Справа № 2-1007/08
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 травня 2008 року м. Чернігів
Новозаводський районний суд м. Чернігова
в складі : головуючої - судді І.А.Косач
при секретарі М.М. Гордієнко
з участю позивачки ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Чернігова справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням,
В С Т А Н О В И В :
До суду з позовною звернулась ОСОБА_1. про визнання ОСОБА_2. таким, що втратив право користування житловим приміщенням у квартиріАДРЕСА_1, мотивуючи свої вимоги тим, що згідно особового рахунку, ОСОБА_1. є наймачем квартири АДРЕСА_1. Крім неї в квартирі зареєстровані її дві доньки та її колишній чоловік ( відповідач по справі). Шлюб між ними розірвано 12 січня 2007 року. З 2002 року, відповідач виїхав з спірної квартири і зараз мешкає за вказаною адресою. Свої особисті речі він забрав з собою і в квартирі особистих речей не має. Таким чином, відповідач з 2002 року не мешкає в спірній квартирі без поважної причини, ніколи до квартири не приходить. У зв»язку з тим, що відповідач не бажає в добровільному порядку скасувати свою реєстрацію у спірній квартирі вона змушена звернутись до суду для вирішення цього питання. З вказаного часу вона сама сплачує за житлові та комунальні послуги, а той факт, що відповідач зареєстрований в квартирі призводить до того, що вона змушена сплачувати комунальні послуги ще й за нього, а її матеріальне становище дуже скрутне. Підтвердженням того, що відповідач не проживає в спірній квартирі з вказаного часу є акт обстеження житлових умов ЖРЕД № 3 від 11.02.2008 року. Таким чином, відповідач не мешкає в спірній квартирі без поважної причини вже більше 6 місяців і згідно ст. 71 ЖК України, він може бути визнаний таким, що втратив право користування житловим приміщенням. Просила визнати ОСОБА_2. таким, що втратив право користування житловим приміщення у квартиріАДРЕСА_1
Позивачка в судовому засіданні позовні вимоги підтримала, просила суд визнати ОСОБА_2. таким, що втратив право користування житловим приміщенням у квартирі АДРЕСА_1, оскільки він не проживає без поважних причин в спірній квартирі більше шести місяців.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про день та час слухання справи повідомлений у встановленому законом порядку. Про причини неявки суду не повідомлено. Клопотання про відкладення слухання справи до суду не надходило. Суд вважає за можливе слухати справу у відсутність нез»явившегося відповідача, на підставі наявних доказів у справі.
Представник третьої особи Комунального підприємства «Ново заводське» Чернігівської міської ради в судове засідання не з»явився, про день та час слухання справи повідомлений у встановленому законом порядку. Про причини неявки суду не повідомлено. Клопотання про відкладення слухання справи до суду не надходило.
Керуючись ч. 4 ст. 169 ЦПК України суд визнає можливим справу розглянути у відсутності вказаних осіб та відповідно до ст. 224 ЦПК України ухвалити заочне рішення по справі на підставі наявних у справі доказів.
Свідок ОСОБА_3. підтвердила факт не проживання в спірній квартирі відповідача з 2002 року.
Вислухавши пояснення позивачки, свідка, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов обґрунтований та підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що згідно особового рахунку, ОСОБА_1. є наймачем квартири АДРЕСА_1.( а.с. 4). Крім неї в квартирі зареєстровані її дві доньки та її колишній чоловік, відповідач по справі. Шлюб між позивачкою і відповідачем розірвано 12 січня 2007 року (а.с. 3-а). Відповідач з 2002 року не мешкає в спірній квартирі, виїхав з спірної квартири, свої особисті речі він забрав з собою і в квартирі особистих речей не має, що підтверджується актом обстеження житлових умов ЖРЕД № 3 від 11.02.2008 року.( а.с. 5). Таким чином, відповідач не мешкає в спірній квартирі без поважної причини вже більше 6 місяців і згідно ст. 71 ЖК України, він може бути визнаний таким, що втратив право користування житловим приміщенням.
Зважаючи, що відповідач у спірній кімнаті не проживає з 2002 року, більше шести місяців, тому має бути визнаний таким, що втратив право на користування житловим приміщенням у квартирі АДРЕСА_1.
На підставі вищенаведеного та керуючись ст.ст. 10, 11, 57-61, 209, 213, 215,216,226 ЦПК України, ст. ст. 71,72 ЖК України суд ,-
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1до ОСОБА_2про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням - задовольнити.
Визнати ОСОБА_2 таким, що втратив право користування житловим приміщенням у квартирі АДРЕСА_1
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідачів. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Заочне рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Чернігівської області через Новозаводський районний суд м. Чернігова, заяву про апеляційне оскарження може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення заочного рішення, апеляційна скарга подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
СУДДЯ: Косач І.А.