Судове рішення #21753756

  Справа № 218/542/12

П О С Т А Н О В А

          29 березня 2012 року

Суддя Оратіського районного суду Вінницької області Романчук Р.В., розглянувши скаргу ОСОБА_1 про порушення кримінальної справи відносно ОСОБА_2 та притягнення його до кримінальної відповідальності за ч.2 ст.125 КК України,-

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 звернувся  до суду зі скаргою в якій просить порушити кримінальну справу та притягнути до кримінальної відповідальності за ч.2 ст.125 КК України ОСОБА_2.

Відповідно до ч.1 ст. 27 КПК України справи про злочини, передбачені ст.125 КК України щодо дій, якими заподіяно шкоду правам та інтересам окремих громадян, порушуються не інакше, як за скаргою потерпілого, кому і належить в такому разі право підтримувати обвинувачення.

Відповідно до ч.1 ст.251 КПК України скарга потерпілого повинна відповідати вимогам, які КПК України встановлені щодо обвинувального висновку (ст.ст.223 і 224 КПК України).

Так, згідно положень ст.ст. 223 і 224 КПК України скарга повинна містити описову і резолютивну частини. В описовій частині зазначаються: обставини справи, місце, час, способи, мотиви і наслідки злочину, вчиненого обвинуваченим, а також докази, які зібрано, відомості про потерпілого. При посиланні на докази обов’язково зазначаються аркуші справи. В резолютивній частині наводяться відомості про особу обвинуваченого, коротко викладається суть пред’явленого обвинувачення з зазначенням статті кримінального закону, яка передбачає даний злочин, до скарги додається список осіб, що підлягають виклику в судове засідання, з зазначенням їх адреси.

Подана скарга не відповідає зазначеним вимогам, зокрема, в описовій частині скарги не зазначено мотиви злочину, наскільки вони відомі потерпілому та не зазначено відомості про потерпілого. В резолютивній частині скарги не наведено відомості про особу обвинуваченого та не  викладено суть пред’явленого обвинувачення. При посиланні на докази не зазначено аркуші справи. Скаржником не вказано, якими доказами може бути підтверджене його обвинувачення, зокрема, як вбачається із скарги, на місці події були присутні свідки, однак скаржником не зазначено, що він просить викликати і допитати як свідків даних осіб, не зазначено прізвища і адреси даних осіб.

Відповідно до п. 1 ч.2 ст. 251 КПК України суддя, одержавши від потерпілого скаргу з проханням порушити кримінальну справу, приймає одне із рішень, зокрема, залишає скаргу без розгляду, якщо вона не відповідає вимогам, зазначеним у частині першій цієї статті, та повертає її особі, яка подала скаргу.

Враховуючи те, що скарга не відповідає вимогам встановленим ст.ст. 223, 224 КПК України, подану скаргу слід залишити без розгляду та повернути її особі, яка подала скаргу.

Роз'яснити ОСОБА_1, що після усунення недоліків він може звернутися до суду із скаргою в межах строків давності притягнення до кримінальної відповідальності.

На підставі викладеного та керуючись ст. 251 КПК України,-

П О С Т А Н О В И В:

Скаргу ОСОБА_1 про порушення кримінальної справи щодо ОСОБА_2 та притягнення його до кримінальної відповідальності за ч.2 ст.125 КК України - залишити без розгляду та повернути особі, яка подала скаргу.

Постанова оскарженню не підлягає.

СУДДЯ   

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація