Справа № 2-5154/11
рішення
ІМЕНЕМ УКрАЇНи
22 листопада 2011 року м. Білгород-Дністровський
Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області в складі:
головуючого одноособово - судді Донцова Д.Ю.,
при секретарі судового засідання - Михайлакій С.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Білгород - Дністровському Одеської області цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визнання договору купівлі-продажу частини житлового будинку дійсним та визнання права власності на житловий будинок,
ВСТАНОВИВ:
Позивач, ОСОБА_1, звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визнання договору купівлі-продажу частини житлового будинку дійсним та визнання права власності на житловий будинок, вказуючи, що після укладення договору купівлі-продажу між нею та відповідачами, останній нотаріально посвідчений не був, але відповідачі по теперішній час з різних мотивів ухиляються від нотаріального оформлення угоди.
Позивач у судове засідання не з’явився, про час та місце проведення судового засідання був повідомлений належним чином, згідно наданої до суду письмової заяви просить справу розглядати у його відсутності, позовні вимоги підтримує, просить задовольнити в повному обсязі.
Відповідачі у судове засідання не з’явились, про час та місце проведення судового засідання були повідомленні належним чином, згідно наданих до суду письмових заяв просять справу розглядати у їх відсутності, позовні вимоги визнають у повному обсязі.
Згідно з ч.4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
У судовому засіданні встановлено, що 08 серпня 2011 року між позивачем ОСОБА_1 (покупець) та відповідачами ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 (продавцями) укладено договір купівлі-продажу у простій письмовій формі, згідно до умов якого, ОСОБА_1 купила 16/20 частин житлового будинку АДРЕСА_1.
Вищевказані 16/20 частин житлового АДРЕСА_1, що в цілому складаються з: житлового будинку літ. «А», сіни літ. «а», літньої кухні літ. «Б», підвалу літ. «б», гаражу літ. «Д», бані літ. «Є», вбиральні літ. «Ж»споруд №1-5, належали відповідачам в наступних частинах: 8\20 частин належали ОСОБА_2 на праві власності на підставі рішення білгород-Дністровського міськрайонного суду № 2-1797/2010 р. від 11.02.2010 р. та рішення Білгород-Дністровського районного суду № 2-88/1979 р., 4/20 частин належали ОСОБА_3 на праві власності на підставі рішення Білгород-Дністровського районного суду № 2-88/1979 р., 4/20 частин належали ОСОБА_4 на праві власності на підставі рішення Білгород-Дністровського районного суду № 2-88/1979 р.
Сторони не мають одна до одної жодних претензій щодо проведення розрахунків.
Сторони по справі домовились стосовно всіх істотних умов договору та повністю виконали умови спірного договору.
Сторони домовились посвідчити нотаріально договір купівлі-продажу, укладений між ними 08 серпня 2011 року до 08 вересня 2011 року.
Однак до теперішнього часу відповідачі ухиляються від нотаріального посвідчення договору. купівлі-продажу від 08.08.2011р.
Ухилення відповідачів від нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу, що є предметом даного спору, суд розцінює, як порушення права позивача, як власника придбаного нерухомого майна, так як, до теперішнього часу, позивач не в змозі належним чином оформити та отримати усі необхідні правовстановлюючі документи на придбану нею частину спірного житлового будинку та реалізувати своє право власності на неї.
Відповідно до ст. 11 ЦК України, підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.
Відповідно до ст. 202 Цивільного кодексу України, правочином є дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків. Правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо його зміст зафіксований в одному або кількох документах, у листах, телеграмах, якими обмінялися сторони.
Укладення договору купівлі-продажу від 08.08.2011р., досягнення по такому договору згоди щодо усіх істотних умов, здійснення позивачем повної оплати по такому договору та її отримання відповідачами, а також, фактичне передання позивачу спірного об’єкту нерухомості по такому договору, свідчить насамперед про вчинення між позивачем та відповідачами відповідного правочину щодо переходу прав власності на об’єкт нерухомості у вигляді спірної частини житлового будинку.
У відповідності до ст. 41 Конституції України кожен має право, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності. Право приватної власності набувається в порядку, визначеному законом. Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним.
У відповідності до положень Європейської конвенції з прав людини ч. 1 ст. 6 кожна людина має право при визначенні її цивільних прав та обов’язків або при розгляді будь-якого кримінального звинувачення, яке йому пред’явлено, на справедливий та публічний судовий розгляд справи в розумні строки незалежним та безпристрасним судом.
У відповідності до ст. 1 протоколу № 1 до Конвенції з прав людини кожна фізична або юридична особа має право на повагу своєї власності. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності, інакше як в інтересах суспільства та на умовах передбачених законом та загальними принципами міжнародного права.
Згідно статті 321 ЦК України право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.
У відповідності до ст.319 Цивільного кодексу України власник володіє, користується, розпоряджається майном на власний розсуд.
У відповідності до ч.3 ст.334 Цивільного кодексу України право власності на майно за договором, який підлягає нотаріальному посвідченню, виникає у набувача з моменту такого посвідчення або з моменту набрання законної сили рішенням суду про визнання договору, не посвідченого нотаріально, дійсним.
У відповідності до ст.655 Цивільного кодексу України за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов’язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов’язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.
Згідно ст.657 Цивільного кодексу України договір купівлі-продажу нерухомого майна укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню та державній реєстрації.
У відповідності до ст.638 Цивільного кодексу України договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору.
Відповідно до ч. 1 ст. 220 Цивільного кодексу України, у разі недодержання сторонами вимоги закону про нотаріальне посвідчення договору такий договір є нікчемним. Разом з тим частиною 2 статті 220 Цивільного кодексу України, встановлюється, що у разі, якщо сторони домовилися щодо усіх істотних умов договору, що підтверджується письмовими доказами, і відбулося повне або часткове виконання договору, але одна із сторін ухилилася від його нотаріального посвідчення, суд може визнати такий договір дійсним. У цьому разі наступне нотаріальне посвідчення договору не вимагається.
Враховуючи викладене вище та приймаючи до уваги факт домовленості сторін щодо всіх істотних умов договору, та виконання позивачем та відповідачем своїх зобов’язань за спірним договором, суд вважає, що право власності позивача підлягає захисту шляхом задоволення позовних у повному обсязі.
Враховуючи викладене вище, керуючись ст. 41 Конституції України, ст. ст. 220, 321, 317, 319, 334, 638, 655, 657 ЦК України, Європейською конвенцією з прав людини, ст.ст. 10, 11, 60, 61, ч. 4 ст. 174, 209, 213-215, 218 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визнання договору купівлі-продажу частини житлового будинку дійсним та визнання права власності на житловий будинок задовольнити у повному обсязі.
Визнати дійсним укладений між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 договір купівлі-продажу від 08 серпня 2011 року 16/20 частин житлового АДРЕСА_1 що в цілому складається з: житлового будинку літ. «А», сіни літ. «а», літньої кухні літ. «Б», підвалу літ. «б», гаражу літ. «Д», бані літ. «Є», вбиральні літ. «Ж» споруд №1-5.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на 16/20 частин житлового будинку АДРЕСА_1, що в цілому складається з: житлового будинку літ. «А», сіни літ. «а», літньої кухні літ. «Б», підвалу літ. «б», гаражу літ. «Д», бані літ. «Є», вбиральні літ. «Ж» споруд №1-5.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного суду Одеської області через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя:
- Номер: 6/161/38/16
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-5154/11
- Суд: Луцький міськрайонний суд Волинської області
- Суддя: Донцов Д.Ю.
- Результати справи:
- Етап діла: Направлено до суду касаційної інстанції
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 18.12.2015
- Дата етапу: 16.05.2016
- Номер:
- Опис: Про захист прав споживачів
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-5154/11
- Суд: Жовтневий районний суд м. Дніпропетровська
- Суддя: Донцов Д.Ю.
- Результати справи: залишено без розгляду
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 04.06.2010
- Дата етапу: 26.01.2011