№2-1412
2007 рік
РІШЕННЯ
іменем України
5 вересня 2007 року м. Зміїв
Зміївський районний суд Харківської області в складі:
головуючого судці - Хорунжого І.Д. при секретарі - Дятловій А. О.
розглянувши у попередньому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Борівської сільської ради про визнання права власності на житловий будинок з надвірними будівлями,
встановив:
У серпні 2007 року ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом про визнання права власності на будинок №36 з надвірними будівлями по АДРЕСА_1.
У позовній заяві вказано, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла мати позивачки, ОСОБА_2, після її смерті відкрилась спадщина у вигляді житлового будинку : надвірними АДРЕСА_1.
Позивач просила визнати за нею право власності в порядку набувальної давності на житловий будинок з надвірними будівлями.
У судовому засіданні представник позивача ОСОБА_3 наполягала на задоволенні позову, вказала, що ще за життя матері, яка хворіла і потребувала сторонньої допомоги ОСОБА_1 забрала її до себе, де вона і померла, а позивач стала відкрито користуватися т володіти всім майном, а також житловим будинком з надвірними будівлями, присадибною земельною ділянкою, підтримує будинок в належному стані, здійснювала поточні ремонти, несе витрати по оплаті за житлово - комунальні послуги, обробляє присадибну ділянку, тощо.
Від Борівської сільської ради Зміївського району Харківської області на адресу суд надійшов лист в якому позовну заяву ОСОБА_1 просять розглянути у відсутності представника сільської ради, вказали, що позовні вимоги визнають, заперечень не мають та просять розглянути справу у попередньому судовому засіданні.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку встановленому ст. 174 цього ж Кодексу.
Згідно ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Матеріалами справи встановлені наступні факти та відповідні їм правовідносини:
Копією свідоцтва про народження підтверджується факт, що батьками ОСОБА_1 є ОСОБА_4 та ОСОБА_2. ( а.с. 7).
Згідно копії свідоцтва про смерть, ОСОБА_2 померлаІНФОРМАЦІЯ_1, (а.с. 10).
Відповідно довідки комунального підприємства " Зміївського бюро технічно інвентаризації", згідно рішення виконкому Готвальдівської районної ради народних депутаті] від 21.03.1989 року № 144 на ім'я ОСОБА_2 було оформлено право власності на АДРЕСА_1 в цілому, але свідоцтво на право власності вона не отримала а.с. 12).
Копією технічного паспорту на житловий АДРЕСА_1 підтверджується факт того, що ОСОБА_2 власницею вказаного будинку( а.с. 14).
В матеріалах справи знаходиться повідомлення Зміївської державної нотаріально контори Харківської області згідно якого після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2. з заявою про прийняття або відмову від спадщини, у встановлений законом шестимісячний термії ніхто із спадкоємців не звертався. (а.с. 15)
Вислухавши представника позивача, оцінивши належність, допустимість, достовірністі кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок наявних у справі доказів у ї: сукупності, суд дійшов наступного:
ст. 344 ЦК України, особа, яка добросовісно заволоділа чужим майном і продовжу відкрито, безперервно володіти нерухомим майном протягом 10 років або рухомим майном -протягом п'яти років, набуває право власності на це майном.
Виходячи з наведеного, суд дійшов висновку, що ОСОБА_1 добросовісні заволоділа чужим майном і продовжує відкрито, безперервно володіти ним більш ніж 10 років тому позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Керуючись ст. 344 ЦК України, ст. ст. 130, 174 ЦПК України, суд
вирішив:
Позов ОСОБА_1 до Борівської сільської ради про визнання прав; власності на житловий будинок з надвірними будівлями.
Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 уродженкою та мешканкою АДРЕСА_7 право власності в порядку набувальної давності після померлої ІНФОРМАЦІЯ_3; ОСОБА_2, на будинок з надвірними АДРЕСА_1.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10 - денний строк з дня проголошення рішення заяві про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.