Справа № 10-687/2011 Головуючий у 1 інстанції: Малех І.Б.
Доповідач: Леон О. І.
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 грудня 2011 року колегія суддів судової палати у кримінальних справах апеляційного суду Львівської області в складі:
головуючого: Леона О.І.
суддів: Михайлишин Г.Я., Стельмаха І.О.
з участю прокурора: Ружицького Н.А.
захисника: ОСОБА_1
апелянта: ОСОБА_2
потерпілої: ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Львові справу за апеляцією ОСОБА_2 на постанову судді Шевченківського районного суду м.Львова від 10.10.2011 року,-
В С Т А Н О В И Л А:
Даною постановою залишено без задоволення скаргу ОСОБА_2 на постанову старшого слідчого прокуратури Шевченківського району м. Львова про порушення кримінальної справи відносно ОСОБА_2 за ознаками злочинів, передбачених ст.ст.366 ч.1,191 ч.2 КК України.
В апеляції ОСОБА_2 вказує на те, що висновки суду є необґрунтованими та не відповідають фактичним обставинам справи, оскільки кримінальна справа порушена з недодержанням вимог ст.94-98 КПК України і в її діях відсутній склад злочинів, передбачених ст.191 та ст.366 КК України. Тому просить постанову судді скасувати, та винести нову, якою скасувати постанову про порушення кримінальної справи.
Заслухавши доповідь судді, пояснення ОСОБА_2 та її захисника ОСОБА_1 на підтримку апеляцій, міркування прокурора, який заперечив проти поданої апеляції і підтримав постанову суду першої інстанції, потерпілу ОСОБА_3, яка просила залишити постанову суду без змін, розглянувши матеріали справи та доводи апеляції, колегія суддів прийшла до висновку, що така до задоволення не підлягає.
Відповідно до ст. 94 КПК України кримінальна справа порушується компетентним органом за наявності до цього приводів та підстав.
Під приводом до порушення кримінальної справи слід розуміти передбачене законом джерело, з якого компетентний орган отримує відомості про вчинений або підготовлюваний злочин. Перелік приводів до порушення кримінальної справи наведений у ч.1 ст. 94 КПК України.
Згідно з ч.2 ст. 94 КПК України підставами для порушення кримінальної справи є достатні дані, які вказують на наявність ознак злочину на момент прийняття компетентним органом рішення про порушення справи.
Суд, розглядаючи скарги на постанови слідчого та прокурора про порушення кримінальної справи на стадії досудового слідства, зобов'язаний перевірити наявність приводів і підстав для винесення зазначених постанов і не вправі розглядати та вирішувати заздалегідь ті питання, які повинен вирішувати суд при розгляді кримінальної справи по суті.
Як вбачається з матеріалів справи, приводом до порушення кримінальної справи стало безпосереднє виявлення старшим слідчим прокуратури Шевченківського району м.Львова ознак злочину, що відповідає п.5 ч.1 ст. 94 КПК України. За результатами розгляду матеріалів кримінальної справи №183-0381 старшим слідчим були отримані відомості про ознаки злочину, тобто достатні дані, які вказували на наявність в діях ОСОБА_2 ознак злочинів та які послужили підставою до порушення кримінальної справи.
Постанова про порушення справи прийнята компетентною особою, і передбачених законом обставин, які б виключали провадження у кримінальній справі, не було.
Покликання апелянта на незаконність постанови судді, невідповідність висновків суду фактичним обставинам справи та порушення кримінально-процесуального закону, є безпідставними, й колегія суддів їх до уваги не бере.
Суд першої інстанції, розглядаючи скаргу ОСОБА_2, перевірив наявність передбачених ст. 94 КПК України приводів і підстав до порушення кримінальної справи, дотримання вимог ст.ст. 97, 98 КПК України, спростував наведені в скаргах мотиви та прийшов до правильного висновку про законність винесення старшим слідчим постанови про порушення кримінальної справи.
Доводи апеляції про те, що суд не дав оцінки доказам, які доводять відсутність складу злочину, не можуть бути підставою для скасування судового рішення, оскільки дослідження та оцінка доказів здійснюються судом при розгляді кримінальної справи по суті, а не при перевірці законності постанови про порушення кримінальної справи.
На підставі наведеного колегія суддів приходить до висновку, що апеляція є необґрунтованою, постанова судді відповідає вимогам закону й підстав для її скасування та задоволення апеляції немає.
Керуючись ст.ст. 365, 366, 382 КПК України, колегія суддів
у х в а л и л а :
Постанову судді Шевченківського районного суду м.Львова від 10.10.2011 року про залишення без задоволення скарги ОСОБА_2 на постанову старшого слідчого прокуратури Шевченківського району м. Львова про порушення кримінальної справи відносно ОСОБА_2 за ознаками злочинів, передбачених ст.ст.366 ч.1,191 ч.2 КК України залишити без зміни, а апеляцію ОСОБА_2 –без задоволення.
С у д д і :
Леон О.І. Михайлишин Г.Я. Стельмах І.О.