Справа № 11а-310/2007р
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
2007 року березня 27 дня Колегія суддів Судової палати у кримінальних справах апеляційного суду Львівської області в складі:
Головуючого: Перетятька В.О. Суддів: Волинця М.М. Зазулі І.Є. з участю прокурора Зданкевич І.С
розглянули у відкритому судовому засіданні в місті Львові кримінальну справу за
апеляційною скаргою засудженого ОСОБА_1
на вирок Франківського районного суду м. Львова від 11 грудня 2006 року
встановила:
Цим вироком: ОСОБА_1,ІНФОРМАЦІЯ_1
1976 року народження, уродженця м. Львова, українця,
громадянина України, з середньою освітою, непрацюючого,
раніше судженого Франківським райсудом м. Львова:
1).26.06.1998 року за ч. 2 ст. 229 - 6 КК України на 2 роки
позбавлення волі;
2). 10.04.2004р. за ч. 2 ст. 229 - 6 КК України на 2 роки
позбавлення волі;
3).20.09.2002 року за ч. 2 ст. 309 КК України на 2 роки
позбавлення волі, проживаючий в АДРЕСА_1, під вартою з 13 травня 2006 року, -
засуджений за ч. 2 ст. 309 КК України на 2 роки позбавлення волі; за ч. 2 ст. 307 КК України на 5 років позбавлення волі; за ч. 1 ст. 317 КК України на 5 років позбавлення волі.
На підставі ст. 70 КК України за сукупністю скоєних злочинів ОСОБА_1 остаточно визначено 5 років 1 місяць позбавлення волі.
Цим - же вироком ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 народження, уродженець та мешканець м. Львова,
засуджений за ч. 1 ст. 309, ч.1 ст. 186 КК України, ст. 70 КК України на 2 роки позбавлення волі і звільнений від відбування призначеного покарання у відповідності до ст. 75 КК України з випробуванням, з іспитовим строком 2 роки -вирок відносно якого не оскаржується.
Вироком суду ОСОБА_1 визнаний винним і засуджений за те, що він в своїй квартирі по вулиці Керамічній №4/37 в м. Львові з метою незаконного
виготовлення наркотичних засобів для власних потреб без мети збуту, шляхом подріблення гранул препарату „Ефект" і додавання до них калію перманганат та оцтової кислоти з послідуючим нагріванням, виготовив препарат з норефедрину фенілпропаналаміну, який являється особливо - небезпечними наркотичними засобами, обіг яких заборонено.
Зазначеним способом ОСОБА_1 07 травня 2006 року о 16.00 год. у своїй квартирі поАДРЕСА_1 незаконно виготовив 10 мл.; 08 травня 2006 р. - 2 мл.; 10 травня 2006 р. - 10 мл. вищевказаного наркотичного засобу і вжив його шляхом внутрівенних ін'єкцій.
Крім того, 11.05.2006 р. о 12.00 год. в своїй квартирі по вул. АДРЕСА_1 ОСОБА_1 незаконно виготовив зазначеним способом 40 мл. препарату з норефедрину фенілпропаноламіну, з яких 10 мл. використав для власних потреб, а ЗО мл. з метою збуту і в період з 12 год. ЗО хв. до 13 год. 30 хв. збув дану кількість незаконно виготовленого наркотичного засобу в приміщенні квартири ОСОБА_3., ОСОБА_4 і ОСОБА_5, які з дозволу ОСОБА_1 придбаний ними наркотичний засіб вжили в квартирі останнього.
У внесеній апеляції засуджений ОСОБА_1 просить вирок змінити та пом'якшити призначене судом покарання, покликаючись на розкаювання у скоєному та незадовільний стан здоров'я.
В доповненнях до апеляції ОСОБА_1 просить вирок в частині засудження за ст.ст. 307 ч.2, 317 ч.1 КК України скасувати, покликаючись на безпідставність засудження за даними обвинуваченнями в злочинах, які він не скоював; в частині засудження за ст.. 309 ч.2 КК України пом'якшити призначене покарання шляхом застосування ст.. 69 КК України, визначивши мінімальне покарання.
Заслухавши доповідача по справі, виступ засудженого ОСОБА_1 про підтримання первинної внесеної ним апеляції, розкаювання у скоєному і необхідність пом'якшення покарання з врахуванням незадовільного стану здоров'я; прокурора - про залишення вироку без змін, перевіривши матеріали справи та розглянувши наведені доводи колегія суддів вважає, що внесена апеляція до задоволення не підлягає.
Висновки суду про доведеність винності ОСОБА_1 в інкримінованих злочинах при встановлених у вироку обставинах, відповідають фактичним обставинам справи та дослідженим в судовому засіданні доказам.
Допитаний в судовому засіданні ОСОБА_1 винність в інкримінованих злочинах визнав повністю і пояснив, що наркотичні засоби незаконно вживає з 1998 року. Останнім часом регулярно вживав наркотичний засіб „Джеф", який самостійно виготовляв з лікарського препарату „Ефект". В нього є багато знайомих, які також вживають наркотики. Ці знайомі часто збираються у нього в квартирі і він пригощав їх виготовленими наркотиками, але грошей за це від них не брав.
В травні місяці, коли в його квартирі знаходились вищезгадані знайомі -ОСОБА_3, ОСОБА_4 і ОСОБА_2, в квартиру зайшли працівники міліції, які з його дозволу провели в квартирі огляд.
В результаті проведеного огляду працівниками міліції в його квартирі було вилучено наповнений „джефом" медичний шприц; три використані для ін'єкцій медичні шприци; пластиковий стакан, вилка, ковпачок з тампоном, пляшка з - під оцту, емальовані горнята, флакон з „марганцівкою", пачку з блістерами від капсул „ефект" - які використовувались в процесі виготовлення та вживання „джефу".
Наркотичні засоби виготовляв для власного вживання і для того, щоб вгостити знайомих, які вживали наркотичні засоби з його дозволу в його квартирі.
Допитаний в судовому засіданні засуджений ОСОБА_5 пояснив, що він епізодично вживає наркотичні засоби і знає, що ОСОБА_1 за місцем свого проживання незаконно виготовляє наркотичний засіб „джеф".
11 травня 2006 року він прийшов додому до ОСОБА_1, маючи з собою одноразовий медичний шприц. В квартирі ОСОБА_1 в цей час знаходились ОСОБА_4 і ОСОБА_3. ОСОБА_1 самостійно виготовив „джеф", після чого він, ОСОБА_3 і ОСОБА_4 вжили виготовлений ОСОБА_1 наркотичний засіб шляхом внутрівенних ін'єкцій, а ОСОБА_1 не знайшов вену і не зміг вжити наркотик. Після цього в квартиру зайшли працівники міліції, які вилучили залишок наркотиків, а їх затримали і доставили в Франківський РВ м. Львова. ".
З показів ОСОБА_3, допитаного в якості обвинуваченого в процесі досудового слідства ( т.1 а.с. 115 - 116) вбачається, що він знайомий з ОСОБА_1, проживаючим в АДРЕСА_1 і востаннє був у нього вдома 11 травня 2006 р. Крім нього в квартирі ОСОБА_1 знаходились ОСОБА_4 та ОСОБА_2 і їм всім ОСОБА_1 запропонував вжити наркотичні засоби, на що вони дали згоду. Після цього ОСОБА_1 самостійно виготовив наркотичний засіб „джеф", використовуючи таблетки „ефект", марганцівку, оцет та воду і вони (ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_2) вжили цей засіб шляхом внутрівенних ін'єкцій.
Крім того, ОСОБА_1 таким - же способом виготовляв наркотичні засоби в своїй квартирі 07.05.2006р., 08.05.2006р., 10.05.2006р.
З оголошених та досліджених в судовому засіданні показів свідків ОСОБА_5, ОСОБА_7, ОСОБА_6 та ОСОБА_8 ( відповідно т.1 а.с. 20, 22, 54, 55) вбачається, що 11 травня 2006 року під час огляду квартири ОСОБА_1 в АДРЕСА_1 було виявлено та вилучено: два емальованих горнята із залишками речовини темно -коричневого кольору; одноразовий пластиковий стакан з речовиною темного кольору, ватним тампоном і пластиковою вилкою; пластикова пляшка з написом „Оцет" з прозорою рідиною; три одноразові медичні шприци ємкістю по 20 мл. із залишками речовини бурого кольору; одноразовий медичний шприц ємкістю 20 мл., приблизно на 3 мл. наповнений речовиною бурого кольору; скляний флакон з написом „калію перманганат" з речовиною фіолетового кольору; порожня упаковка з - під препарату „Ефект", в якій містились два порожніх блістери та паперовий вкладиш.
Висновком фізико - хімічної експертизи № 466 від 27.05.2006 року стверджено, що:
- рідина червоно - коричневого кольору об'ємом 2,4 мл. в одноразовому
медичному шприцу містить кустарно виготовлений препарат з норефедрину
( фенілпропаноламіну), маса якого в перерахунку на суху речовину становить 0,04
гр.;
- речовина темно - коричневого кольору, яка знаходиться в пластмасовому
стакані, на пластмасовій вилці та на ватному тампоні, містить залишкові кількості
кустарно виготовленого препарату з норефедрину ( фенілпропаноламіну), який
відноситься до особливо - небезпечних наркотичних засобів, обіг яких
заборонено;
- речовина темно - фіолетового кольору вагою 0.76 гр. є калію
перманганатом який відноситься до прекурсосів, стосовно яких встановлюються
заходи контролю. Безбарвна прозора рідина є розчином оцтової кислоти, яка до
наркотичних засобів.прекурсосів та психотропних речовин не відноситься;
- на внутрішніх поверхнях двох порожніх одноразових медичних шприців
виявлено залишкові кількості кустарно виготовленого препарату з норефедрину
( фенілпропаноламіну), який відноситься до особливо - небезпечних наркотичних засобів, обіг яких заборонено;
- на внутрішніх поверхнях двох емальованих горнят та одного порожнього шприца наркотичних засобів не виявлено ( т.1 а.с. 47 - 50).
Аналізуючи зібрані по справі докази і оцінюючи їх в сукупності, суд підставно кваліфікував дії ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 309 КК України, ч. 2 ст. 307 КК України та ч.1 ст. 317 КК України, оскільки він повторно незаконно виготовив і зберігав наркотичні засоби для власного споживання; після скоєння злочинів за ч.2 ст. 309 КК України незаконно виготовив з метою збуту та збув особливо -небезпечні наркотичні засоби; надав приміщення для незаконного вживання наркотичних засобів.
Обираючи покарання ОСОБА_1, суд врахував характер і ступінь тяжкості скоєних злочинів, особу засудженого, визнав як пом'якшуючу покарання обставину його щире розкаювання у скоєному і вірно прийшов до висновку про його виправлення та перевиховання в умовах ізоляції від суспільства, ^Ьавши позбавлення волі в межах санкції статті за скоєні злочини.
Призначене судом покарання відповідає вимогам ст. 65 КК України, підстав для його пом'якшення і зміни вироку, в тому числі і шляхом застосування ст. 69 КК України з врахуванням наявного у засудженого захворювання - колегія суддів не вбачає.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 356, 362, 366, 377 КПК України, колегія суддів, -
ухвалила:
Вирок Франківського районного суду м. Львова від 11 грудня 2006 року відносно ОСОБА_1 залишити без змін, а апеляційну скаргу засудженого - без задоволення.