Черкаський районний суд Черкаської області
Дата документу 21.02.2012
Справа № 2320/211/2012
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 лютого 2012 року Черкаський районний суд Черкаської області у складі:
головуючого–судді Фетісової Т.Л.
при секретарі Заруби Н.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Черкаси цивільну справу за позовом Головного державного управління охорони , використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства у Черкаській області ОСОБА_2 про відшкодування шкоди , заподіяної незаконним виловом риби,-
в с т а н о в и в:
Головне державного управління охорони , використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства у Черкаській області звернулося до суду з позовом до ОСОБА_2 про відшкодування шкоди , заподіяної незаконним виловом риби .
Обґрунтовуючи свої позовні вимоги посилається на те, що Держрибохороною у Черкаській області проведено перевірку дотримання Закону України «Про тваринний світ»в частині відшкодування збитків , заподіяних порушенням Правил любительського та спортивного рибальства .
Перевіркою встановлено, що гр. до ОСОБА_2, 29.08.2011 року, 20 год. 40 хв. на Кременчуцькому водосховищі поблизу с. Сагунівка, Черкаського району Черкаської області, без передбаченого дозволу ,здійснював незаконний вилов риби із застосуванням забороненого для любительського рибальства знаряддя лову, а саме рибальської мисиновою сітки, виловивши при цьому рибу , в кількості : судак -2 штуки, плоскирка –20 штук, чим порушив п. 3.15 Правил любительського та спортивного рибальства.
Постановою Черкаського районного суду від 06.10.2011 року ОСОБА_2 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення , передбаченого ст. 85 ч.4 КУпАП , та застосовано до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в сумі 680 грн.
Незаконними діями гр. ОСОБА_2, який піймав рибу : -2 штуки, плоскирка –20 штук, чим тваринному світу нанесено збитки в розмірі 204,00 грн. спричинивши тим самим прямі збитки державі на вказану вище суму, і які зобов’язані відшкодувати, згідно ЗУ “Про тваринний світ”.
У судове засідання представник позивача не з’явився , але надав суду письмову заяву в якій просив справу розглянути в його відсутність, позовні вимоги підтримав в повному обсязі .
Відповідач ОСОБА_2, в судове засідання жодного разу не з’явився , хоча неодноразово був повідомлений у встановленому законом порядку про час та місце розгляду справи , причини неявки суду не повідомив та не підтвердив.
Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи , що відповідає положенням ст.224 ЦПК України.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає до задоволення, оскільки в судовому засіданні достовірно встановлено ,що є збитки, нанесені державі , і виникли вони з вини відповідача , який в добровільному порядку їх не погашає , тому вони підлягають стягненню в примусовому порядку.
Відповідно до ст..4 Закону України «Про тваринний світ»тварини , які перебувають у стані природної волі в межах території України , її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони , інші об’єкти тваринного світу , на які поширюється дія цього закону і які перебувають у державній власності , а також об’єкти тваринного світу , що у встановленому законодавством порядку набуті у комунальну або приватну власність і визнані об’єктами загальнодержавного значення , належать до природних ресурсів загальнодержавного значення .Таким чином , при незаконному вилові риби спричиняються прямі збитки державі.
Згідно до ст.. 10 Закону України «Про тваринний світ»громадяни зобов’язані відшкодовувати шкоду , заподіяну ними тваринному світу внаслідок порушення вимог законодавства про охорону , використання і відтворення тваринного світу.
Відповідно до розрахунку Черкаської обласної держрибінспекції , проведеного у відповідності до постанови КМУ №32 від 19.01.1998 року , розмір шкоди , завданий у результаті порушення правил використання об’єктів тваринного світу ОСОБА_2 становить 204,00 грн.
Судові витрати по справі підлягають стягненню з відповідача відповідно до вимог ст. 88 ЦПК України .
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 10, 11, 15, 30, 62, 68, 80, 88, 202, 203, 224 - 230 , 294 ЦПК України та ст. 22, 1166 ЦК України, суд ,-
в и р і ш и в :
Позов задоволити.
Стягнути з ОСОБА_2 завдані збитки у сумі – 204,00 грн., заподіяної незаконним виловом риби на користь спеціального фонду охорони навколишнього середовища Сагунівської сільської ради Черкаського району на р/р 38030555, МФО 854018 , код платежу 24062100 , 38030555 ГУДКУ у Черкаській області .
Стягнути з ОСОБА_2 в прибуток держави судовий збір в сумі 107,30 грн.
Заочне рішення суду може бути переглянуте судом , що його ухвалив , за письмовою заявою відповідача, заява має бути подана протягом 10 днів з дня отримання копії рішення.
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Черкаської області шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення.
Суддя:Т. Л. Фетісова