Судове рішення #21834295


  

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД  міста КИЄВА

01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

м. Київ

20 березня 2012 року                                                                      № 2а-3738/12/2670

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Іщук І.О., ознайомившись з позовною заявою   


 ОСОБА_1 

до Представника Комітету з питань промислової і регулярної політики та

підприємства народного депутата України Королівської Наталії Юріївни 

про зобов'язання вчинити дії,

В С Т А Н О В И В:

До Окружного адміністративного суду м. Києва звернувся ОСОБА_1 з позовом до представника Комітету з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва, народного депутата України Королівської Наталії Юріївни  про визнання норм Конституції України нормами прямої дії; зобов'язання надати відповідь на звернення.

Відповідно до п.3 ч.1. ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі –КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.

Так, частиною 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначається у разі необхідності –клопотання про звільнення від сплати судового збору.

Частиною 2 статті 87 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Суд зазначає, що з 1 листопада 2011 року набрав чинності Закон України “Про судовий збір”, відповідно до пункту 1 частини 1 статті 3 судовий збір справляється за подання до  суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Розміри ставок судового збору визначені статтею 4 Закону України “Про судовий збір”. Так, за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру розмір судового збору становить 0,03 розміру мінімальної заробітної плати, а за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру розмір судового збору становить 1 відсоток розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат, що встановлені законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява.

Станом на 1 січня 2012 року розмір мінімальної заробітної плати становить 1073,00 грн. згідно із Законом України “Про Державний бюджет України на 2012 рік”.

З огляду на вищевикладене суд вважає, що позивачем не дотримано вищезазначених вимог, не додано документ про сплату судового збору, не надано доказів на підтвердження звільнення від сплати судового збору.

Крім того, позивачем не заявлено клопотання про звільнення від сплати саме судового збору, та не зазначено конкретних підстав для можливості звільнення, визначених зокрема статтею 88 КАС України.

Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Виходячи з наведеного, суд приходить до висновку, що позовна заява не відповідає вимогам положень ст. 106 КАС України і позивачу належить усунути вищенаведені недоліки в строк до 02 квітня 2012 року включно, шляхом подання до суду  документу про сплату судового збору або клопотання про звільнення від сплати судового збору у встановленому КАС України порядку (з наданням доказів на підтвердження обґрунтування клопотання про звільнення від сплати судового збору).

          Керуючись ст. 106, ч. 1 ст. 108, ст. 160, ст. 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -

У Х В А Л И В:

1.Залишити позовну заяву ОСОБА_1 без руху .

2.Встановити позивачу строк до 02 квітня 2012 року для усунення недоліків позовної заяви.

3.Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені п. 1 ч.3 ст. 108 КАСУ.

4. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулась із позовною заявою.

Ухвала набирає законної сили  в строки і порядку, передбачені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки встановлені ст.ст. 185-187 КАС України.


Суддя                                                                                                Іщук І.О.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація