Судове рішення #2183878
Справа № ___2-о-207____

                                                        Справа № ___2-о-207____                                                                                  

                                                                      2008г.                                                                                                                                

 

                                                               

                               Р  І  Ш  Е  Н  Н  Я

                                                 ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

 

"_27_" березня 2008р.  Свердловський міський суд Луганської області у складі:

головуючого судді       Бабенко С.Ш.,

при секретарі           Радченко Л.О.,

 

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Свердловську Луганської області цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення фактів сумісного проживання однієї сім'єю з чоловіком, втрати джерела засобів до існування, -

 

                             в с т а н о в и в:

 

          Заявниця звернулася до суду із заявою, в якій зазначає, що з 10.06.1960р. заявниця знаходилась у зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_2. Від цього шлюбу вони мають двох дітей. Чоловік заявниці працював на різних підприємствах на різних роботах, в тому числі багато років на підприємствах вугільної промисловості, на протязі 15 років на підземних роботах з повним робочим днем під землею, звільнився з роботи 03 жовтня 1994 року. Пенсія йому була призначена за віком на пільгових умовах за списком № 1 по досягненню 50 років.

         Заявниця працювала на різних підприємствах на різних роботах і пенсія їй була призначена на загальних підставах при досягненні 55 років.

         На праві власності заявниці та її чоловіку з 22 квітня 1977 року відповідно до договору купівлі-продажу належить житловий будинок №АДРЕСА_1, в якому було пічне опалювання вугіллям. Чоловіку, який багато років пропрацював на підземних роботах на підприємствах вугільної промисловості, вугілля на побутові потреби надавалося безкоштовно.

       Донька заявниці та її чоловіка, ОСОБА_3, яка проживала разом з ними, 22 листопада 2005 року купила собі житловий будинок АДРЕСА_2 За згодою заявниці та її чоловіка, вони поселилися в її будинку, а донька залишилася зі своєю сім'єю проживати у будинку батьків. Заявниця зареєструвала своє місце проживання у будинку доньки по вулиці АДРЕСА_2 а її чоловік залишився зареєстрований в своєму будинку та не змінявся з обліку, щоб не втратити право на отримання безкоштовного вугілля на побутові потреби.

     ІНФОРМАЦІЯ_1 чоловік заявниці помер та від тепер заявниця не має право на безкоштовне отримання вугілля на побутові потреби як член сім'ї померлого шахтаря, оскільки не отримує пенсію у зв'язку з втратою годувальника.

        Вважає, що має право на призначення пенсії у разі втрати годувальника. Оскільки заявниця та її чоловік були зареєстровані за різними адресами, їй не можуть призначити пенсію.

        Просить суд постановити рішення, яким встановити факти, що ОСОБА_1 і ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1, проживали постійно однією сім'єю, тобто була членом його сім'ї, та у зв'язку зі смертю ОСОБА_2  ІНФОРМАЦІЯ_1 втратила джерело до існування.  

          У судовому засіданні заявниця обставини поданої заяви та зазначені вимоги підтримала у повному обсязі, наполягає на їх задоволенні.

          Представник заінтересованої особи УПФ в м.Свердловську Луганської області Мальнова О.В. із заявленими вимогами погодилася та не заперечує проти їх задоволення.

          СвідкиОСОБА_4, ОСОБА_5 та ОСОБА_6. в судовому засіданні підтвердили факт того, що заявниця з ОСОБА_2. знаходились у зареєстрованому шлюбі, вони проживали однією сім'єю за адресою АДРЕСА_1, але ОСОБА_2 був зареєстрований за адресою вАДРЕСА_2, подружжя вели спільне господарство і на момент смерті ОСОБА_2 доходи останнього дійсно були основним джерелом до існування їх сім'ї, оскільки заявниця отримувала мінімальну пенсію, яка була меншою пенсії її чоловіка.

          Суд, вислухавши пояснення учасників процесу, свідків, перевіривши матеріали справи та надані докази, вважає заяву такою, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

          Згідно зі ст.256 ч.1 ЦПК України встановлення факту перебування фізичної особи на утриманні а також проживання однією сім'єю чоловіка та жінки без шлюбу належить до компетенції суду. Відповідно до положень ч.2 ст.256 ЦПК України у судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.

          Судом встановлено, що заявниця ОСОБА_1. та померлий ІНФОРМАЦІЯ_1. ОСОБА_2 знаходились у зареєстрованому шлюбі з 10.06.1960 року, вони проживали разом однією сім'є в будинку АДРЕСА_1, вели спільне господарство.

          Згідно довідок ПФУ України в м. Свердловську Луганської області пенсія ОСОБА_2 станом на січень 2008 року складає 1648,41 грн, пенсія за віком ОСОБА_1 станом на січень 2008 року складає 539,70 грн.

           Відповідно до положень ст.36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається непрацездатним членам сім'ї померлого годувальника, які були на його утриманні, за наявності в годувальника на день смерті страхового стажу, який був би необхідний йому для призначення пенсії по інвалідності, а в разі смерті пенсіонера або осіб, зазначених у частині другій статті 32 цього Закону, - незалежно від тривалості страхового стажу. Батьки і чоловік (дружина) померлого, які не були на його утриманні, мають право на пенсію у зв'язку з втратою годувальника, якщо втратили джерело засобів до існування. Непрацездатними членами сім'ї вважаються: чоловік (дружина), батько, мати, якщо вони є інвалідами або досягли пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону.    До членів сім'ї, які вважаються такими, що були на утриманні померлого годувальника, відносяться особи, зазначені в частині другій цієї статті, якщо вони: були на повному утриманні померлого годувальника; одержували від померлого годувальника допомогу, що була для них постійним і основним джерелом засобів до існування.

          Члени сім'ї померлого годувальника, для яких його допомога була постійним і основним джерелом засобів до існування, але які й самі одержували пенсію, мають право, за бажанням, перейти на пенсію у зв'язку з втратою годувальника.

          Відповідно до п.8 постанови Пленуму Верховного Суду України "Про судову практику по справах про установлення фактів, що мають юридичне значення" №5 від 31.03.1995р. для установлення факту перебування особи на утриманні померлого необхідно, щоб допомога, що робиться для заявника була постійним і основним джерелом до існування. В судовому засіданні встановлено, що при житті ОСОБА_2 його пенсія за віком та страхові виплати для заявниці були постійним і основним джерелом засобів її існування, оскільки її доходи були значно менше доходів її чоловіка.

          Таким чином, суд вважає доведеним заявницею ті факти, що вона постійно проживала із ОСОБА_2. до його смерті ІНФОРМАЦІЯ_1. однією сім'єю уАДРЕСА_1 та після смерті останнього втратила джерело засобів до існування, оскільки встановлення даних фактів має для неї юридичне значення, тому що дозволяє їй надалі реалізувати право на одержання пенсії у зв'язку з втратою годувальника.

          На підставі ст.256 ЦПК України, ст.36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" у редакції Закону України від 09.07.2003р., ст.38 Закону України "Про пенсійне забезпечення", п.8 постанови Пленуму Верховного Суду України "Про судову практику по справах про установлення фактів, що мають юридичне значення" №5 від 31.03.1995р., керуючись ст.ст.10-15, 60, 212-215, 223, 293 ЦПК України, суд

                               в и р і ш и в :

 

          Заяву ОСОБА_1 задовольнити.

          Встановити факт постійного проживання однією сім'єю до моменту смерті ІНФОРМАЦІЯ_1. ОСОБА_2,ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця АДРЕСА_3, з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3народження, уродженкою АДРЕСА_1, у житловому будинку АДРЕСА_1.

          Встановити факт втрати дружиною ОСОБА_1 джерела засобів до існування після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1. її чоловіка ОСОБА_2

          Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.

          На рішення суду може бути подана заява про апеляційне оскарження до Апеляційного суду Луганської області протягом десяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга подається протягом двадцяти днів з дня подання заяви про апеляційне оскарження судового рішення, через суд першої інстанції.

 

 

 

Головуючий

 

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація