УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 118/2573/12
04.04.2012 року м. Сімферополь
Суддя Сімферопольського районного суду Автономної Республіки Крим Томащак А.С., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовною заявою до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням.
Зазначена позовна заява підлягає поверненню позивачу з наступних підстав.
Відповідно до частини 1 статті 114 Цивільного процесуального кодексу України, позови, що виникають з приводу нерухомого майна пред'являються за місцезнаходженням майна або основної його частини.
Нерухоме майно з приводу якого винік спір, як вбачається з позовної заяви, розташоване за адресою: АДРЕСА_1
Статтями 110, 114 Цивільного процесуального кодексу України передбачена підсудність справ за вибором позивача та виключна підсудність де передбачений вичерпаний перелік певних категорій справ, за якими сам позивач вибирає терріторіально суд, але лише той, який передбачений цією нормою, до якого він може подати позовну заяву, а статтею 114 передбачені винятки із загального правила, коли позов підлягає розгляду у чітко визначеному суді.
Згідно зі статтею 115 Цивільного процесуального кодексу України, якщо суддя, вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, встановить, що справа не підсудна цьому суду, заява повертається позивачеві для подання до належного суду, про що постановляється ухвала. Ухвала суду разом із заявою та всіма додатками до неї надсилаються позивачеві.
Відповідно до пункту 4 частини 3 статті 121 Цивільного процесуального кодексу України позовна заява повертається у разі, якщо справа не підсудна цьому суду.
Таким чином провадження по даній справі не може бути відкрите, у зв'язку з непідсудністю позову цьому суду, а позовна заява підлягає поверненню позивачеві.
Керуючись статтею 115, пунктом 4 частини 3 статті 121 Цивільного процесуального кодексу України , -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням повернути позивачеві, роз’яснивши, що для вирішення цього спору потрібно звернутися до суду за місцем знаходження нерухомого майно з приводу якого винік спір.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційний суд Автономної Республіки Крим, через Сімферопольський районний суд Автономної Республіки Крим шляхом подачі апеляційної скарги на ухвалу суду протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя