№ 2-1452
2007 рік
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
3 вересня 2007 року м. Зміїв
Зміївський районний суд Харківської області в складі:
головуючого судці Хорунжого І.Д. при секретарі Дятловій А* О.
розглянувши у попередньому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Нижньобишкинської сільської ради Зміївського району Харківської області, 3-я особа Зміївська державна нотаріальна контора Харківської області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,
встановив:
ОСОБА_1 звернувся з позовом до Нижньобишкинської сільської ради Зміївського району Харківської області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини.
У позовній заяві вказано, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер батько позивача -ОСОБА_2, який за життя, 1.02.1991 року зробив заповіт, яким все належне йому майно, на випадок його смерті заповідав синові.
Після його смерті відкрилась спадщина у вигляді будинку № 25 з надвірними будівлями в с Геївка по вул. Підгорній Зміївського району Харківської області
ІНФОРМАЦІЯ_1 померла мати позивача - ОСОБА_3, після її смерті відкрилась спадщина у вигляді вищезазначеного житлового будинку.
До Зміївської державної нотаріальної контори Харківської області позивач не звернувся у встановлений законом 6 місячний термін, в зв'язку з чим йому було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину.
Просив визначити йому додатковий строк у два місяці для подачі до Зміївської державної нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини.
Позивач у судовому засіданні наполягав на задоволенні позову, вказав, що будучи юридично не обізнаним з вимогами чинного законодавства, щодо прийняття спадщини пропустив строк звернення до нотаріальної контори, зазначив, що ще після смерті батька і досі користується і володіє вказаним вище будинком і надвірними будівлями, обробляє присадибну ділянку тощо.
Від Нижньобишкинської сільської ради Зміївського району Харківської області на адресу суду надійшла заява в якій вони просять розглянути цивільну справу без участі їх представника, проти задоволення позовних вимог заперечень не мають.
Зміївська державна нотаріальна контора Харківської області в своєму листі просила розглянути вищевказану цивільну справу без участі їх представника.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання, за наявними у матеріалах справи доказами.
Відповідно до ч.4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку встановленому ст. 174 цього ж Кодексу. Згідно ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини :
Відповідно до копії свідоцтва про народження батьками ОСОБА_1 є ОСОБА_2 та ОСОБА_3. ( а.с. 5).
Згідно копії заповіту від 1.02.1991 року, що знаходиться в матеріалах справах ОСОБА_2 у разі своєї смерті заповідав все майно, де б воно не знаходилось і з чого б воно не складалося та все, що йому буде належати на день смерті своєму синові - ОСОБА_1. (а.с. 6).
Копією свідоцтва про смерть підтверджується факт того, що ОСОБА_2, помер ІНФОРМАЦІЯ_1.( а. с. 7).
Копією свідоцтва про смерть підтверджується факт того, що ОСОБА_3, померла ІНФОРМАЦІЯ_1.( а. с. 8).
Згідно довідки виконавчого комітету Нижньобишкинської сільської ради Зміївського району Харківської області, АДРЕСА_1 належитьОСОБА_2 померломуІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 11).
У відповідності зі ст. 1272 ЦК України суд може визначити додатковий строк достатній для подання спадкоємцем заяви про прийняття спадщини, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини.
За таких обставин, суд дійшов висновку, що позов є обгрунтованим та підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ч.3. 1272 ЦК України, ст. 130, 174 ЦПК України, суд
вирішив:
Позов ОСОБА_1 до Н-Бишкинської сільської ради Зміївського району Харківської області, 3-я особа Зміївська державна нотаріальна контора Харківської області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини задовольнити.
Визначити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженцю с. Геївка Зміївського району Харківської області додатковий строк - два місяці для подання заяви про прийняття спадщини, що відкрилась після смерті ОСОБА_3, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку через суд першої інстанції до апеляційного суду Харківської області шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.