У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 травня 2008 року місто Рівне
Колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Рівненської області у складі: головуючого Буцяка З.І.
суддів Демянчук С.В., Григоренка М.П.
з участю секретаря судового засідання Колесової Л.В.,
заявника, представника УМВС
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Апеляційного суду в м. Рівному цивільну справу за апеляційною скаргою Управління МВС України в Рівненській області на рішення Зарічненського районного суду від 13 лютого 2008 року у справі за заявою ОСОБА_1, зацікавлена особа - Управління МВС України в Рівненській області, про встановлення факту, що має юридичне значення,
в с т а н о в и л а :
Рішенням Зарічненського районного суду від 13 лютого 2008 року задоволено заяву ОСОБА_1, зацікавлена особа - Управління МВС України в Рівненській області, про встановлення факту, що має юридичне значення. Встановлено факт виконання заявником норми стрибків з парашутом, а саме: здійснення 10 стрибків з парашутом з військово-транспортних літаків у період проходження дійсної військової служби з 1974 по 1976 роки у п*ятій роті військової частини № 83149 Радянської армії.
В поданій на це рішення апеляційній скарзі зацікавлена особа - Управління МВС України в Рівненській області, посилаючись на теё що заявником не подано суду достовірних доказів, які б свідчили про здійснення ним необхідної кількості стрибків з парашутом, просить апеляційний суд його скасувати і провадження у справі закрити.
Заслухавши суддю-доповідача, пояснення осіб, які беруть участь у справі і з'явилися в судове засідання, перевіривши подані докази та доводи апелянта, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.
Судом безспірно встановлено, що за час проходження військової служби з 1974 по 1976 роки у п*ятій роті військової частини № 83149 Радянської армії наказом командира цієї військової частини № 127 від 27 жовтня 1975 року заявнику, який був призначений інструктором з парашутно-десантної підготовки, відповідно до Положення про порядок присвоєння звання «Парашутист-відмінник» було присвоєно таке звання та нагороджено нагрудним знаком «Парашутист-відмінник» (а. с. 7 зв.).
З відповіді Міністерства оборони України від 24.12.2007 р. на а. с. 21-24 вбачається, що відповідно до чинних на період військової служби заявника нормативних документів звання «Парашутист-відмінник» присвоювалося наказом командира військової частини тільки тим військовослужбовцям, які виконали не менше 10 стрибків з парашутом, у т. ч. 5 - з літака Іл-76 (АН-22, АН-12) і 3 стрибки зі зброєю, спорядженням.
Зазначене підтверджується витягом з Положення про присвоєння звання «Парашутист-відмінник» (а. с. 28).
З показань допитаних у справі свідків ОСОБА_2. і ОСОБА_3., які проходили військову службу у тій самій військовій частині, що і заявник, слідує, що всі військовослужбовці їхньої військової частини в обов*язковому порядку виконували по 6 стрибків з парашутом на рік - разом за весь період служби 12 стрибків.
Як вбачається з відповіді Міністерства оборони України від 24.12.2007 р. в даний час норма стрибків для присвоєння звання «Парашутист-відмінник» наказом командувача Сухопутних військ Збройних Сил України № 205 від 17.05.2006 р. зменшена з 10 до 7 стрибків з парашутом (а. с. 21).
Зважаючи на викладені обставини, а також з урахуванням того, що заявником був доведений факт присвоєння йому звання «Парашутист-відмінник» під час проходження строкової військової служби, для отримання якого ОСОБА_1. протягом двох років військової служби необхідно було виконати не менше 10 стрибків з парашутом з різних військово-транспортних літаків, місцевий суд відповідно до правил підпункту «в» п. 3 постанови КМ України № 393 від 17 липня 1992 року (з наступними змінами і доповненнями) «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової доплати особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей» прийшов до цілком правильного висновку про виконання заявником встановленої норми стрибків з парашутом, а саме: здійснення ним 10 стрибків з парашутом з військово-транспортних літаків у період проходження дійсної військової служби з 1974 по 1976 роки у п*ятій роті військової частини № 83149 Радянської армії.
У зв"язку з викладеним колегія суддів вважає, що суд першої інстанції, повно і всебічно з”ясувавши всі дійсні обставини справи та виконавши інші вимоги цивільного судочинства, вирішив дану справу згідно із законом.
Підстав для скасування ухваленого у справі судового рішення, виходячи з доводів апеляційної скарги, апеляційний суд не вбачає.
Керуючись ст.ст. 10, 60, 303, 307, 308, 313-315, 317 ЦПК України, колегія суддів
у х в а л и л а :
Апеляційну скаргу Управління МВС України в Рівненській області відхилити.
Рішення Зарічненського районного суду від 13 лютого 2008 року залишити без зміни.
Ухвала Апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили.
Головуючий
Судді: