Судове рішення #21893340

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа №  2-а-7931/11

06.03.2012                       року                                                                                          м. Сімферополь

Суддя Сімферопольського районного суду Автономної Республіки  Крим Томащак А.С. розглянувши в скороченому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Сімферопольської районної державної адміністрації в АР Крим  про визнання дій неправомірними та зобов’язання здійснити перерахунок та виплату щомісячної державної допомоги по догляду за дитиною,  

Встановив:

Позивачка звернулась до суду з позовом до Управління праці та соціального захисту населення Сімферопольської районної державної адміністрації  про визнання дій неправомірними та зобов’язання здійснити перерахунок та виплату щомісячної державної допомоги по догляду за дитиною. Вимоги мотивовані тим, що вона є матір’ю малолітньої дитини –  ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1, з якою вона разом проживає та фактично доглядає  і згідно зі статтею 43 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням», як застрахована особа має право на отримання допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у розмірі не менш встановленого законом прожиткового мінімуму. Проте, відповідач здійснював нарахування та виплату допомоги в розмірі, меншому, ніж передбачено зазначеним Законом, в зв’язку з чим просить зобов’язати  відповідача здійснити перерахунок та виплатити недоплачену державну допомогу  по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного  віку.

          Ухвалою суду від 23.01.2012 року позовні вимоги в частині визнання дій протиправними, зобов’язання здійснити перерахунок та виплатити недоплачену державну допомогу  по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного  віку з листопада 2008 року по 14.06.2011 року залишено без розгляду в зв’язку з пропуском строку для звернення до адміністративного суду.

               Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази по справі в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги задоволенню не підлягають з наступних підстав.

Судом встановлено, що позивач по справі має неповнолітню дитину ІНФОРМАЦІЯ_1.

Виплата позивачці допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку  здійснюється відповідачем на підставі Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми».   

Статтею 42 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» (надалі Закон)  передбачено, що право на допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку має застрахована особа (один із батьків дитини, усиновитель, баба, дід, інший родич або опікун), яка фактично здійснює догляд за дитиною.

Стаття 43 Закону передбачено, що допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається застрахованій особі у розмірі, що встановлюється правлінням Фонду, але не менше розміру прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Пунктом 23 Розділу ІІ Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» до статей 13 та 15 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» були внесені зміни, які вступили в силу з 1 січня 2008 року, і, у відповідності до яких, допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі, що дорівнює різниці між прожитковим мінімумом, встановленим для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 130 гривень. Також, із зазначеного Закону були  виключені норми, відповідно до яких право на отримання допомоги мали лише особи незастраховані в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Положення Закону України “Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України” щодо внесення змін до Закону України “Про державну допомогу сім’ям з дітьми” неконституційними не визнані.

Статтею 1 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» встановлено, що порядок призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми та перелік документів, необхідних для призначення допомоги за цим Законом, встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Питання щодо порядку призначення допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку регулюється постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 року № 1751 «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми» зі змінами внесеними, постановою КМ України від 22 лютого 2008 року № 57.

Відповідно до п. 22 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 р. N 1751, допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку виплачується у розмірі, що дорівнює різниці між: з 1 січня 2008 р. - 50 відсотками, з 1 січня 2009 р. - 75 відсотками, з 1 січня 2010 р. - 100 відсотками прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менш як 130 гривень.

Таким чином, допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку  виплачена відповідачем відповідно до діючого законодавства і в задоволенні позовних вимог   необхідно відмовити в повному обсязі.

За таких обставин позовні вимоги задоволенню не підлягає.

              На підставі викладеного, керуючись ст. 183-2 КАС України, суд

          

Постановив:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Сімферопольської районної державної адміністрації в АР Крим  про визнання дій неправомірними та зобов’язання здійснити перерахунок та виплату щомісячної державної допомоги по догляду за дитиною – залишити без задоволення.  

              Постанова може бути оскаржена до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Сімферопольський районний суд Автономної Республіки Крим, шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання постанови.

          Постанова, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є  остаточною.

    Суддя                                                            

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація