Справа № 2о-92/2008р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 травня 2008 року. Кіровоградський районний суд Кіровоградської області в складі: головуючого судді Гончара В.М.,
при секретарі Бондаренко І.В.,
за участю заявника,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кіровограді справу за заявою ОСОБА_1, заінтересована особа Грузьківська сільська рада Кіровоградського району, про встановлення факту прийняття спадщини та належності правовстановлюючого документа
ВСТАНОВИВ:
29.04.2008 року ОСОБА_1 звернулась до суду з заявою в якій просить встановити факт прийняття спадщини ОСОБА_2 після смерті чоловіка ОСОБА_3, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 та встановити, що ощадна книжка видана на ім”я ОСОБА_4 належала померлому ОСОБА_3. Встановлення зазначеного факту їй необхідно для вирішення питання про прийняття спадщини.
В судовому засіданні заявниця вимоги заяви підтримала в повному обсязі, суду дала пояснення по обставинах справи, також зазначила, що не може прийняти спадщину із за помилкового зазначення в ряді документів прізвища батька ОСОБА_4 замість правильного ОСОБА_3.
Грузьківська сільська рада просила справу розглянути без участі їх представника про що суду подано заяву.
Свідок ОСОБА_5 суду підтвердила, що померлі ОСОБА_3 і ОСОБА_2 є батьки заявниці, які проживали АДРЕСА_1. В цьому ж будинку після смерті батька заявниці продовжувала проживати її мати до дня смерті.
Заслухавши пояснення заявниці, свідків, дослідив матеріали справи і надані докази в їх сукупності, суд встановив наступне.
ОСОБА_3, батько заявниці, який був зареєстрований і проживав в будинку АДРЕСА_1, помер ІНФОРМАЦІЯ_1. Після його смерті в зазначеному будинку продовжувала проживати його дружина ОСОБА_2, яка фактично вступила в управління і володіння спадковим майном, тобто прийняла спадщину що не суперечило вимогам п.1 ч.1 ст. 549 ЦК України в редакції 1963 року на день виникнення правовідносин, згідно якої визнається, що спадкоємець прийняв спадщину якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном.
ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_2, після смерті якої відкрилася спадщина на належне їй спадкове майно зазначений будинок, а також грошові вклади в ощадбанку № 49/035 м. Кіровограда на рахунку НОМЕР_1 ощадної книжки виданої на ім”я ОСОБА_3, в якій прізвище померлого помилково зазначено ОСОБА_4 замість правильного ОСОБА_3 як зазначено в актовому записі про смерть.
Суд вважає встановленим, що ОСОБА_2 після смерті чоловіка ОСОБА_3 прийняла спадщину шляхом фактично вступив в управління або володіння спадковим майном та що ОСОБА_3, який значиться так в актовому записі про смерть, видавалась і йому належить ощадна книжка з грошовим вкладом в ощадбанку № 49/035 м. Кіровограда.
Правовідносини, що виникли між сторонами, регулюються ст. 256 ЦПК України.
Оскільки виправити ці помилки в даний час не можливо і вони являються перепонами заявниці для вирішення питання про прийняття спадщини, її вимоги підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 256, 259 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Заяву ОСОБА_1 задовольнити.
Встановити факт прийняття спадщини ОСОБА_2 після смерті чоловіка ОСОБА_3, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 та встановити, що ощадна книжка з грошовим вкладом в ощадбанку № 49/035 м. Кіровограда на рахунку НОМЕР_1, видана на ім”я ОСОБА_3 належала померлому ОСОБА_3, померлому ІНФОРМАЦІЯ_1.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Кіровоградської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя “ підпис”
Згідно оригіналу
Суддя Кіровоградського районного
суду Кіровоградської області В. М. Гончар