Справа № 2-2309/2007 р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14.08.2007 року Бориспільській міськрайонний суд Київської області в складі:
головуючого судді: Мартинова Є.О.
при секретарі: Макаревич Я.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Бориспіль справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2, про визнання особи такою, що втратила право на користування житловим приміщенням, -
ВСТАНОВИВ:
Позивачка звернулась до суду з вищевказаною позовною заявою, посилаючись на те, що їй, як спакоємцю, після смерті чоловіка належить житловий будинок з надвірними будівлями, який знаходиться в АДРЕСА_1. В даному будинку на даний час прописані позивачка та відповідач. Останній, забравши всі свої речі, виїхав із вказаного будинку і де десять років в ньому не проживає, не опікується ним, за комунальні послуги не сплачує, всі обов»язки по утриманню будинку виконує позивачка. Позивачка має намір у встановленому законом порядку оформити право власності на вказаний будинок, а тому просить суд визнати відповідача таким, що втратив право на користування вищевказаним житловим приміщенням.
Представник позивачки в судовому засіданні позов підтримав повністю та просив його задовольнити.
Відповідач проти позову заперечує.
Представник відповідача в судовому засіданні просив у задоволенні позову відмовити, в зв»язку з неналежним у справі позивачем.
Суд, заслухавши сторони, дослідивши матеріали справи, прийшов до висновку, що в задоволенні позову слід відмовити, виходячи з наступних підстав.
Судом встановлено, що померлому чоловіку позивачки - ОСОБА_3на підставі свідоцтва про право на спадщину за заповітом, належить будинок з надвірними спорудами в АДРЕСА_1. (а.с. 14, 15)
В своїй позовній заяві позиваячка вказує, що їй, як спадкоємиці після смерті чоловіка належить житловий будинок з надвірними спорудами за вищевказаною адресою, однак в матеріалах справи відсутні будь-які докази того, що позивачка є власником вказаного будинку.
В своєму позові позивачка керується правовими нормами ст. ст. 71,72 Житлового кодексу України, що не може відповідати дійсності, оскільки спірний будинок належить на праві приватної власності померлому, ОСОБА_3, а вказані позивачкою статті регулюють правовідносини державного житлового фонду.
Таким чином, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1не є належним позивачем по справі, оскільки не являється власником спірного будинку, а тому в задоволенні даної заяви слід відмовити.
Враховуючи вищевикладене, аналізуючи та оцінюючи докази по справі в їх сукупності, на підставі ч. 2 ст. 107 ЖК України, керуючись ст. ст. 4, 10, 60, 213, 215 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
В задоволенні позову ОСОБА_1до ОСОБА_2, про визнання особи такою, що втратила право на користування житловим приміщенням - відмовити.
Рішення може бути оскаржене в Апеляційному суді Київської області через Бориспільський міськрайонний суд Київської області шляхом подачі заяви про його оскарження протягом десяти днів з дня його ухвалення та подальшої подачі апеляційної скарги на рішення суду протягом двадцяти днів після подання заяви.