Справа № 22а-664/2006 Головуючий у першій інстанції Панасенко О.II.
.Категорія справи 22 Доповідач Приходченко ATI.
УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 серпня 2006 року колегія суддів судової палати з цивільних справ Апеляційного суду Дніпропетровської області в складі:
головуючого Приходченко А.П.
суддів Стежко В.П.. Чубукова О.П.
при секретарі Агаповій В.Г. розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Дніпропетровську адміністративну справу за апеляційною скаргою Управління МВС України в Дніпропетровській області на постанову Марганецького міського суду Дніпропетровської області від 31 березня 2006 року за позовом ОСОБА_1 до Департаменту фінансових ресурсів та економіки МВС України, Управління фінансових ресурсів та економіки УМВС України в Дніпропетровській області, Міністерства внутрішніх справ України про визнання відмови в призначенні пенсії неправомірною і.зобов'язання призначити пенсію,
ВСТАНОВИЛА:
В апеляційній скарзі УМВС України в Дніпропетровській області просить скасувати постанову Марганецького міського суду від 31 березня 2006 року та відмовити позивачу в задоволенні позову, посилаючись на те, що ОСОБА_1 був звільнений з органів внутрішніх справ у 1986 році і не мав права на пенсію за вислугою років. Зобов'язуючи призначити йому пенсію за вислугу років, суд однобічно допустив тлумачення п, «б» ст. 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ і деяких інших осіб» без врахування інших норм, що регулюють проходження служби в органах внутрішніх справ України.
Перевіривши законність та обгрунтованість постанови суду, колегія суддів вважає апеляційну скаргу такою, що не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до п. «б» ст. 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ і деяких інших осіб» особи офіцерського складу маюль право на пенсію за вислугу років при досягненні 45-річного віку за наявності загального трудового стажу не менше 25 календарних років, а також не менше 1*2 календарних років і 6 місяців служби в органах внутрішніх справ незалежно від підстав та часу звільнення.
Встановлено, що на момент звернення 8 квітня 2005 року позивача з заявою про призначення пенсії за вислугу років він досяг 45-річного віку, загальний трудовий стаж складав понад 34 роки та 13 років 5 місяців 29 днів строку служби в органах внутрішніх справ.
За таких обставин суд першої інстанції прийшов до обгрунтованого висновку про те, що ОСОБА_1 має право на пенсію за вислугу років, та зобов'язав УМВС України в Дніпропетровській області призначити йому пенсію.
Доводи відповідача в апеляційній скарзі про порушення судом норм матеріального права не можуть бути прийняті до уваги, оскільки не узгоджуються з положеннями п. «б» ст. 12 Закону України «Про пенсійне .забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ і деяких інших осіб» в редакції від 4 липня 2002 року чинного з 6 серпня 2002 року та роз'ясненням, наданим в м. 4 постанови Пленуму Верховного Суду України № 4 від 15 квітня 2005 року «Про окремі питання застосування судами України законодавства про пенсійне забезпечення військовослужбовців (крім
військовослужбовців строкової служби), осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб».
Підстав для скасування постанови районного суду немає.
Керуючись ст. ст. 195, 198, 200 КАС України, колегія суддів
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу Управління МВС України в Дніпропетровській області залишити без задоволення.
Постанову Марганецького міського суду Дніпропетровської області від 31 березня 2006 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця.