Судове рішення #2193504
Справа №2-560/07 2007 рік

Справа №2-560/07 2007 рік

ЗАОЧНЕ    РІШЕННЯ

 ім'ям    УКРАЇНИ

20 червня 2007 року

Оріхівський районний суд Запорізької області у складі судді Швайковського А.А. при секретарі Якуніна О.В.,  розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Державної нотаріальної контори Оріхівського нотаріального округу Запорізької області,  Новотавричеської сільської Ради про визнання права власності на житловий будинок,  -

 

ВСТАНОВИВ:

 

27 березня 2007 рокуОСОБА_1звернувся до суду із позовом,  в якому зазначає,  що позивач, ОСОБА_1,  ІНФОРМАЦІЯ_1 народження є рідним синомОСОБА_2  ІНФОРМАЦІЯ_2,  що підтверджується свідоцтвом про народження серії НОМЕР_1від 13.06.1987 року.

06.07.1949 року мати зареєструвала другий шлюб з ОСОБА_3,  у зв'язку з чим змінила прізвище на ОСОБА_2 що стверджується свідоцтвом про укладення шлюбу від 06.07.1949 року НОМЕР_2

В період свого життя його мати ОСОБА_3придбала за договором купівлі-продажу від 08.09.1967 року житловий будинок в АДРЕСА_1 В цьому житловому будинку мати проживала з 1967 року по день смерті.

ІНФОРМАЦІЯ_1 його мати померла,  що стверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 від 04.05.2006 року. На день смерті після померлої малося спадкове майно,  що складається із ощадних книжок Ощадбанку,  земельного паю і вищевказаного житлового будинку.

На день смерті матері єдиним живим спадкоємцем першої черги є тільки позивач,  її син,  інших спадкоємців не має. В період свого життя мати ні на кого заповіту на її майно не оформляла.

У відповідності до  ст.  1270 Цивільного кодексу України для прийняття спадщини встановлено строк в шість місяців з дня відкриття спадщини.

У встановлений законом строк,  позивач звернувся до державної нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини. У зв'язку з тим,  що державний акт права приватної власності на землю був у матері оформлений,  державний нотаріус,  перевіривши достовірність його спадкування,  видав йому свідоцтво про право спадкування за законом.  А оскільки житловий будинок по АДРЕСА_1 мати в період життя належним чином не оформила (не отримала технічний паспорт і свідоцтво про право власності на нього),  державний нотаріус йому пояснив що можливо в судовому порядку прийняти цю спадщину так як відсутні інші документи крім договору купівлі-продажу н цей будинок.

Крім договору купівлі-продажу від 08.09.1967 року право власності на цей житловий будинок його матері на день смерті стверджується довідкою Новотавричеської сільської Ради № 240/05-11 від 21.03.2007 року.

В житловому будинку по АДРЕСА_1 позивач проживає з 1986 року,  там же і прописаний,  що стверджується відміткою в паспорті з датою реєстрації за цим адресом.  Таким чином,  останні 10 років вони спільно з матір'ю користувалися і володіли цим майном,  робили там поточний ремонт,  обслуговували прилеглу територію.

і

 

У відповідності до  ст.  328 Цивільного кодексу України право власності придбавається на підставах,  що не заборонені законом.

Згідно  ст.  344 Цивільного кодексу України особа,  яка добросовісно заволоділо чужим майном і продовжує,  відкрито,  безперервно володіти нерухомим майном на протязі десяти років,  набуває право власності на це майно.

Крім того,  ч. 2  ст.  344 ЦК регламентовано приєднання до часу свого володіння всього часу на протязі,  якого це майно ця особа володіла,  чиїм спадкоємцем воно є.

На теперішній момент і позивач хоче оформити всі необхідні документи,  що підтверджують право власності на житловий будинок,  розташований по АДРЕСА_1 А так як спадкування за законом на житловий будинок ним нотаріально оформлено не було,  вважає можливим оформлення права власності на цей житловий будинок по набувальній давності в судовому порядку.

У відповідності з ч. 4  ст.  344 Цивільного кодексу України право власності по набувальній давності на нерухоме майно набувається на підставі рішення суду.

В судовому засіданні Позивач на позові наполягає і прохає визнати право власності на спадкове майно - житловий будинок за ним,  так він тривалий час проживав разом із спадкодавцем,  доглядав за ними.

Відповідач 1 в попереднє судове засідання не з'явився,  хоча про час та місце попереднього судового засідання був повідомлений судовою повісткою у встановлений законодавством спосіб,  про причини не направлення свого представника суд не повідомив.

Відповідач 2 в попереднє судове засідання не з'явився,  хоча про час та місце попереднього судового засідання був повідомлений судовою повісткою у встановлений законодавством спосіб,  про причини не направлення свого представника суд не повідомив.

У відповідності до вимог ч. 4  ст.  169 ЦПК України,  якщо суд не має відомостей про причину неявки відповідача повідомленого належним чином,  суд вирішує справу на підставі наявних у справі даних чи доказів (постановляє заочне рішення). На підставі чого судом було постановлено ухвалу про заочний розгляд справи,  про що Позивач не заперечує.

Суд,  заслухавши доводи Позивача та вивчивши матеріали справи,  встановив наступне,  що у відповідності до  ст.  41 Конституції України,  кожен має право володіти і розпоряджатися своєю власністю,  право приватної власності набувається в порядку,  визначеному законом і ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності,  право приватної власності є непорушним.

Згідно вимог  ст.  49 Закону України „Про власність", ОСОБА_2 набула права власності на житловий будинок АДРЕСА_1  що стверджується договором купівлі-продажу від 08 вересня 1967 року. Факт набуття ОСОБА_2. права власності на зазначений житловий будинок стверджується і наданою ксерокопією довідки від 21.03.2007 р. за НОМЕР_1  що видана виконкомом Новотавричеської сільської Ради Оріхівського району.

ОСОБА_2 змінила прізвища з ОСОБА_1" на ОСОБА_1" стверджується ксерокопією свідоцтва про шлюбу серії НОМЕР_2виданого 06.07.1949 року.

Так,  у відповідності до ксерокопії свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 виданого 04.05.2006 рокуОСОБА_2 померлаІНФОРМАЦІЯ_2  про що зроблено відповідний актовий запис НОМЕР_1,  у зв'язку з чим,  з дня смерті відкрилася спадщина,  що зазначена вище.

У відповідності до  ст.  1261 ЦК України спадкоємцями першої черги після смерті ОСОБА_2є її син -ОСОБА_1,  що стверджується ксерокопією свідоцтва про народження серії НОМЕР_1виданого 13.07.1987 року.

Факт проживання Позивача з померлою,  стверджується відміткою в паспорті серії НОМЕР_3 виданого 24 грудня 2001 року Оріхівським РВ УМВС України в Запорізькій області.

У відповідності до  ст.  1268 ЦК України,  спадкоємець,  який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини,  вважається таким,  що прийняв спадщину,  якщо протягом одного року він не заявив про відмову від неї.

При таких обставинах,  суд вважає,  що позов підлягає задоволенню в повному обсязі.

 

Керуючись  ст.  ст.  2і,  11,  27,  31,  60,  74,  76,  167,  199,  208,  209,  213-215,  218 ЦПК України,   ст.  ст.  11, 16, 267, 1222, 1235, 1261, 1268, 1272, 1268 ЦК України,  суд,  -

 

ВИРІШИВ:

 

Позов ОСОБА_1 до Державної нотаріальної контори Оріхівського нотаріального округу Запорізької області,  Новотавричеської сільської Ради про визнання права власності на житловий будинок задовольнити повністю.

Визнати факт прийняття ОСОБА_1спадщини у вигляді житлового будинкуАДРЕСА_2  що відкрилося після смерті ОСОБА_2  яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2

Визнати за ОСОБА_1право власності на житловий будинок АДРЕСА_3

Заочне рішення може бути переглянуте судом,  що його ухвалив,  шляхом подачі зави протягом 10 днів з дня отримання копії заочного рішення.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Запорізької області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч. 4  ст.  295 ЦПК України.

Суддя:                 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація