Справа № 2 - 1151 / 2008 р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 травня 2008 року.
Шосткинський міськрайсуд Сумської області в складі головуючого судді Шпака Г.Ф., при секретарі Леоненко Г.А., розглянувши у судовому засіданні в м.Шостка позовну заяву ОСОБА_1 про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 просить суд визначити їй додатковий строк для прийняття спадщини після смерті своєї матері ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, та батька ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2, мотивуючи свої вимоги тим, що вона була не обізнана з порядком прийняття спадщини, тому протягом шести місяців не звернулась до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, оскільки вважала, що оскільки на час смерті батьки мешкали разом з нею то вона прийняла спадщину, крім того після смерті батька, протягом 2007 року в неї померло ще два родича, що також перешкоджало їй звернутися до нотаріуса.
Виконком Коротченківської сільради, Шостинського району, Сумської області, просить слухати справу у відсутності представника.
Треті особи ОСОБА_4 та ОСОБА_5, які є братом та сестрою позивача, позовні вимоги позивача визнають, просять слухати справу у їх відсутності. Суд вважає можливим розглянути справу у відсутності представника відповідача та третіх осіб.
Судом встановлено і вбачається з матеріалів справи, що позивач ОСОБА_1 є дочкою померлих ОСОБА_2. та ОСОБА_3., що підтверджується копією свідоцтва про народження позивача та її копією свідоцтва про одруження (а.с.5).
Відповідно до копій свідоцтв про смерть, ОСОБА_2. померла ІНФОРМАЦІЯ_1 у м.Шостка,ОСОБА_3. помер ІНФОРМАЦІЯ_2 у м.Шостка ( а.с.6-7).
З пояснень позивача убачається, що інших спадкоємців після батьків немає, що після смерті батьків залишився майновий пай та земельна ділянка.
Згідно ч.3 ст.1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважних причин, суд може визначити їй додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Враховуючи те, що після смерті ОСОБА_2. та ОСОБА_3., позивачка у встановлений законом строк до нотаріальної контори не звернулась у зв»язку з її необізнаністю щодо порядку прийняття спадщини, те, що сімейні обставини позбавляли позивачку своєчасно звернутися з заявою про прийняття спадщини, суд вважає, що строк подачі нею заяви про прийняття спадщини пропущено з поважних причин, а тому її позов підлягає задоволенню.
Керуючись ст.1272 ч.3 ЦК України, ст..ст. 208-209; 212-215 ЦПК України, суд
в и р і ш и в:
ОСОБА_1 визначити додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 та ОСОБА_3 до 5 липня 2008 року.
На рішення суду протягом 10 днів з дня після його проголошення, до Сумського апеляційного суду, через міськрайсуд, може бути подана заява про апеляційне оскарження рішення. Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Сумського апеляційного суду через міськрайсуд протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя:
- Номер: 6/697/46/2018
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-1151/2008
- Суд: Канівський міськрайонний суд Черкаської області
- Суддя: Шпак Г.Ф.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 07.08.2018
- Дата етапу: 17.08.2018