Судове рішення #21818145

                                        Справа № 2-5395/11

З а о ч н е р і ш е н н я

ІМЕНЕМ УКрАЇНи

21 лютого 2012 року                                         м. Білгород-Дністровський

Білгород - Дністровський міськрайонний суд Одеської області

в складі: головуючого –одноособово судді Донцова Д.Ю..

при секретарі судового засідання Михайлакій С.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Білгород-Дністровському Одеської області цивільну справу за позовною заявою ВАТ «Енергопостачальної Компанії Одесаобленерго” в особі Білгород-Дністровського РЕМ до ОСОБА_1 про відшкодування нанесених матеріальних збитків,


ВСТАНОВИВ:

          

Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про стягнення суми збитку у розмірі 1857,60 грн., вказуючи, що відповідач здійснив порушення правил користування електричною енергією, виражене у безобліковому використанні електроенергії без дозволу енергопостачальника у зв’язку з чим, позивачу були завдані збитки на вищевказану суму.

Представник позивача у судове засідання не з’явився, про час та місце проведення судового засідання повідомлявся належним чином, згідно наданої до суду письмової заяви просить справу розглядати у його відсутності, позовні вимоги підтримує, просить задовольнити у повному обсязі. У разі неявки відповідача просить ухвалити заочне рішення.

Відповідач у судове засідання не з’явився, про час та місце проведення судового засідання був повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив.

Зі згоди позивача, суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.

          Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відносини з приводу постачання фізичним особам електричної енергії регулюються ст. 714 ЦК України, ст. ст. 24-27 Закону України «Про електроенергетику», Правилами користування електричною енергією для населення, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 1999 року № 1357 та Методикою визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією, затвердженою постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 04 травня 2006 року № 562.

Відповідно до статті 11 ЦК України цивільні права та обов’язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов’язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов’язків, зокрема є договори та інші правочини.

Відповідно до частини 1 статті 626 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов’язків.

Відповідно до статті 638 ЦК України договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору. Істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди.

Згідно ч. 1 ст. 714 ЦК України за договором постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу одна сторона (постачальник) зобов’язується надавати другій стороні (споживачеві, абонентові) енергетичні та інші ресурси, передбачені договором, а споживач (абонент) зобов’язується оплачувати вартість прийнятих ресурсів та дотримуватись передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного та іншого обладнання.

У судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 являється споживачем Білгород-Дністровського РЕМ та проживає у будинку, розташованому по АДРЕСА_1, особовий рахунок № НОМЕР_1

Отже між сторонами виникли договірні правовідносини, у зв’язку з чим на підставі ст. ст. 11, 509 ЦК України виникли відповідні зобов’язання, передбачені ст. 714 ЦК України.

У відповідності до ст. 526 ЦК України зобов’язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог –відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Стаття 610 ЦК України визначає, що порушенням зобов’язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов’язання.

04 серпня 2011 року в ході проведення перевірки працівниками Білгород-Дністровського РЕМ в будинку, де проживає відповідач, який розташований за адресою: АДРЕСА_1, було виявлене порушення правил користування електричною енергією, що виразилось у самовільному підключенні електроустановки електромережі після відключення, пломба РЕМ на клемній кришці порушена, електроенергія використовувалась, але не враховувалась.

Про виявлене порушення працівниками Білгород-Дністровського РЕМ був складений акт про порушення правил користування електричною енергією побутовим абонентом № 011231 від 04.08.2011р.

Загальна сума нарахування по акту, відповідно до протоколу № 38-380 від 04.08.2011 р. та розрахунку кількості недорахованої електроенергії та її вартості № 011234, складає 1211,86 грн.

03 вересня 2011 року в ході проведення перевірки працівниками Білгород-Дністровського РЕМ в будинку, де проживає відповідач, який розташований за адресою: АДРЕСА_1, було виявлене порушення правил користування електричною енергією, що виразилось у самовільному накиду проводів навантаження на лінію електропередач повз електролічильник, електроенергія використовувалась, але не враховувалась.

Про виявлене порушення працівниками Білгород-Дністровського РЕМ був складений акт про порушення правил користування електричною енергією побутовим абонентом № 011263 від 03.09.2011р.

Загальна сума нарахування по акту, відповідно до протоколу № 44-409 від 03.09.2011 р. та розрахунку кількості недорахованої електроенергії та її вартості № 011263, складає 645,74 грн.

Таким чином, судом встановлено, що відповідачем порушені умови, визначені змістом зобов’язання.

У разі порушення зобов’язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом (ст. 611 ЦК України).

Правові наслідки порушення умов договору про постачання енергетичними ресурсами визначені законом України «Про електроенергетику», Правилами користування електричною енергією для населення, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 1999 року № 1357, ст. 623 ЦК України.

Нормою ч. 4 ст. 26 Закону України «Про електроенергетику»передбачається, що споживач електроенергії несе відповідальність згідно із законодавством за порушення умов договору та Правил.

На підставі п. 48 ПКЕЕ споживач несе відповідальність згідно із законодавством за розкрадання електричної енергії у разі споживання електричної енергії без приладів обліку.

Згідно ст. 623 ЦК України боржник, який порушив зобов’язання, повинен відшкодувати завдані збитки.

Пункт 4 Порядку визначення розміру і відшкодування збитків, завданих енергопостачальнику внаслідок викрадення електричної енергії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 08 лютого 2006 року № 122, встановлює, що обсяг електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачем правил користування електричною енергією, визначається за величиною розрахункового споживання електричної енергії протягом періоду порушення на підставі акта виявлених порушень, складеного відповідно до Методики.

Згідно з п. 53 Правил та Методики розрахунок завданих енергопостачальнику збитків здійснюється: за добовою величиною розрахункового споживання електричної енергії; за кількістю днів з дня останнього контрольного зняття представником енергопостачальника показів приладів обліку чи його технічної перевірки до дня усунення порушення, але не більше терміну позовної давності; за тарифами для населення, що діяли у період, за який нараховується розмір збитків.

Позивачем визначена кількість недорахованої безобліково спожитої електроенергії і її вартість, якої становить 1857,6 грн.

З огляду на вищевикладене, суд вважає, що майнові права позивача порушені та підлягають захисту шляхом задоволення позовних вимог у повному обсязі.

Крім того, суд вважає за необхідне відповідно до ст. 88 ЦПК України стягнути з відповідача судовий збір у розмірі 188,20 грн.

На підставі викладеного та керуючись Законом України „Про електроенергетику ” від 16.10.1997 р № 575, Правилами користування електричною енергією для населення, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 1999 року № 1357, Методикою визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією, затвердженою постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 04 травня 2006 року № 562., ст.ст. 11, 509, 526, 610, 611, 623, 626, 638, 714 ЦК України, ст.ст. 10, 11, 88, 209, 213-215, 218, 224-226 ЦПК України, суд,-

В И Р І Ш И В :

Позовну заяву ВАТ «Енергопостачальної Компанії Одесаобленерго” в особі Білгород-Дністровського РЕМ до ОСОБА_1 про відшкодування нанесених матеріальних збитків – задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь ВАТ «Енергопостачальної Компанії Одесаобленерго” в особі Білгород-Дністровського РЕМ 1857,60 грн. завданих збитків.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь ВАТ «Енергопостачальної Компанії Одесаобленерго” в особі Білгород-Дністровського РЕМ судові витрати, а саме судовий збір в розмірі 188,20 грн.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного суду Одеської області через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація