Судове рішення #21703292


КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД


Справа: №   2-а-2245/11                                              Головуючий у 1-й інстанції:  Оладько С.І.

Суддя-доповідач:  Собків Я.М.

ПОСТАНОВА

Іменем України

"14" лютого 2012 р.                                                                                                 м. Київ





Головуючий суддя                                                                       Собків Я.М.

           

Судді:                                                                                              Ісаєнко Ю.А.

                                                                                                         Борисюк Л.П.

                                                                                                        

розглянувши в порядку письмового провадження матеріали апеляційної скарги Управління Пенсійного фонду України у місті Ірпені Київської області на постанову Ірпінського міського суду Київської області від 17 березня 2011 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Управління Пенсійного фонду України в місті Ірпені Київської області про визнання протиправними дій та зобов’язання проведення нарахування і виплати недоотриманих сум щомісячної доплати до пенсії за проживання на території радіоактивного забруднення, додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю та щомісячного державного 30-відсоткового підвищення до пенсії як дитині війни,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до Ірпінського міського суду Київської області із адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України у місті Ірпені Київської області, в якому просив:

- визнати протиправними дії відповідача щодо відмови у проведенні перерахунку доплати до його  пенсії як непрацюючому пенсіонеру за проживання на території радіоактивного забруднення в зоні посиленого радіоекологічного контролю в розмірі, визначеному статтею 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»;

- визнати протиправними дії відповідача щодо ненарахування та невиплати йому додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю у розмірі, згідно частини 3 статті 51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»;

- визнати протиправними дії відповідача по нарахуванню та виплаті йому щомісячного державного 30-відсоткового підвищення до пенсії як дитині війни у розмірі значно нижчому, ніж визначено статтею 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»;

- зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в місті Ірпені Київської області провести перерахунок доплати до його пенсії за проживання на території радіоактивного забруднення в зоні посиленого радіоекологічного контролю у розмірі однієї мінімальної заробітної плати, за останні шість місяців з моменту його звернення з позовом до суду;

- зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в місті Ірпені Київської області провести  перерахунок та виплату додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, у розмірі 15% мінімальної пенсії за віком, за останні шість місяців з моменту його звернення з позовом до суду, з подальшим її перерахунком та виплатою;

- зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в місті Ірпені Київської області провести перерахунок та виплату недоотриманої ним суми щомісячного державного 30-відсоткового підвищення до пенсії як дитині війни, за останні шість місяців з моменту його звернення з позовом до суду, з подальшим перерахунком та виплатою вказаного підвищення до пенсії.

Постановою Ірпінського міського суду Київської області від 17 березня 2011 року позовні вимоги ОСОБА_3 задоволено частково.

Не погоджуючись з прийнятим рішенням суду відповідач звернувся з апеляційною скаргою, в якій зазначає, що оскаржувана постанова суду не відповідає вимогам матеріального та  процесуального права, а саме, судом першої інстанції неповно з’ясовано та не доведено обставини, що мають значення для справи, висновки суду першої інстанції не відповідають обставинам справи, в зв’язку з чим просить скасувати постанову Ірпінського міського суду Київської області від 17 березня 2011 року та прийняти нове рішення, яким відмовити в задоволенні заявлених позивачем вимог.  

Згідно із ст. 195 КАС України, суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення суду першої інстанції в межах апеляційної скарги.

Враховуючи те, що апелянтом не заявлялася вимога щодо апеляційного перегляду оскаржуваного судового рішення в частині відмови в задоволенні позову ОСОБА_3, колегія суддів вважає за необхідне розглядати дану справу в межах поданої відповідачем апеляційної скарги.

Відповідно до положень п. 2 ч. 1 ст. 197 КАС України, колегія суддів вважає за можливе дану справу в зв’язку з неприбуттям, належно повідомлених про дату, час і місце судового засідання, жодної з осіб, які беруть участь у справі, в судове засідання, розглядати в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами та на основі наявних в ній доказів.  

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню частково, а рішення суду першої інстанції –скасуванню, з наступних підстав.

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст.202 КАС України підставами для скасування постанови або ухвали суду першої інстанції та ухвалення нового рішення є порушення норм матеріального або процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи або питання, а так само розгляд і вирішення справи неповноважним судом; участь в ухваленні постанови судді, якому було заявлено відвід на підставі обставин, які викликали сумнів у неупередженості судді, і заяву про його відвід визнано судом апеляційної інстанції обґрунтованою; ухвалення чи підписання постанови не тим суддею, який розглянув справу.   

Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом першої інстанції, позивач є дитиною війни, що підтверджується наявним у нього пенсійним посвідченням, з відміткою про надання йому статусу «Дитина війни»(а.с. 7).

Позивач перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в місті Ірпені Київської області та отримує доплату до пенсії за проживання на території радіоактивного забруднення в зоні посиленого радіоекологічного контролю у розмірі, встановленому постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.1996 року № 836 «Про компенсаційні виплати особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Крім цього, позивач ОСОБА_3 зареєстрована та постійно проживає в місті Ірпінь, Київської області, яке відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 106 від 23.07.1991 року віднесено до зони посиленого радіоекологічного контролю, а також має статус громадянки, яка постійно проживає на території зони посиленого радіоекологічного контролю категорії 4, що підтверджується відповідним посвідченням серії НОМЕР_1 від 19.04.1994 року (а.с. 1).

Обґрунтовуючи правомірність нарахування позивачу доплати до його пенсії як непрацюючому пенсіонеру за проживання на території радіоактивного забруднення в зоні посиленого радіоекологічного контролю, колегія суддів зважає на наступне.

Відповідно до абз. 4 ч.1 ст. 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»(в редакції, що діяла до 28.12.2007 року), громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення, провадиться доплата в наступних розмірах: у зоні посиленого радіоекологічного контролю –одна мінімальна заробітна плата.

Постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.1996 року № 836 «Про компенсаційні виплати особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»всупереч Закону  України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», який визначив кратність одноразової компенсації в залежності від розміру мінімальної заробітної плати, встановлено конкретні розміри таких  компенсацій, зокрема:

- для доплати громадянам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення  у  зоні  посиленого радіоекологічного контролю –520 тис. крб. (5,20 грн.).

Нормами Закону України «Про Державний бюджет України на 2010 рік»не було зупинено, змінено чи скасовано дію положень окремих законів в частині надання пільг, гарантій, компенсацій окремим категоріям громадян, у тому числі встановлених ст. 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», а тому вказане дає підстави для висновку про наявність у позивача права на отримання щомісячної доплати до пенсії за проживання на території радіоактивного забруднення в зоні посиленого радіоекологічного контролю за період з 02.09.2010 року по 17.03.2011 року (в межах шестимісячного строку звернення до суду за захистом порушених прав, свобод та інтересів по дату винесення судом оскаржуваного рішення).   

Таким чином, заявлені позивачем вимоги підлягають до задоволення в частині визнання протиправними дій та зобов’язання проведення перерахунку доплати до його пенсії за проживання на території радіоактивного забруднення в зоні посиленого радіоекологічного контролю лише за період з 02.09.2010 року по 17.03.2011 року у розмірі, визначеному абз. 4 ч.1 ст. 39 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Що стосується позову в частині визнання неправомірними дій та зобов’язання проведення перерахунку додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, колегія суддів зважає на наступне.  

Відповідно до ч.3 ст. 51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»(в редакції Закону, що діяла до 28.12.2007 року), особам, віднесеним до категорії 4, додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, призначається у розмірі 15 процентів мінімальної пенсії за віком.

У відповідності до вказаної норми Закону, позивач має право на призначення додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю у розмірі 15 процентів мінімальної пенсії за віком.

Однак, відповідач всупереч ч.3 ст. 51  Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»(в редакції Закону, що діяла до 28.12.2007 року)  виплачував позивачу додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров’ю, у розмірі, визначеному постановою Кабінету Міністрів України «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян»№ 530 від 28 травня 2008 року.

Перерахунок додаткової пенсії позивача, відповідачем було здійснено не у відповідності до ч.3 ст. 51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»(в редакції Закону, що діяла до 28.12.2007 року), а згідно підпункту 13 пункту 28 розділу II Законом України від 28.12.2007 № 107-VI «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України», яким текст ч. 3 ст. 51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»викладено в наступній редакції: «Особам, віднесеним до категорії 4, щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, призначається в розмірі 5 процентів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність».

Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 № 10-рп/2008 зазначені зміни, що були внесені Законом України від 28.12.2007 № 107-VI, визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними).   

Відповідно до ч. 2 ст. 152 Конституції України, закони та інші правові акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність.

Відповідно до ч. 1 ст. 99 КАС України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Відповідно до ч. 2 ст. 99 КАС України, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Зважаючи на норми ч. 2 ст. 99 КАС України, колегія суддів вважає, що позивач має право на перерахунок та виплату додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, згідно частини 3 статті 51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»за період з 02.09.2010 року по 17.03.2011 року (в межах шестимісячного строку звернення до суду за захистом порушених прав, свобод та інтересів по дату винесення судом оскаржуваного рішення).

Що стосується позову в частині визнання неправомірними дій та зобов’язання проведення нарахування і виплати недоплаченого щомісячного державного 30-відсоткового підвищення до пенсії як дитині війни, колегія суддів виходить з наступного.

Відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищується на 30% мінімальної пенсії за віком.

Згідно абзацу 1 частини 1 статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 25, а у жінок - 20 років страхового стажу встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.

Положенням частини 3 статті 28 вказаного Закону передбачено, що мінімальний розмір пенсії за віком, встановлений абзацом першим частини першої цієї статті, застосовується виключно для визначення розмірів пенсій, призначених згідно з цим Законом.

Вихідним критерієм обрахунку доплати до пенсії дітям війни виступає мінімальна пенсія за віком. Будь-яких інших нормативно-правових актів, які б визначали механізм вирахування мінімальної пенсії за віком або встановлювали її розмір, немає.

Відповідно до частини 7 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону).

За таких обставин, положення частини третьої статті 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»щодо застосування мінімального розміру пенсії за віком, встановленого частиною першою цієї статті тільки стосовно визначення розмірів пенсій, призначених згідно з цим Законом, не є перешкодою для застосування даної величини (мінімального розміру пенсії за віком) для обрахування інших пенсій чи доплат, пов’язаних з мінімальною пенсією за віком, оскільки чинним законодавством не встановлено іншого, крім передбаченого частиною першою цієї статті мінімального розміру пенсії за віком.

Згідно статті 70  Закону України «Про Державний бюджет України на 2010 рік»,  Кабінету Міністрів України на 2010 рік надано право встановлювати в абсолютних сумах у межах асигнувань, передбачених за відповідними бюджетними програмами, лише розміри соціальних виплат, які відповідно до законодавства визначаються залежно від розміру мінімальної заробітної плати.

Дія вказаної норми бюджетного закону не поширюється на спірні правовідносини, оскільки розмір зазначених соціальних виплат, згідно із Законом України «Про соціальний захист дітей війни», залежить від розміру мінімальної пенсії за віком.

Законом України «Про державний бюджет України на 2010 рік»збільшено розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Відповідно зріс і розмір мінімальної пенсії. Мінімальна пенсія у 2010 році становила: з 01.04.2010 року –706,00 грн., з 01.07.2010 року –709,00 грн..  

Всупереч ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», позивачу щомісячне підвищення до пенсії виплачувалось в розмірі встановленому Постановою Кабінету Міністрів України «Про деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян»від 28.05.2008 року № 530.

З огляду на загальні засади пріоритетності законів над підзаконними актами, Закон України «Про соціальний захист дітей війни»має вищу юридичну силу в порівняні з Постановою Кабінету Міністрів України «Про деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян»від 28.05.2008 року № 530.

Зважаючи на норми ч.2 ст. 99 КАС України, колегія суддів приходить до висновку, що позивач має право на одержання щомісячного підвищення до пенсії в розмірі 30 % від мінімальної пенсії за віком відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни»за період з 02.09.2010 року по 17.03.2011 року (в межах шестимісячного строку звернення до суду за захистом порушених прав, свобод та інтересів по дату винесення судом оскаржуваного рішення).

Визнати протиправними дії Управління Пенсійного фонду України в місті Ірпені Київської області щодо відмови у проведенні перерахунку доплати до пенсії ОСОБА_3 як непрацюючому пенсіонеру за проживання її на території радіоактивного забруднення в зоні посиленого радіоекологічного контролю в розмірі, визначеному статтею 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Визнати протиправними дії Управління Пенсійного фонду України в місті Ірпені Київської області щодо ненарахування та невиплати ОСОБА_3 додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, у розмірі згідно частини 3 статті 51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Визнати протиправними дії Управління Пенсійного фонду України в місті Ірпені Київської області по нарахуванню та виплаті ОСОБА_3 щомісячного державного 30-відсоткового підвищення до пенсії як дитині війни у розмірі значно нижчому, ніж визначено статтею 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни».

Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в місті Ірпені Київської області провести перерахунок доплати до пенсії ОСОБА_3 за проживання її на території радіоактивного забруднення в зоні посиленого радіоекологічного контролю у розмірі однієї мінімальної заробітної плати, за період з 02 вересня 2010 року по 17 березня 2011 року, з урахуванням проведених виплат.

Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в місті Ірпені Київської області провести  перерахунок та виплату ОСОБА_3 додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, у розмірі 15% мінімальної пенсії за віком, за період з 02 вересня 2010 року по 17 березня 2011 року, з урахуванням проведених виплат.

Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в місті Ірпені Київської області нарахувати та виплатити ОСОБА_3 щомісячне державне соціальне 30-відсоткове підвищення до пенсії як дитині війни, у відповідності до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком, встановленої ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», за період з 02 вересня 2010 року по 17 березня 2011 року, з урахуванням проведених виплат.

В задоволенні решти позовних вимог слід відмовити.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 198 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право скасувати її та прийняти нову постанову суду.

Керуючись ст.ст., 99, 100, 160, 195, 197, 198, 202, 205, 207, 212 КАС України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в місті Ірпені Київської області –задовольнити частково.

Постанову Ірпінського міського суду Київської області від 17 березня 2011 року –скасувати.

Прийняти нову постанову, якою позовні вимоги ОСОБА_3 до Управління Пенсійного фонду України в місті Ірпені Київської області про визнання протиправними дій та зобов’язання проведення нарахування і виплати недоотриманих сум щомісячної доплати до пенсії за проживання на території радіоактивного забруднення, додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю та щомісячного державного 30-відсоткового підвищення до пенсії як дитині війни –задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Управління Пенсійного фонду України в місті Ірпені Київської області щодо відмови у проведенні перерахунку доплати до пенсії ОСОБА_3 як непрацюючому пенсіонеру за проживання її на території радіоактивного забруднення в зоні посиленого радіоекологічного контролю в розмірі, визначеному статтею 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Визнати протиправними дії Управління Пенсійного фонду України в місті Ірпені Київської області щодо ненарахування та невиплати ОСОБА_3 додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, у розмірі згідно частини 3 статті 51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Визнати протиправними дії Управління Пенсійного фонду України в місті Ірпені Київської області по нарахуванню та виплаті ОСОБА_3 щомісячного державного 30-відсоткового підвищення до пенсії як дитині війни у розмірі значно нижчому, ніж визначено статтею 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни».

Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в місті Ірпені Київської області провести перерахунок доплати до пенсії ОСОБА_3 за проживання її на території радіоактивного забруднення в зоні посиленого радіоекологічного контролю у розмірі однієї мінімальної заробітної плати, за період з 02 вересня 2010 року по 17 березня 2011 року, з урахуванням проведених виплат.

Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в місті Ірпені Київської області провести  перерахунок та виплату ОСОБА_3 додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, у розмірі 15% мінімальної пенсії за віком, за період з 02 вересня 2010 року по 17 березня 2011 року, з урахуванням проведених виплат.

Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в місті Ірпені Київської області нарахувати та виплатити ОСОБА_3 щомісячне державне соціальне 30-відсоткове підвищення до пенсії як дитині війни, у відповідності до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком, встановленої ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», за період з 02 вересня 2010 року по 17 березня 2011 року, з урахуванням проведених виплат.

В задоволенні решти позовних вимог - відмовити.

Постанова набирає законної сили з моменту ухвалення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з моменту прийняття, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.


Головуючий суддя


                      суддя


                      суддя      

      Я.М. Собків


Ю.А. Ісаєнко


Л.П. Борисюк


  • Номер: 2-а/2303/3394/11
  • Опис: Про визнання дій неправомірними та стягнення щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни.
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-2245/11
  • Суд: Драбівський районний суд Черкаської області
  • Суддя: Собків Я.М.
  • Результати справи: залишено без змін
  • Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 08.04.2011
  • Дата етапу: 30.08.2012
  • Номер: 2-а/2522/1650/11
  • Опис: про стягнення з органу владних повноважень УПФУ в Талалаївському районі неотриманої щомісячної державної допомоги дітям війни
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-2245/11
  • Суд: Талалаївський районний суд Чернігівської області 
  • Суддя: Собків Я.М.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Направлено до апеляційного суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 05.09.2011
  • Дата етапу: 17.10.2011
  • Номер:
  • Опис: поновлення пропущенного строку для звернення до суду та стягнення недоплаченої соціальної допомоги Дітям війни
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-2245/11
  • Суд: Суворовський районний суд м. Одеси
  • Суддя: Собків Я.М.
  • Результати справи: заяву задоволено частково
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 11.02.2011
  • Дата етапу: 15.03.2011
  • Номер: 2-а/202/2245/11
  • Опис: про зобов'язання нарахувати та виплатити недоплачену державну соціальну допомогу до пенсії
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-2245/11
  • Суд: Бершадський районний суд Вінницької області
  • Суддя: Собків Я.М.
  • Результати справи: заяву задоволено частково
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 31.03.2011
  • Дата етапу: 26.04.2011
  • Номер: 2-а/251/11
  • Опис: визнання бездіяльності протиправною та зобов"язання вчинити певні дії
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-2245/11
  • Суд: Погребищенський районний суд Вінницької області
  • Суддя: Собків Я.М.
  • Результати справи: заяву задоволено повністю
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 09.06.2011
  • Дата етапу: 05.07.2011
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація