Судове рішення #21817238

                                        Справа № 2-5397/11

рішення

ІМЕНЕМ УКрАЇНи

02 лютого 2012 року                                                             м. Білгород-Дністровський

Білгород –Дністровський міськрайонний суд Одеської області

у складі: головуючого –одноособово судді Донцова Д.Ю.,

при секретарі судового засідання - Михайлакій С.О,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Білгород –Дністровському Одеської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Козацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,

          

          ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовною заявою до Виконавчого комітету Козацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області про визначення додаткового строку, достатнього для подання ним заяви про прийняття спадщини, яка відкрилася після смерті ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2, за законом, вказуючи, що встановлений законом строк для прийняття спадщини пропущений нею з поважних причин.

Позивач у судове засідання не з’явилася, про час та місце проведення судового засідання була повідомлена належним чином, згідно наданої до суду письмової заяви позивач просить справу розглядати у його відсутності, позовні вимоги підтримує, просить задовольнити в повному обсязі з підстав, наведених у позові.

Представник відповідача, у судове засідання не з’явився, про час та місце проведення судового засідання відповідач був повідомлений належним чином, згідно наданої до суду письмової заяви відповідач просить справу розглядати у відсутності його представника, відносно позову не заперечує.

Суд, перевіривши матеріали справи та дослідивши надані сторонами докази, прийшов до наступного.

У судовому засіданні встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_2 померла ОСОБА_2 (свідоцтво про смерть серії НОМЕР_1, видане 20 грудня 2006 року відділом реєстрації актів цивільного стану по місту Білгород-Дністровському Білгород-Дністровського міськрайонного управління юстиції Одеської області, актовий запис № 08).

Після смерті ОСОБА_2 відкрилася спадщина на земельну ділянку площею 4,55 га, яка розташована на території Козацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області, масиви № 17; 34 ділянки № 5, № 50, надані для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, згідно державного акту на право приватної власності на земельну ділянку серії ЯА № 090232, виданого 25 квітня 2005 року Білгород-Дністровською районною державною адміністрацією Одеської області, зареєстрованого в Книзі записів реєстрації державних актів на право приватної власності на землю за № 010551500145.

ОСОБА_2 є матір’ю позивачки.

Факт родинних відносин між ОСОБА_2 та позивачкою підтверджується свідоцтвом про народження позивачки серії НОМЕР_2, виданим 12 серпня 1955 року Старокозацьким районним бюро РАГС Одеської області, актовий запис за № 52.

Спадкоємцями першої черги ОСОБА_2 є позивачка та сестра позивачки, ОСОБА_3.

ОСОБА_3 у встановлені законом строки спадщину не прийняла та 11 жовтня 2007 року відмовилась від прийняття спадщини, що підтверджується її заявою від 11 жовтня 2007 року, посвідченою секретарем виконавчого комітету Козацької сільської ради, Білгород-Дністровського району Одеської області Кушніренко Л.В., копія якої знаходиться в матеріалах справи.

Пропущення встановленого ст. 1270 ЦК України, шестимісячного терміну звернення до державної нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини з заявою про прийняття спадщини позивач обґрунтовує наступним.

Позивач зазначає, що після смерті матері прийняти спадщину за законом бажала його сестра, ОСОБА_3 і він вважав, що вона прийняла спадщину та оформила відповідні документи, але нещодавно сестра її повідомила, що вона спадщину, яка залишилася після смерті матері, ОСОБА_2, не приймала. Крім того, позивач зазначає, що він тривалий час хворів, йому була зроблена операція. Після одужання він вирішив прийняти спадщину та оформити відповідні документи. Позивач також зазначає, що він був необізнаний стосовно порядку прийняття спадщини, то йому пояснили, що він повинен зібрати відповідні документи та подати їх до держаної нотаріальної контори, і строків на це не має.

Відповідно до ст. 1217 ЦК України спадкоємство здійснюється за заповітом і за законом.

Згідно ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця , у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

Відповідно до ч.3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважних причин, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Законодавство не встановлює перелік поважних причин, тому вони визначаються поважними на думку суду. Головною ознакою поважних причин є те, що вони роблять своєчасне звернення про прийняття спадщини неможливим.

Проаналізувавши наведені позивачем обставини та докази, надані на їх підтвердження, суд вважає причини пропуску позивачем строку встановленого для прийняття спадщини поважними.

За таких обставин, з урахуванням того, що строк, встановлений законом для звернення до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, позивачем по справі пропущений з поважних причин, суд вважає позовну заяву обґрунтованою і такою, що підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 1217, 1261, 1272 ЦК України, 10, 11, 60, 174 209, 213-215, 218 ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В :

Позовну заяву ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Козацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини – задовольнити у повному обсязі.

Визначити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, додатковий строк, достатній для подання нею заяви про прийняття спадщини за законом, яка відкрилася після смерті ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_2, тривалістю в три місяці з дня набрання дійсним рішенням законної сили.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного суду Одеської області через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація