УХВАЛА
07 березня 2012 р. Справа № 2а/0470/2103/12
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Конєвої С.О.
Розглянувши у письмовому провадженні у м. Дніпропетровську адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в Самарському районі міста Дніпропетровська до Фізичної особи - суб’єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 про стягнення 231 грн. 60 коп., -
ВСТАНОВИВ:
06.01.2012р. Управління Пенсійного фонду України в Самарському районі міста Дніпропетровська звернулося з позовом до Фізичної особи - суб’єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 та просить стягнути з останньої заборгованість по фінансових санкціях у розмірі 231 грн. 60 коп.
Позивач в судове засідання не з’явився, однак надав до канцелярії суду клопотання в якому просить закрити провадження у цій справі у зв’язку з повною сплатою відповідачем заборгованості у розмірі 231 грн. 60 коп. (а.с.11-12).
Відповідач в судове засідання не з’явився, про час і місце розгляду справи повідомлений належним чином у відповідності до вимог ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Враховуючи надане позивачем клопотання про закриття провадження у справі, що є фактично відмовою від позову, строки вирішення і розгляду справи, встановлені ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає за можливе розглядати справу за відсутності позивача та відповідача за наявними у справі доказами відповідно до вимог ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України.
У відповідності до вимог ст. 41 Кодексу адміністративного судочинства України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу судового засідання не здійснювалося у зв’язку з неявкою в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі.
Дослідивши матеріали справи, надані документи та аналізуючи їх в сукупності, суд дійшов висновку про необхідність прийняття відмови позивача від позову та закриття провадження у цій справі, виходячи з наступного.
Відповідно до ст.ст. 11,49,51 та 136 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна особа, яка звернулася за судовим захистом, розпоряджається своїми вимогами на свій розсуд, у тому числі має право відмовлятися від адміністративного позову в будь-який час до закінчення судового розгляду.
Частинами 1, 2 статті 112 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що позивач може відмовитися від адміністративного позову повністю або частково. Про прийняття відмови від адміністративного позову суд постановляє ухвалу, якою закриває провадження у справі.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.157 Кодексу адміністративного судочинства України суд закриває провадження у справі, якщо позивач відмовився від адміністративного позову і відмову прийнято судом.
Враховуючи вищевикладене та те, що позивачем надано клопотання, в якому він просить закрити провадження у справі, що є фактично відмовою від позову, зазначена відмова позивача від адміністративного позову не суперечить закону і не порушує прав і інтересів будь-яких інших осіб, суд приходить до висновку про необхідність прийняття відмови позивача від позову та закриття провадження у цій справі, виходячи з того, що станом на момент розгляду справи відповідачем борг у сумі 231 грн. 60 коп. сплачений, що підтверджується копією виписки банку за 16.02.2012р.(а.с. 12).
Керуючись ст.ст.11,41,49,51, 112, 122, 128, 136, п. 2 ч. 1 ст. 157, ст.165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
УХВАЛИВ:
Прийняти відмову Управління Пенсійного фонду України в Самарському районі міста Дніпропетровська від адміністративного позову.
Провадження в адміністративній справі № 2а/0470/2103/12 за позовом Управління Пенсійного фонду України в Самарському районі міста Дніпропетровська до Фізичної особи - суб’єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 про стягнення 231 грн. 60 коп. – закрити.
Відповідно до ч.3 ст. 157 Кодексу адміністративного судочинства України, повторне звернення з тією самою позовною заявою не допускається.
Ухвала суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали згідно ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала набирає законної сили у порядку та у строки, встановлені ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя С.О. Конєва