ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
91000, м. Луганськ, пл. Героїв ВВВ, 3а. Тел. 55-17-32
____________________________________
УХВАЛА
26.03.12 Справа № 12б/5014/602/2012 .
Суддя Палей О.С., розглянувши матеріали за заявою
боржника –Приватного підприємства "Стартком –АГ", м. Луганськ
про порушення провадження у справі про банкрутство
представники сторін:
від боржника - ОСОБА_1 довіреність б/н від 05.03.2012,
обставини справи: банкрутство за спрощеною процедурою, встановленою ст. 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом"; розгляд справи у підготовчому засіданні.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши присутніх у судовому засіданні, суд
встановив:
Боржник –ПП "Стартком –АГ" - звернувся до суду із заявою про власне банкрутство в порядку ст. 51 Закону у зв’язку з неспроможністю погасити заборгованість перед кредиторами поза процедури банкрутства.
За зазначеною заявою, ухвалою від 13.03.2012 судом було порушено провадження у справі № 12б/5014/602/2012 про банкрутство боржника - Приватного підприємства “Стартком –АГ”, м. Луганськ, вул. Андрія Ліньова, буд. 98 “а”, ідентифікаційний код 33845870; введено мораторій на задоволення вимог кредиторів та зобов’язано боржника надати додаткові докази у справі.
З представлених документів вбачається, що рішенням власника ПП "Стартком –АГ" ОСОБА_2 № 21/06-11 від 21.06.2011р. було припинено юридичну особу боржника шляхом ліквідації.
На виконання зазначеного рішення ліквідаційною комісією було проведено інвентаризацію наявного майна, а також дебіторської та кредиторської заборгованості.
Відповідно до даних бухгалтерського обліку, ПП "Стартком –АГ" має кредиторську заборгованість на користь ПП "Сінтез-Інвест-Груп" в сумі 100 917, 66 грн.
Як зазначено в заяві - підприємство не має заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інші види загальнообов'язкового державного соціального страхування, по податках і зборах (обов'язкових платежах).
Підприємство не має заборгованості по відшкодуванню шкоди, заподіяної життю та здоров'ю, виплаті заробітної плати та вихідної допомоги працівникам ПП "Стартком –АГ", виплаті авторської винагороди.
Як зазначено в заяві, загалом кредиторські зобов'язання ПП "Стартком –АГ" складають 100 917, 66 грн.
Будь –які активи у боржника не виявлені.
У зв'язку з тим, що Боржник має заборгованість, яку не може сплатити через відсутність майна та інших активів, голова ліквідкомісії звернувся до суду із заявою про порушення справи про банкрутство.
Дослідивши матеріали справи суд дійшов висновку, що провадження у справі підлягає припиненню у зв'язку з відсутністю підстав для порушення провадження у справі про банкрутство за спрощеною процедурою, передбаченою ст. 51 Закону.
Загальний порядок ліквідації суб'єкта господарювання за власним рішенням визначений нормами Цивільного та Господарського Кодексу України.
Відповідно до вимог частини 4 статті 105 ЦК України (в редакції, що діяла на час прийняття рішення про ліквідацію) комісія з припинення юридичної особи поміщає в друкованих засобах масової інформації, в яких публікуються відомості про державну реєстрацію юридичної особи, що припиняється, повідомлення про припинення юридичної особи та про порядок і строк заявлення кредиторами вимог до неї. Цей строк не може становити менше двох місяців з дня публікації повідомлення про припинення юридичної особи.
Згідно частини 1 статті 110 ЦК України юридична особа ліквідується за рішенням її учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами, в тому числі, у зв'язку із закінченням строку, на який було створено юридичну особу, досягнення мети, для якої її створено, а також в інших випадках, передбачених установчими документами.
Частиною 3 статті 110 ЦК України встановлено, що якщо вартість майна юридичної особи є недостатньою для задоволення вимог кредиторів, юридична особа ліквідується в порядку, встановленому законом про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.
Відповідно до вимог частини 1 статті 111 ЦК України ліквідаційна комісія після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами складає проміжний ліквідаційний баланс, який містить відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується перелік пред'явлених кредиторами вимог, а також про результати їх розгляду. Проміжний ліквідаційний баланс затверджується учасниками юридичної особи або органом, який прийняв рішення про ліквідацію юридичної особи.
Відповідно до вимог частини 5 статті 60 Господарського кодексу України, яка регулює загальний порядок ліквідації суб'єкта господарювання, ліквідаційна комісія оцінює наявне майно суб'єкта господарювання, який ліквідується і розраховується з кредиторами, складає ліквідаційний баланс та подає його власнику або органу, який призначив ліквідаційну комісію. Достовірність та повнота ліквідаційного балансу повинні бути перевірені у встановленому законодавством порядку.
Згідно з правовою позицією Вищого господарського суду України, викладеною, зокрема, в Постанові від 25.05.2010 по справі № 12/95б - тільки після публікації оголошення у спеціальному друкованому засобу масової інформації, оцінки вартості наявного майна боржника, в порядку статті 60 Господарського кодексу України, публікації оголошення в порядку статті 105 ЦК України для виявлення кредиторів, повідомлення органу державної податкової служби про ліквідацію підприємства та складання проміжного ліквідаційного балансу, достовірність та повнота якого повинні бути перевірені у встановленому законодавством порядку, можливе з'ясувати питання про недостатність вартості майна боржника для задоволення вимог кредиторів та можливе звернення до господарського суду, після закінчення строку, який передбачений статтею 105 ЦК України, з заявою про порушення провадження у справі про банкрутство боржника в порядку статті 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", яка передбачає спрощену процедуру банкрутства.
До матеріалів справи боржником не представлені докази публікації ліквідкомісією повідомлення про припинення юридичної особи та про порядок і строк заявлення кредиторами вимог до неї.
В оголошенні, що надруковане в Бюлетені державної реєстрації №199 (34) від 17.12.2011р. відсутня будь –яка інформація про порядок і строк пред'явлення кредиторами вимог до комісії з припинення юридичної особи боржника.
На дату порушення справи боржником також не надані докази повідомлення органу державної податкової служби та проведення відповідної перевірки.
На адресу суду також надійшло повідомлення ДПІ в Артемівському районі м. Луганська №807/9/10/-000 від 21.03.12 щодо неможливості здійснити документальну позапланову виїзну перевірку ПП "Стартком –АГ" у зв'язку з відсутністю підприємства за юридичною адресою, про що складено акт від 06.03.12 №11/2300/33845870.
Відповідно до п.36 Постанови Пленуму Верховного суду України від 18.12.2009р. №15 "Про судову практику в справах про банкрутство", якщо виявлено безпідставність вимог кредитора (боржника), за заявою якого порушено справу про банкрутство, судам слід припиняти провадження у справі на підставі п. 7 ч. 1 ст. 40 Закону про банкрутство (за відсутністю інших підстав для такого припинення) та п. 1-1 ч. 1 ст. 80 ГПК України (за відсутністю предмету спору).
Відповідно до ст.12 Закону про банкрутство, припинення провадження у справі має наслідком скасування мораторію на задоволення вимог кредиторів.
Припинення провадження у справі про банкрутство з визначених в даній ухвалі підстав не перешкоджає повторному зверненню боржника з заявою про порушення справи про банкрутство за наявності встановлених Законом підстав та ознак неплатоспроможності.
Як зазначено у п. 11 Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 25.08.2011 № 01-061175/2011 статтею 7 Закону України "Про судовий збір" врегульовано загальні питання повернення сплачених сум судового збору, в тому числі визначено підстави такого повернення, яке здійснюється за ухвалою суду. Зокрема, сума судового збору підлягає поверненню у випадках, зазначених у таких нормах ГПК: частині першій статті 80 (припинення провадження у справі).
З урахуванням викладеного, суд вважає за необхідне повернути повністю з Державного бюджету України боржнику судовий збір у сумі 5 365 грн. 00 коп., сплачений за квитанцією від 12.03.2012 № ПН471 на його розрахунковий рахунок.
Вилучити з матеріалів справи і видати боржнику оригінал квитанції від 12.03.2012 № ПН471 на суму 5 365 грн. 00 коп.
Керуючись ст. 12, п. 7 ч. 1 ст. 40 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", п. 1-1 ч. 1 ст. 80, ст. 86 ГПК України, ст. 7 Закону України «Про судовий збір», суд
ухвалив:
1. Провадження у справі припинити.
2. Скасувати мораторій на задоволення вимог кредиторів.
3. Повернути повністю з Державного бюджету України Приватному підприємству “Стартком –АГ”, м. Луганськ, вул. Андрія Ліньова, буд. 98 “а”, ідентифікаційний код 33845870, судовий збір у сумі 5 365 грн. 00 коп., сплачений за квитанцією від 12.03.2012 № ПН471 на його розрахунковий рахунок.
Підставою для повернення є зазначена ухвала скріплена гербовою печаткою суду.
4. Вилучити з матеріалів справи і видати Приватному підприємству “Стартком –АГ” оригінал квитанції від 12.03.2012 № ПН471 на суму 5 365 грн. 00 коп.
5. Дану ухвалу надіслати:
ѕ боржнику (вул. А.Ліньова, буд. 98 “а”, м. Луганськ, 91021) –з гербовою печаткою суду та оригіналом квитанції від 12.03.2012 № ПН471 на суму 5 365 грн. 00 коп. –рекомендованим листом;
ѕ засновнику боржника Чекмарьову Олександру Геннадійовичу (провулок Железнодорожний, буд. 7, кв. 5, сел. Фрунзе, Слов'яносербський район, Луганська обл., 93720);
ѕ Відділу з питань банкрутства Головного управління юстиції у Луганській області (до відома);
ѕ Державному реєстратору виконавчого комітету Луганської міської ради (вул. Коцюбинського, 14, м. Луганськ);
ѕ ДПІ у Артемівському районі у м. Луганську (вул. Тімірязева, 12 А, м. Луганськ);
ѕ Артемівському ВДВС Луганського МУЮ (вул. Ліньова, 106, м. Луганськ);
ѕ Артемівському районному суду (вул. Тімірязва, 1А, м. Луганськ) - до відома.
Суддя О.С. Палей