Судове рішення #217833
Справа №22ас- 800

 

Справа №22ас- 800                                                            Головуючий у І інстанції - Берегуляк Ф.Г.

Категорія-                                                                                               Доповідач - Козак І.О.

УХВАЛА ІМЕНЕМ      УКРАЇНИ

„10 " серпня      2006 року                                                        Колегія судців судової палати в

цивільних справах апеляційного суду Тернопільської області в складі:

Головуючого -     Козака І.О.

Суддів -                       Ткач О.І., Кузьми P.M.

при секретарі -     Стець І.В. з участю-позивачкиОСОБА_1, представника відповідача - Міщенка В .В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на постанову Тернопільського міськрайонного суду від 18 травня 2006 року за адміністративним позовом ОСОБА_1 до кваліфікаційно - дисциплінарної комісії адвокатури Тернопільської області про визнання протиправними рішень КДКА Тернопільської області від 02.12.2005 року та скасування їх, -

ВСТАНОВИЛА:

ОСОБА_1 звернулася до суду з адміністративним позовом до кваліфікаційно - дисциплінарної комісії адвокатури Тернопільської області про визнання протиправним рішення КДКА Тернопільської області від 02.12.2005 року «Про обрання голови КДКА» та «Про прийняття кваліфікаційних іспитів від осіб, які мають намір займатися адвокатською діяльністю і яким видані відповідні свідоцтва» та скасування їх.

Заявлені вимоги позивачка мотивує тим, що рішення КДКА від 02.12.2005 року прийняті з порушенням вимог Закону України «Про адвокатуру» та Положення про кваліфікаційно - дисциплінарну комісію адвокатури , затвердженого Указом Президента України № 155/93 від 05.05.1993 року, а саме: діяльність КДКА після смерті її колишнього голови ОСОБА_2 є нелегітимною. Позивачка вважає, що комісія позбавляється необхідних повноважень після вибуття хоча б одного з її членів, а тому обґрунтовує свої вимоги тим, що необхідно спочатку провести загальні збори (конференцію) адвокатів області, дообрати вибулого члена КДКА і лише після цього проводити вибори голови, приймати кваліфікаційні іспити, тощо. Також вказаними рішеннями КДКА Тернопільської області від 02.12.2005 року порушено право адвокатів Тернопільської області Щодо можливості бути обраним членом атестаційної палати КДКА, обирати голову КДКА чи бути обраним на цю посаду.

Постановою Тернопільського міськрайонного суду від 18 травня 2006 року у позові ОСОБА_1. - відмовлено.

ОСОБА_1 подала на вказану постанову суду апеляційну скаргу, в якій просить   її   скасувати   та   ухвалити   нове   рішення,   яким   позов   задовольнити, посилаючись    на    те,    що    оскаржувана        постанова    являється    незаконною, необгрунтованою та не відповідає дійсним обставинам справи і вимогам закону.

Вказуючи на те, що голова Тернопільської КДКА вибув із її членів в зв»язку із смертю, на засіданні вказаної комісії 24 листопада 2005 року був відсутній кворум, оскільки відповідно до п.5 Положення про кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатури затвердженого Указом Президента України від 5 травня 1993 року №155/93 кваліфікаційно-дисциплінарна комісія набуває повноважень після сформування її відповідним органом у повному складі.

Заслухавши сторони, перевіривши доводи апеляційної скарги та дослідивши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга до задоволення не підлягає виходячи із слідуючих міркувань.

Відповідно до Положення про кваліфікаційно - дисциплінарну комісію адвокатури засідання комісії і її палат є правомочними за наявності не менш двох третин її складу.

Вибуття голови чи членів КДКА (при наявності кворуму) не тягне за собою ліквідацію комісії і позбавлення її повноважень. Дообрання членів комісії проводиться в загальному порядку, передбаченому Положенням і Регламентом Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури, схваленим 19.02.2003 року.

КДКА Тернопільської області сформована рішенням Тернопільської обласної ради №232 від 25.12.2003 року в складі 20 членів.

В зв»язку із смертю 04.11.2005 року колишнього голови КДКА ОСОБА_2 02.12.2005 року на засіданні, в якому приймало участь 18 членів з 19 обраних та призначених до комісії на день голосування, обраний новий голова. Тобто, дане рішення прийнято у повній відповідності до вимог закону.

Відповідно до роз»яснення Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури № У/18-3.5 від 10.02.2006 року «Про повноваження кваліфікаційно - дисциплінарної комісії адвокатури у випадку дострокового вибуття одного з її членів», дострокове вибуття членів КДКА, якщо остання здатна виконувати покладені на неї Законом України «Про адвокатуру» функцій з урахуванням порядку прийняття рішень, не тягне за собою припинення повноважень кваліфікаційно - дисциплінарної комісії адвокатури, як належно сформованого органу.

Згідно п.4 Положення про кваліфікаційно - дисциплінарну комісію адвокатури КДКА керується Конституцією України, актами законодавства України, актами Вищої кваліфікаційної комісії* адвокатури.

Відповідно до глави 3, п. 17 пп. 5 - обраним на посаду голови комісії вважається кандидат, за якого подано більше половини голосів членів комісії, обраних або призначених до комісії на день голосування. Отже, дане положення ще раз підтверджується легітивність обрання голови КДКА Тернопільської області.

При таких обставинах, суд прийняв правильне рішення, яким відмовив позивачці в позові.

Разом з тим, колегія вважає, що з мотивувальної частини рішення слід виключити вказівку суду про те що, дана позовна заява позивачки не підвідомча суду, оскільки рішення КДКА, яке позивачка оскаржила, не стосується лише внутрішньоорганізаційної діяльності, а тому вона може оскаржуватись в судовому порядку.

Таким чином, колегія суддів вважає, що постанову ухвалено з додержанням норм матеріального. та процесуального права, тому підстав для її скасування не вбачає.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст.198, 200, 206 КАС України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - залишити без задоволення. Постанову Тернопільського міськрайонного суду від „18" травня 2006 року -залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, однак може бути оскаржена, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду України протягом одного місяця.

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація