Судове рішення #2182061
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М

 

ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Справа № 2-о-118/08

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И

 

27 травня 2008 року Печерський районний суд м. Києва в складі:

головуючого:                             судді Оніщука М.І.,

при секретарі:                Сливка А.В.,

за участю:

представника заявника: ОСОБА_1,

зацікавленої особи:                  ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві цивільну справу за заявою ОСОБА_3, зацікавлені особи: ОСОБА_2, ОСОБА_4 про встановлення факту проживання однією сім`єю без шлюбу,

 

В С Т А Н О В И В:

 

Заявниця звернулась до суду з зазначеною заявою, в якій просить встановити факт того, що ОСОБА_3, 1945 року народження та ОСОБА_5, померлий ІНФОРМАЦІЯ_1 проживали однією сім`єю без шлюбу, обгрунтовуючи це тим, що вони, не дивлячись на розлучення в 1970 році, з того часу постійно проживали разом, спільно виховували дітей та вели спільне господарство. Також зазначила, що встановлення даного факту необхідне їй для відновлення статусу дружини померлого та вдови, а також можливістю доглядати за могилою чоловіка і реалізацією права бути похованою разом з ним.

Представник заявника в судовому засіданні підтримала заяву з викладених в ній підстав та просила заяву задовольнити.

Зацікавлена особа ОСОБА_2, який є одночасно представником зацікавленої особи ОСОБА_4 в судовому засіданні проти задоволення заяви не заперечував, зазначивши, що він є сином ОСОБА_3 та ОСОБА_5, батьки постійно проживали разом, спільно вели домашнє господарство та займались його вихованням та вихованням його сестри, а від так жодних заперечень щодо встановлення даного факту він не має.

Вислухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі, показання свідків ОСОБА_6,ОСОБА_7,ОСОБА_8,ОСОБА_9, ОСОБА_10 та ОСОБА_11, які підтвердили те, що ОСОБА_3 та ОСОБА_5 проживали спільно однією сім`єю як чоловік і дружина, виховували дітей та вели спільне господарство, дослідивши та оцінивши письмові докази по справі у їх сукупності, суд приходить до висновку, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.

В судовому засіданні встановлено, що згідно свідоцтва про розірвання шлюбу, виданого 02.10.1975 року, шлюб між ОСОБА_12 та ОСОБА_3розірваний 03.03.1970 року, актовий запис №

. Після розірвання шлюбу присвоєні прізвища: йому - ОСОБА_5, їй - ОСОБА_3.

ІНФОРМАЦІЯ_2 народилась ОСОБА_13, батьками якої, в свідоцтві про народження, значаться ОСОБА_12 та ОСОБА_3.

ІНФОРМАЦІЯ_3, тобто після розірвання шлюбу, народився ОСОБА_2, батьками якого, в свідоцтві про народження, значаться ОСОБА_5 та ОСОБА_3.

Частина 2 статті 3 СК України визначає, що сім`ю складають особи, які спільно проживають, пов`язані спільним побутом, мають взаємні права та обов`язки.

Під час розгляду справи встановлено, що ОСОБА_3 та ОСОБА_5, померлий ІНФОРМАЦІЯ_1, не дивлячись на розлучення, спільно постійно проживали разом, були пов`язані спільним побутом, тобто вели спільне господарство, мали взаємні права та обов`язки, як один до одного, так і спільні відносно виховання та утримання їх дітей, що підтверджується наданими поясненнями осіб, які беруть участь у справі, показаннями свідків, відносно яких у суду не виникло сумніву в їх правдивості та достовірності, а також наявними в матеріалах справи письмовими доказами.

Разом з цим, необхідно зазначити, що вказана заявником мета встановлення даного факту є значимою та встановлення такого факту має юридичне значення, оскільки від нього залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав заявника.

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 256 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту проживання однією сім`єю чоловіка та жінки без шлюбу.

Отже, проаналізувавши зібрані у справі докази та співставивши їх з показаннями свідків та поясненнями сторін, суд приходить до висновку, що в судовому засіданні достовірно встановлено факт того, що ОСОБА_3 та ОСОБА_5, померлий ІНФОРМАЦІЯ_1 проживали однією сім`єю без шлюбу.

За викладених підстав та враховуючи наявність законних підстав, для встановлення даного факту, заява підлягає задоволенню.

Враховуючи викладене, керуючись Конституцією України, Сімейним кодексом України, ст. ст. 3, 4, 8, 10, 11, 15, 57, 58, 60, 63, 209, 213 - 215, 223, 234, 235, 256, 257, 259 ЦПК України, суд,

 

В И Р І Ш И В:

 

Заяву ОСОБА_3, зацікавлені особи: ОСОБА_2, ОСОБА_4 про встановлення факту проживання однією сім`єю без шлюбу - задовольнити.

Встановити факт того, що ОСОБА_3, 1945 року народження та ОСОБА_5, померлий ІНФОРМАЦІЯ_1 проживали однією сім`єю без шлюбу.

Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано протягом десяти днів з дня його проголошення, а апеляційну скаргу протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до Апеляційного суду м.Києва через Печерський районний суд м.Києва.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, рішення набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

 

 

СУДДЯ                                                                           М.І. ОНІЩУК

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація