Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 лютого 2012 р. справа № 2а/0570/795/2012
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Голуб В.А.
при секретарі Пітель В.М.
за участю:
представника позивача М’ясникова А.М.,
відповідача не з’явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду за адресою: м. Донецьк-52, вул. 50-ї Гвардійської дивізії, 17, адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в Амвросіївському районі Донецької області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про визнання несплаченої суми страхових внесків заборгованістю, стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
Управління Пенсійного фонду України в Амвросіївському районі Донецької області звернулося до суду з позовною до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про визнання несплаченої суми страхових внесків заборгованістю, стягнення заборгованості.
В обґрунтування позову зазначає, що фізична особа-підприємець ОСОБА_2 як суб’єкт підприємницької діяльності зареєстрований Управлінні Пенсійного фонду України в Амвросіївському районі Донецької області 08.09.2009 року за № 05-05-11-2516 у якості платника збору на обов’язкове державне пенсійне страхування. Станом на момент подання позовної заяви відповідач має заборгованість зі сплати страхових внесків за період з липня 2010 року по грудень 2010 року в загальному розмірі 1 728, 81 грн.
Тому позивач просить суд визнати несплачені суми страхових внесків заборгованістю перед Управлінням Пенсійного фонду України в Амвросіївському районі Донецької області та стягнути з відповідача заборгованість зі сплати страхових внесків у розмірі 1 728, 81 грн.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, надав пояснення, аналогічні викладеним у позовній заяві.
Відповідач у судове засідання не з’явився, конверт з судовою повісткою повернувся з відміткою «за закінченням терміну зберігання». Відповідно до ч. 4 ст. 33 Кодексу адміністративного судочинства України у разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються: юридичним особам та фізичним особам - підприємцям - за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців. У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.
Як вбачається з довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на 08.02.2012 року місцем проживання відповідача є адреса: АДРЕСА_1 Саме за вказаною адресою відповідачу було надіслано ухвалу про відкриття провадження разом з судовою повісткою.
За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності відповідача на підставі наявних у ній доказів.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи адміністративного позову, встановив наступне.
У судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_2 зареєстровано у якості фізичної особи – підприємця Амвросіївською районною державною адміністрацією Донецької області 04.06.2008 року, ідентифікаційний номер – НОМЕР_1, номер запису в ЄДР 2 236 000 0000 001514 (а.с. 17), та перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Амвросіївському районі Донецької області (а.с. 25-27).
Правовідносини, що склалися між сторонами, регулюються Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин).
29.03.2011 року відповідач надав до Управління Пенсійного фонду України в Амвросіївському районі Донецької області звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованих внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до органів Пенсійного фонду України за 2010 рік, відповідно до якого загальна сума страхових внесків, що підлягає сплаті, складає 1 840, 81 грн., з них сплачено 112, 00 грн. (а.с. 15-16).
Процедура реєстрації та обліку платників внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (далі - страхові внески), обчислення і сплати страхових внесків та інших платежів до бюджету Пенсійного фонду України підприємствами, установами, організаціями (далі - Підприємства) незалежно від форм власності, виду діяльності і господарювання та фізичними особами, нарахування і сплати фінансових санкцій та пені, подання страхувальниками звітності управлінням Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах (далі - органи Пенсійного фонду України) визначається Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин), затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 року за № 64/8663.
Відповідно до ч. 3 ст. 18 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» страхові внески до Пенсійного фонду України є цільовим загальнообов’язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому цим Законом. Невиконання цього обов’язку платниками страхових внесків приводить до неповного формування коштів Пенсійного фонду України, і як наслідок, до несвоєчасних виплат пенсій пенсіонерам, що є порушенням ст. 46 Конституції України.
Статтею 20 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», встановлено, що страхові внески сплачуються страхувальниками шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків. Частиною 6 ст. 20 Закону визначено, що страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Згідно зі ст. 17 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Відповідно до ч. 6 ст. 20 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» страхувальники, зокрема, зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Оскільки відповідач у повному обсязі не сплатив суму страхових внесків, суд приходить до висновку про стягнення спірної суми з відповідача.
Щодо вимоги позивача про визнання несплачених сум страхових внесків заборгованістю суд зазначає, що спірні суми є заборгованістю відповідно до норм Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», у зв’язку з чим відмовляє у задоволенні позовної вимоги в цій частині.
Керуючись ст.ст.2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111,112, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов Управління Пенсійного фонду України в Амвросіївському районі Донецької області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про визнання несплаченої суми страхових внесків заборгованістю, стягнення заборгованості, – задовольнити частково.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 на користь Управління Пенсійного фонду України в Амвросіївському районі Донецької області суму заборгованості у розмірі 1 728, 81 грн. (одну тисячу сімсот двадцять вісім гривень вісімдесят одну копійку).
У задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.
Постанова прийнята у нарадчій кімнаті та проголошена її вступна та резолютивна частина у судовому засіданні 28 лютого 2012 року. Постанову у повному обсязі виготовлено 03 березня 2012 року.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Голуб В. А.