Судове рішення #2185836
Справа №2-1447/2007 року

Справа №2-1447/2007 року

РІШЕННЯ

Іменем України

03 вересня 2007 року                                                           Лубенський міськрайонний суд

Полтавської області В складі: головуючого судді - Гудкова С.В.

при секретарі - Яценко Л.І. розглянувши на попередньому судовому засіданні в залі суду в місті Лубни цивільну справу за позовом ОСОБА_1 Другої Лубенської державної нотаріальної контори, треті особи Територіальна громада в особі Калайденцівська сільська Рада, ОСОБА_2 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,

ВСТАНОВИВ:

Позивачка ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до Другої Лубенської Державної нотаріальної контори, треті особи Територіальна громада в особі Калайденцівська сільська Рада, ОСОБА_2 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.

Позовні вимоги мотивувала тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в с.Калайденці Лубенського району помер її батько - ОСОБА_3, після смерті якого відкрилась спадщина, яка складається з житлового будинку з господарськими будівлями, який розташований в АДРЕСА_1.

Інших спадкоємців на вказане домоволодіння , крім неї, нікого немає.

Коли вона звернулась до юриста по питання оформлення спадщини, їй було роз'яснено, що спадщину вона може отримати по закінченню 6-ти місячного строку.

Тому, коли вона звернулась до нотаріуса після 6-ти місячного терміну, по питанню прийняття спадщини, їй було відмовлено, на підставі того, що пропущений строк для подачі заяви про прийняття спадщини.

Позивачка ОСОБА_1 прохає суд призначити їй додатковий строк для подачі заяви про прийняття спадщини.

В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 позовні вимоги підтримала, прохала задовольнити.

Представники відповідача Другої Лубенської державної нотаріальної контори, представник третьої особи Калайденцівської сільської Ради Лубенського району та третя особа ОСОБА_1 в судове засідання не з'явились, надіслали суду заяви з проханням розглянути справу без їх участі, проти задоволення позовних вимог не заперечують.

Суд, заслухавши позивачку, перевірив та дослідив матеріали справи, вважає що позовні вимоги підлягають задоволенню.

У відповідності до ст.1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в с.Калайденці Лубенського району помер батько позивачки - ОСОБА_3, що підтверджується свідоцтвом про смерть НОМЕР_1 (а.с.9).

 

Те, що померлий ОСОБА_3 являвся батьком позивачки підтверджується свідоцтвом про народження НОМЕР_2 (а.с.6) та свідоцтвом про одруження НОМЕР_3 (а.с.7).

Після смерті ОСОБА_3 залишилась спадщина, яка складається з житлового будинку та по господарських будівель, що розташовані в АДРЕСА_1.

Інших спадкоємців, крім позивачки нікого немає.

При зверненні позивачкою до нотаріуса по питанню прийняття спадщини, їй було відмовлено, оскільки вона пропустила встановлений законом 6-ти місячний термін (а.с.8).

Позивачка не змогла вчасно подати заяву до державної нотаріальної контори про прийняття спадщини по причині її юридичної необізнаності, оскільки проконсультувавшись у юриста по питанню оформлення спадщини, не вірно його зрозуміла.

Суд вважає, що ОСОБА_1 пропустила строк для прийняття спадщини з поважних причин, і вважає можливим продовжити строк подачі заяви про прийняття спадщини до 3-х місяців.

Керуючись ст.ст.15, 30 ,60, 130, 212, 213,214 ЦПК України, на підставі ст. 1272 ЦК України,   суд, -

ВИРІШИВ :

Позовні вимоги ОСОБА_1 - задовольнити.

Призначити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 народження додатковий строк для прийняття спадщини, яка відкрилась після смерті її батька ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 - терміном до 3-х місяців, з моменту вступу рішення в законну силу.

На рішення суду може бути подана до Апеляційного суду Полтавської області заява про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня оголошення рішення, а апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація