Судове рішення #2162559
Справа 2-2251/2007

Справа 2-2251/2007

РІШЕННЯ

 ІМ'ЯМ УКРАЇНИ

24 липня 2007 р.       Тернівський районний суд м.  Кривого Рогу

у складі:     головуючого,  судді:               - Лиходєдов А.В.

при секретарі:                                             - Поліян І.В.

розглянувши у попередньому судовому засіданні в залі суду в м.  Кривому Розі цивільну справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2,  ОСОБА_3,  ОСОБА_4про виділ часток у спільній сумісній власності,  встановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності на спадкове майно,  третя особа: Виконавчий комітет Тернівської районної Ради м.  Кривого Рогу,

 

ВСТАНОВИВ:

 

У травні 2007 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2ОСОБА_3,  ОСОБА_4 про виділ часток у спільній сумісній власності,  встановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності на спадкове майно.

В обгрунтування позову вказує,  що вона зареєстрована та проживає в АДРЕСА_1,  яка належить на праві спільної сумісної власності їй,  її чоловіку ОСОБА_5,  який ІНФОРМАЦІЯ_1 помер та покійному батькові ОСОБА_6,  який помер ІНФОРМАЦІЯ_2

Після смерті кожного з них відкрилася спадщина на 1/3 частину вказаної квартири.

Спадкоємцями першої черги по закону після смерті чоловіка є вона ОСОБА_1,  їх рідна дочка - ОСОБА_4,  1962 р. народження,  а після смерті її батька,  є вона,  її рідний брат - ОСОБА_3,  1938 р. народження,  її рідна сестра -- ОСОБА_2,  1935 р. народження,  які на спадщину не претендують,  з заявою про прийняття спадщини до нотаріуса не зверталися.

На день смерті спадкодавців вона проживала разом з ними на житловій площі АДРЕСА_1

Вона звернулася до нотаріальної контори з заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину після смерті її чоловіка.

В задоволенні заяви їй було відмовлено та роз'яснено,  що нотаріус згідно з п. 224 «Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України» може видати свідоцтво про право на спадщину після смерті одного з учасників спільної власності тільки після виділення частки померлого у спільній власності.

У зв'язку з цим їй рекомендовано звернутися до суду з позовом про виділення частки за кожним із учасників спільної власності,    а також в зв'язку з тим,  що вона пропустила 6-ти місячний строк прийняття спадщини після смерті її батька.

Квартира була нею та спадкодавцями ОСОБА_6 ,  ОСОБА_5приватизована згідно з Законом України «Про приватизацію державного житлового фонду».

При одержані свідоцтва,  між ними не виникало розбіжностей про розмір часток кожного з них і вони не встановлювали ніякого порядку в користуванні,  розпорядженні частками у праві спільної власності.

 

2

Відповідачі в судове засідання не з'явилися,  надали суду заяву про згоду з позовними вимогами та про розгляд справи в їх відсутність.

Третя особа - Виконавчий комітет Тернівської районної Ради м.  Кривого Рогу в судове засідання явку свого представника не забезпечив,  надав суду заяву про згоду з позовними вимогами та про розгляд справи у відсутності його представника.

Вислухавши позивача,  дослідивши письмові докази,  суд вважає,  що позов слід задовольнити з наступних підстав.

Згідно  ст.  ст.  370, 372 ЦК України частки у праві спільної сумісної власності вважаються рівними,  якщо інше не встановлено за домовленістю співвласниками,  законом,  або рішенням суду. Таким чином частка ОСОБА_1,  ОСОБА_6  та ОСОБА_5складала по 1/3 частині квартири у кожного.

Згідно  ст.  ст.  529, 549 ЦК України 1963 p.,   ст.  ст.  1261,  1268 ч.3 ЦК України 2003 р. слід визнати за позивачем ОСОБА_1 право власності на 1/3 частину АДРЕСА_1як за спадкоємцем першої черги за законом після смерті її батька ОСОБА_6 ,  а також слід визнати за позивачем ОСОБА_1 право власності на 1/3 частину АДРЕСА_1як за спадкоємцем першої черги за законом після смерті її чоловіка ОСОБА_5

Належність майна померлим та позивачу підтверджується витягом з реєстру прав власності на нерухоме майно КП „КБТІ",  свідоцтвом про право власності на квартиру -(а.с. 30,  9). Право на спадщину підтверджується архівним витягом з актових записів про шлюб,  копіями свідоцтв про смерть,  про народження та довідкою про склад сім"ї - (а.с.  5, 6, 8, 10, 12).

На підставі  ст.  ст.  529, 549 ЦК України 1963 p.,   ст.  ст.  328,  370, 372, 1261, 1268 ЦК України 2003 р.,  керуючись  ст.  ст.  10, 11, 60,  174, 212, 213, 214, 215 ЦПК України,  суд -

 

ВИРІШИВ:

 

Позов ОСОБА_1до ОСОБА_2,  ОСОБА_3,  ОСОБА_4про виділ часток у спільній сумісній власності,  встановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності на спадкове майно,  третя особа: Виконавчий комітет Тернівської районної Ради м.  Кривого Рогу - задовольнити.

Визнати,  що за життя ОСОБА_5,  померлому ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_6,  померлому ІНФОРМАЦІЯ_2. належало кожному по 1/3 частині в спільній сумісній власності на АДРЕСА_1

Визнати,  що ОСОБА_1належить 1/3 частина в спільній сумісній власності на АДРЕСА_1

Встановити факт прийняття ОСОБА_1спадщини після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 її чоловіка ОСОБА_5та після смерті ІНФОРМАЦІЯ_2. її батька ОСОБА_6

Визнати за ОСОБА_1право власності на 1/3 частину АДРЕСА_1в зв'язку з відмовою ОСОБА_2,  ОСОБА_3 від своїх частин спадщини на її користь в порядку спадкування після померлого: ОСОБА_6

Визнати за ОСОБА_1право власності на 1/3 частину АДРЕСА_1в зв'язку з відмовою ОСОБА_4від своєї частини спадщини на її користь в порядку спадкування після померлого: ОСОБА_5.

Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Дніпропетровської області,  через Тернівський районний суд м. Кривого Рогу,  шляхом подачі в 10-и денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20-и днів апеляційної скарги,  або в порядку ч. 4  ст.  295 ЦПК України.

СУДДЯ:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація