), розташовану на території Браїлівської селищної ради Жмеринського району Вінницької області, що рахується за померлим ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4, Жмеринською районною державною нотаріальною конторою позивачу було відмовлено.
Відповідно до спадкової справи позивач прийняв спадщину шляхом подачі письмової заяви про прийняття спадщини до Жмеринської районної державної нотаріальної контори, що підтверджується копією спадкової справи № 4 щодо майна померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4
Данні обставини визнаються відповідачем,та проти них не заперечує третя особа, тому відповідно до ст. 61 ЦПК не підлягають доказуванню.
Керуючись ст..ст. 10, 15,30, 60,61, 213-215 ЦПК України, на підставі ст. ст. 346, 392, 1216, 1218, 1225, 1268, 1269, 1270 ЦК України, Постановою Пленуму Верховного Суду України №2 від 12 червня 2009 року "Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції", суд, -
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, (ідент. номер НОМЕР_1), мешканцем АДРЕСА_2, право власності в порядку спадкування на земельну ділянку (пай) за НОМЕР_2, рілля, площею 4,3559 га, вартістю 36999,20 грн., кадастровий номер: 0521055300:04:003:0126, яка на підставі розпорядження № 277 від 10.06.2011 року голови Жмеринської райдержадміністрації «Про затвердження проекту землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та земельних ділянок для ведення особистих селянських господарств на території Браїлівської селищної та Людавської сільської рад», рахується за ОСОБА_4, померлим ІНФОРМАЦІЯ_1.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Вінницької області через Жмеринський міськрайонний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 10-ти денний строк з дня отримання копії рішення.
С У Д Д Я