Судове рішення #2181338
Справа № 2-1433

Справа № 2-1433

2008 року

Р І Ш Е Н Н Я

Іменем                 України

 

16 травня 2008 року                                  Кам'янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області

 

в складі: головуючого судді                     Лисюка І.В.

при секретарі                                             Сопрун С.В.,

 

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, -

 

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до ОСОБА_2 та просить стягнути з відповідача аліменти на утримання доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження в розмірі 1/3 частини від заробітку (доходу) відповідача, аліменти на її утримання у розмірі 200 грн. до досягнення дитиною трьох років та витрати на юридичну допомогу.

В судовому засіданні позивачка позовні вимоги підтримала та пояснила, що від шлюбу з відповідачем, який на даний час розірваний, ІНФОРМАЦІЯ_1 народилася донька ОСОБА_3, яка на даний час проживає із позивачкою та перебуває на її утриманні. Відповідач ухиляється від надання матеріальної допомоги на утримання доньки, хоча фізично здоровий, працездатний і має можливість надати допомогу. У зв'язку із скрутним матеріальним становищем позивачка також просить стягнути із відповідача аліменти на її утримання до досягнення дитиною трьохрічного віку та витрати на юридичну допомогу, понесені нею.

В судовому засіданні відповідач позов визнав частково, пояснивши, що згоден сплачувати аліменти на утримання доньки в розмірі 1/4 частини заробітку ( доходу) до досягнення донькою повноліття. Не визнає позов в частині стягнення аліментів на утримання дружини та відшкодування витрат позивачки на юридичну допомогу.

Суд, заслухавши сторін, вивчивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню частково, оскільки ґрунтується на законі, частково визнаний відповідачем.

Судом встановлено, що від шлюбу стороні, який розірваний, ІНФОРМАЦІЯ_1 народилася донька ОСОБА_3, яка проживає із позивачкою та перебуває на її утриманні. Відповідач, будучи фізично здоровим і працездатним ухиляється від утримання неповнолітньої доньки. Позивачка не працює, оскільки доглядає за малолітньою донькою, а тому потребує матеріальної допомоги.

Відповідно ст. 180 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Стаття 181 Сімейного кодексу України визначає способи виконання батьками обов'язку утримувати дитини, ч. 3 ст. 181 Сімейного кодексу України визначає, що кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі. Згідно ст. 84 Сімейного кодексу України дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка - батька дитини до досягнення дитиною трьох років.

На підставі ст. ст. 84, 180, 181, 182, 183 Сімейного кодексу України, керуючись ст. ст. 84, 88, 213, 215 Цивільного Процесуального кодексу України, -

В И Р І Ш И В:

позов задоволити частково.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, жителя АДРЕСА_1 на користь ОСОБА_1,ІНФОРМАЦІЯ_3, жительки АДРЕСА_2, непрацюючої аліменти на утримання доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження в розмірі 1/4 частини заробітку ( доходу), але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 29 лютого 2008 року до досягнення дитиною повноліття.

Стягнути з ОСОБА_2 на утримання ОСОБА_1 аліменти у розмірі 150 грн. щомісячно до досягнення донькою ОСОБА_3 трьох років.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 витрати на правову допомогу в розмірі 100 грн.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави 51 грн. судового збору та 30 грн. витрат з інформаційного-технічного забезпечення розгляду справи.

Рішення в частині стягнення аліментів за один місяць підлягає негайному виконанню.

 

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Хмельницької області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього  протягом 20 днів  апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції.

 

 

Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація