1-107
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 вересня 2007 року місто Київ
Військовий місцевий суд Київського гарнізону у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду у складі: головуючого підполковника юстиції РИМАРА Є.П., при секретарі ШЕРЕМЕТ О.Ю., за участю державного обвинувача - військового прокурора Дарницького гарнізону полковника юстиції ФЕДЮШКІНА І.О., захисника-адвоката підсудного - ОСОБА_1, розглянувши кримінальну справу по обвинуваченню колишнього помічника військового коменданта комендатури військових сполучень аеропорту „Бориспіль" старшого лейтенанта,
ОСОБА_2, який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в АДРЕСА_1, громадянина України, одруженого, такого, що має на утриманні неповнолітню дитину, з вищою освітою, не судимого, призваного на військову службу Гадячським РВК, Полтавської області в 1999 році, проживаючого за адресою:АДРЕСА_2",
у вчиненні злочину, передбаченого ст. ст. 201 ч. 2, 423 ч.1 КК України, -
Судовим слідством військовий суд
ВСТАНОВИВ:
09 червня 2007 року, близько 12 години, ОСОБА_2, будучи військовою службовою особою -помічником військового коменданта комендатури військових сполучень аеропорту „Бориспіль", в порушення вимог ст. 252 Митного кодексу України, Закону України „Про порядок ввезення" (пересилання) в Україну, митного оформлення й оподаткування особистих речей, товарів та транспортних засобів, що ввозяться (пересилаються) громадянами на митну територію України", Постанови KM України від 15.07.1997 року №748 „Про перелік відомостей, що оголошуються громадянами за встановленою формою у разі переміщення ними через митний кордон України та інших предметів", наказу Державної митної служби України від 22.11.2001 року № 763 „Про затвердження порядку декларування валютних цінностей, цінностей і предметів, що переміщуються через митний кордон України громадянами, і оформлення митної декларації та про внесення змін до наказу ДМС України від 08.10.1999 року № 645", наказу Державної митної служби України від 18.02.2006 року № 137 „Про затвердження Правил застосування спрощеного порядку здійснення митного контролю предметів, що перемішуються громадянами, які прямують авіаційним транспортом", за попередньою змовою з невстановленою слідством особою на ім'я ОСОБА_2, матеріали у відношенні якої виділені в окреме провадження, діючи умисно та з корисливих мотивів, направлених на власне збагачення, зловживаючи своїм службовим становищем, в супереч інтересам служби при переміщенні через митний кордон України партії мобільних телефонів „NOKIA N95" у кількості 98 штук в комплекті, вартістю 4 141 грн. кожний, а всього на загальну вартість 405 818 грн., приховавши від митного контролю дійсне найменування та вартість товару, перемістив його по лінії спрощеного митного контролю через „зелений коридор" в терміналі „В" Державного міжнародного аеропорту „Бориспіль".
Допитаний в судовому засіданні підсудний ОСОБА_2 свою вину у пред'явленому обвинуваченні визнав повністю і пояснив, що, дійсно 09 червня 2007 року за попередньою домовленістю з раніше невідомим йому чоловіком на ім'я ОСОБА_2, незаконно проніс у двох валізах партію мобільних телефонів „NOKIA N95" у кількості 98 штук в комплекті, вартістю 4 141 грн. кожний, а всього товару загальною вартістю 405 818 грн., через митний кордон України з приховуванням від митного контролю його істинного найменування по лінії спрощеного митного контролю через „зелений коридор" в терміналі „В" Державного міжнародного аеропорту „Бориспіль".
Крім особистого визнання ОСОБА_2 його вина у скоєному підтверджується зібраними по справі доказами, які підсудний та інші учасники судового розгляду не оспорюють і підтримують в
повному обсязі. За клопотанням підсудного, яке підтримане іншими учасниками процесу, судове слідство було проведене у відповідності з вимогами ч.3 ст. 299 КПК України. При цьому учасникам судового розгляду судом було роз'яснено, що у цьому випадку вони будуть позбавлені права оспорювати вищезазначені фактичні обставини справи в апеляційному порядку.
Таким чином, дії ОСОБА_2 по переміщенню товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю за попередньою змовою групою осіб, на загальну суму 405 818 грн., яка в понад тисячу разів перевищує податкову соціальну пільгу, суд розцінює як здійснення контрабанди у великих розмірах, а відповідно кваліфікує за ч.2 ст. 201 КК України.
Дії ОСОБА_2, що полягають у зловживанні військовою службовою особою своїм службовим становищем, вчиненим з корисливих мотивів, яке заподіяло істотну шкоду - не надходження до державного бюджету митних платежів на загальну суму 81 975 грн. 24 коп., що в понад двісті п'ятдесят разів перевищує податкову соціальну пільгу, суд розцінює як заподіяння істотної шкоди та кваліфікує за ч.1 ст. 423 КК України.
Призначаючи підсудному міру покарання, суд визнає обставинами, які пом'якшують покарання ОСОБА_2, його щире каяття, активне сприяння розкриттю злочину, те, що його протиправні дії були викликані у тому числі і скрутним матеріальним становищем, знаходженням на утриманні дружини, та малолітньої дитини.
Беручи до уваги обставини кримінальної справи, враховуючи особу винного, який раніше ні в чому протизаконному замічений не був, під час проходження військової служби характеризується виключно позитивно, до кримінальної відповідальності притягається вперше, суд знаходить можливим в даному конкретному випадку застосувати до ОСОБА_2 ст. 69 КК України і призначаючи покарання за ч.2 ст. 201 КК України, призначити основне покарання нижче від найнижчої межі, встановленої в санкції цієї статті та з цих же підстав суд вважає необхідним не застосовувати до підсудного конфіскацію майна. Призначаючи остаточне покарання за сукупністю злочинів суд застосовує принцип поглинання менш суворого покарання більш суворим, а також застосовує ст. 75 КК України, звільнивши ОСОБА_2 від відбування покарання з випробуванням, оскільки саме такий вид та розмір покарання в даному випадку, на думку суду, є справедливим а також необхідним і достатнім для його виправлення.
На підставі викладеного та, керуючись ст. ст. 299, 323, 324, 325, 332 КПК України, військовий місцевий суд Київського гарнізону, -
ПРИСУДИВ:
ОСОБА_2 визнати винним у вчиненні злочинів, передбачених ч.2 ст. 201, ч. 1 ст. 423 КК України, за якими призначити йому покарання:
· за ч. 2 ст. 201 КК України із застосуванням ст. 69 КК України - у вигляді 4 (чотирьох) років позбавлення волі без конфіскації майна;
· за ч. 1 ст. 423 КК України - у вигляді 2 (двох) років позбавлення волі;
За сукупністю злочинів, відповідно до ст. 70 КК України, остаточно призначити ОСОБА_2 покарання шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим у вигляді 4 (чотирьох) років позбавлення волі без конфіскації майна.
У відповідності із ст. 75 КК України звільнити засудженогоОСОБА_2 від відбування призначеного покарання, якщо він протягом іспитового строку в один рік шість місяців не вчинить нового злочину і виконає покладений на нього обов'язок - повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання, роботи або навчання.
Запобіжний захід засудженому ОСОБА_2 - підписку про невиїзд -скасувати.
Арешт, накладений на майно засудженого - скасувати.
Речові докази по справі - багажні бирки №№XF 122271, XF 122272, диск «Verbatim CD-RW» № HLD67OKJ25044768 ВОЗ - зберігати при матеріалах кримінальної справи.
- мобільні телефони «Nokia N95» в кількості 98 комплектів, що знаходяться на відповідальному
зберіганні у військовій частині А-2070 - звернути в доход держави.
Вирок може бути оскарженим і на нього може бути внесене подання прокурора в апеляційному порядку до військового апеляційного суду Центрального регіону через військовий місцевий суд Київського гарнізону протягом 15 діб з моменту його проголошення, а засудженим протягом того ж строку з моменту вручення йому копії вироку.