Судове рішення #2163012
Справа №2-2646/07

Справа №2-2646/07

       РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ       УКРАЇНИ

23 липня 2007 року      Комінтернівський районний суд Одеської області в складі:

судді Копіци О.В.

при секретарі Білоіваненко О.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт Комінтернівське цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2до Визирської сільської ради Комінтернівського району Одеської області про визнання права приватної власності на майно в порядку спадкування за законом,

встановив:

Позивачі ОСОБА_1, ОСОБА_2 звернулись до суду з позовом до Визирської сільської ради Комінтернівського району Одеської області та просять суд визнати за ними право приватної власності на майно в порядку спадкування за законом після смерті батька.

В обгрунтування заявлених вимог позивачі суду пояснили наступне.

ІНФОРМАЦІЯ_1в віці 81 року помер батько позивачів - ОСОБА_3, про що в книзі реєстрації смертей Визирської сільської ради Комінтернівського району Одеської області зроблено запис за №10.

Після смерті ОСОБА_3 залишилась спадщина - житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами в АДРЕСА_1

Згідно з витягом із погосподарської книги Визирської сільської ради №3, особовий рахунок №218, сторінка №52 за ОСОБА_3 значиться житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами, розташований на земельній ділянці площею 0,15 га в АДРЕСА_1

Заповіту ОСОБА_3 не залишив.

Після його смерті спадкоємцями першої черги являються його сини - позивачі по справі.

З питання оформлення спадщини позивачі звернулись з заявою в державну нотаріальну контору про прийняття спадщини, але їм було відмовлено в видачі свідоцтва про право на спадщину, тому що в померлого була відсутня технічна документація на вищевказаний житловий будинок, тому вони вимушені звернутися до суду із позовною заявою.

Представник відповідача Визирської сільської ради Комінтернівського району Одеської області в судове засідання не з'явився, причину неявки не повідомив, але надіслав до суду заяву, в якій просить справу розглянути у його відсутності.

Заслухавши пояснення позивачів, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню за таких підстав.

У судовому засіданні встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1в віці 81 року помер батько позивачів - ОСОБА_3, про що в книзі реєстрації смертей Визирської сільської ради Комінтернівського району Одеської області зроблено запис за №10 (свідоцтво про смерть серії 1-ЖД №НОМЕР_1видане виконкомом Визирської сільської ради Комінтернівського району Одеської області).

Згідно зі свідоцтвом про народження серії НОМЕР_2року, виданим відповідною сільською радою Кіровоградської області, актовий запис №10 ОСОБА_1є сином нині померлого ОСОБА_3

Згідно зі свідоцтвом про народження серії НОМЕР_3року, виданим відповідною сільською радою Кіровоградської області, актовий запис №2 ОСОБА_2є сином нині померлого ОСОБА_3

Після смерті ОСОБА_3 залишилась спадщина - житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами розташований на земельній ділянці площею 0,15 га в АДРЕСА_1, яким належав йому на підставі особового рахунку №218, сторінка №52 погосподарська книга №3, що підтверджується довідкою Визирської сільської ради Комінтернівського району Одеської області №419 від 30.10.2006 року.

Відповідно до вимог ст. 1261 ЦК України, позивачі - ОСОБА_1, ОСОБА_2як сини померлого в першу чергу мають право на спадкування його майна за законом.

Заповіту ОСОБА_3 не залишив.

З питання оформлення спадщини позивачі звернулись з заявою в державну нотаріальну контору про прийняття спадщини, але їм було відмовлено в видачі свідоцтва про право на спадщину, тому   що в

 

померлого була відсутня технічна документація на вищевказаний житловий будинок, тому вони вимушені звернутися до суду із позовною заявою.

Згідно зі ст.ст. 1216, 1218 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

До складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Згідно зі ст. 1268 п.3 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого ст. 1270 ЦК України, він не заявив про відмову від неї.

За таких обставин суд вважає можливим визнати за позивачами право власності на житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами, розташований на земельній ділянці площею 0,15 га в АДРЕСА_1, в порядку спадкування за законом після померлого 15.05.2006 року ОСОБА_3

На підставі викладеного вище, ст.ст. 1216, 1217, 1218, 1261, 1268 ЦК України, керуючись ст.ст. 10, 209,212, 213,215 ЦПК України, суд -

вирішив:

Позовну заяву ОСОБА_1, ОСОБА_2- задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1, ОСОБА_2в рівних долях право приватної власності на житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами, розташований на земельній ділянці площею 0,15 га по АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1ОСОБА_3

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Апеляційного суду Одеської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього на протязі 20 днів мотивованої апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація