Судове рішення #21631465


  

Донецький окружний адміністративний суд  

У Х В А Л А

про повернення позовної заяви


06 березня 2012 р.Справа № 2а/0570/1089/2012

приміщення суду за адресою: м. Донецьк, вул. 50 Гвардійської Дивізії,17

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Голуб В.А., ознайомившись з позовною заявою Державного підприємства «Донецька залізниця» до Сумського прикордонного загону Східного регіонального управління про визнання нечинною постанови № 87 від 13.01.2012 року, -

ВСТАНОВИВ:

Державне підприємство «Донецька залізниця» звернулось до суду з адміністративним позовом до Сумського прикордонного загону Східного регіонального управління про визнання нечинною постанови № 87 від 13.01.2012 року.

Ухвалою суду від 27 січня 2012 року позовну заяву по справі залишено без руху з наступних підстав.

Відповідно ч. 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Підпунктом 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру встановлюється ставка судового збору в розмірі 1 відсотка розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат.

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Окремі рішення, прийняті суб'єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи.

Зокрема, реалізація таких рішень може призводити до зменшення або збільшення майна особи. Відповідно оскарження такого рішення спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного особі майна.

Зі змісту Рішення Європейського суду з прав людини від 14 жовтня 2010 року у справі «Щокін проти України» вбачається, що збільшення податковим органом зобов'язань особи з податку є втручанням до його майнових прав.

Отже, за практикою Європейського суду з прав людини вимога про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень, яке впливає на склад майна позивача, у тому числі шляхом безпідставного стягнення податків, зборів, штрафних санкцій тощо, є майновою.

З огляду на викладене, адміністративними позовами майнового характеру є вимоги щодо протиправності рішень про визначення грошових зобов'язань платників податків, про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, про стягнення адміністративно-господарських та інших штрафних санкцій тощо.

Таким чином, звернені до суду вимоги про визнання нечинним рішення відповідача суб’єкта владних повноважень, безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача, є майновими.

На підставі вищевикладеного, судовий збір повинен бути сплачений за ставкою передбаченою за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, а саме 1 відсоток розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат.

Позивачем відповідно до платіжного доручення № 287 від 17.01.2012 року сплачена сума судового збору у розмірі 30, 12 грн., що є меншою, яка встановлена в п.п. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір».

Для усунення недоліків позовної заяви, позивачу необхідно було надіслати на адресу Донецького окружного адміністративного суду документ про сплату судового збору в порядку та розмірі, встановленому законодавством.

Крім того, у переліку додатків до позовної заяви зазначено копію адміністративного позову з додатками для відповідача. Однак згідно з актом, складеним працівниками канцелярії Донецького окружного адміністративного суду 25.01.2012 року, додатки до адміністративного позову для відповідача відсутні.

Також відповідно до ч. 5 ст. 106 КАС України якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.

Згідно з ч. 7 ст. 56 КАС України законним представником органу, підприємства, установи, організації в суді є його керівник чи інша особа, уповноважена законом, положенням, статутом. Повноваження законних представників підтверджуються документами, які стверджують займану ними посаду (ч. 2 ст. 58 КАС України).

У порушення вищезазначених вимог позивачем до позовної заяви не додано документу, що підтверджує повноваження начальника пасажирської служби ОСОБА_1 на підписання позовної заяви, поданої від імені Державного підприємства «Донецька залізниця».

Для усунення вказаних вище недоліків позивачу було надано строк до 20 лютого 2012 року.

Копію ухвали суду представник позивача отримав 06 лютого 2012 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.

Таким чином, позивачем не усунуто вказані вище недоліки згідно наданого судом строку.

Відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.

З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку про повернення позовної заяви позивачу.

Роз’яснити позивачеві, що відповідно до ч. 6 ст. 108 КАС України, повернення позовної заяви не позбавляє його права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 108, 160, 165 КАС України, суд,

У Х В А Л И В:

Позовну заяву Державного підприємства «Донецька залізниця» до Сумського прикордонного загону Східного регіонального управління про визнання нечинною постанови № 87 від 13.01.2012 року – повернути позивачу.

Копію ухвали разом із позовною заявою надіслати позивачу.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя                                                                                 Голуб В. А.  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація