Справа № 2- 468
2008 рік
Р І Ш Е Н Н Я
ІМ”ЯМ УКРАЇНИ
12 травня 2008 року Бахмацький районний суд Чернігівської області в складі:
судді - Зацерковний М.М.
при секретарі - Горбач Н.Д.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Бахмачі справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання двох неповнолітніх дітей ,-
В С Т А Н О В И В :
Сторони перебувають в зареєстрованому шлюбі з 26 листопада 1999 року і від цього шлюбу вони мають двох неповнолітніх дітей - дочку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2.
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2про стягнення з нього аліментів на утримання двох неповнолітніх дітей у розмірі 1/3 частини заробітку, посилаючись на те, що шлюб між ними не розірваний, але на сьогодняшній день їхні сімейні стосунки припинені, діти перебувають на її повному утриманні, відповідач добровільно не надає матеріальної допомоги на утримання дітей.
Позивачка ОСОБА_1 в судовому засіданні підтримала позовні вимоги.Виклала мотиви зазначені в позовній заяві.
Відповідач ОСОБА_2 в судовому засіданні позовні вимоги визнав, не заперечує проти їх задоволення .
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення сторін, суд вважає, що доданих до позову документів достатньо для вирішення справи по суті і позов підлягає задоволенню з наступних підстав:
Відповідно до ст.180 СК України батьки зобов”язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. А відповідно ст. 183 СК України частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.
Стаття 182 Сімейного кодексу України зобов'язує суд при визначенні розміру аліментів враховувати: 1) стан здоров'я та матеріальне становище дитини; 2) стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; 3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; 4) інші обставини, що мають істотне значення. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Таким чином судом встановлено, що відповідач ОСОБА_2 ухиляється від добровільного виконання своїх батьківських обов”язків по утриманню неповнолітніх дітей, а вимоги позивачки ОСОБА_1 про стягнення з нього аліментів в розмірі 1/3 частини заробітку (доходу) не протирічать нормам законодавства і вони обгрунтовані, доказів про неможливість виплати аліментів відповідачем суду не надано, а тому наявні всі підстави для задоволення позову, при цьому розмір аліментів в жодному випадку не може бути меншим 30 % прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку
Виходячи з викладеного, керуючись ст.ст 180,182, 183, Сімейного кодексу України, ст.ст. 6,10,27,31, 60, 209, 212-215, 218, 367 ЦПК України, суд -
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця АДРЕСА_1 області на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4 , аліменти на двох неповнолітніх дітей: дочку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 у розмірі 1/3 частини усіх видів заробітка ( доходу ) щомісячно, але не менше 30 % прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, починаючи з 04 квітня 2008 року та до досягнення ними повноліття, тобто відносно ОСОБА_3 до ІНФОРМАЦІЯ_1, а відносно ОСОБА_4 до ІНФОРМАЦІЯ_2.
Строк пред'явлення виконавчого листа до виконання до ІНФОРМАЦІЯ_2.
Стягнути з ОСОБА_2 в прибуток держави 51 (п”ятдесят одну) гривню судового збору.
Стягнути із ОСОБА_2 на користь держави витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільних справ в сумі 7 (сім) гривень. 50 коп.
Рішення підлягає негайному виконанню в частині стягнення аліментів в межах суми платежу за один місяць.
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Чернігівської області.Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня його проголошення, а апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя :