Справа № 2-1588 /07р.
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 грудня 2007 року Вінницький районний суд Вінницької області
в складі:
головуючого судді Спринчука В.В.,
при секретарі Петровій О.В.,
з участю пр-ка позивача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Вінниці цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення боргу за договором позики , -
в с т а н о в и в :
ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_3 про стягнення боргу за договором позики , мотивуючи свої вимоги тим, що 14 серпня 2006 року між ним та відповідачем по справі був укладений письмовий договір позики, відповідно до якого в присутності свідків ОСОБА_4 та ОСОБА_5 передав останньому кошти в розмірі 228 000 гривень, а відповідач в свою чергу на підтвердження факту отримання грошей надав йому письмову розписку.
Як вказує позивач в своїй заяві, що відповідач ОСОБА_3відповідно до умов договору п.п. 4, 5 , зобов”язався розпочати повернення грошей 14 .09.2006 р. та сплатити всю суму боргу до 31.01.2007 р., однак останній свої зобов”язання за догором позики не виконав, тобто грошей не повернув.
На неодноразові звернення ОСОБА_2 відносно повернення грошей відповідач уникає зустрічі, тому з зазначеними обставинами позивач змушений був звернутися до суду з позовом про примусове стягнення боргу з останнього.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позов, просив вимоги позову його довірителя задоволити.
Відповідач в судове засідання не з”явився , хоча про час і місце судового засідання неодноразово повідомлявся належним чином, про що свідчить його розписки в матеріалах справи, причину неявки суду не повідомив . Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.
З'ясувавши позицію представника позивача, дослідивши та оцінивши матеріали справи, суд визнає за необхідне позовні вимоги задовільнити повністю з таких міркувань.
Поясненнями представника позивача та наявними в справі матеріалами беззаперечно доведено, що 14.08.2006 р. був укладений договір позики між ОСОБА_2. та ОСОБА_3, відповідно до якого останній отримав позику в сумі 228 000 грн., одночасно зобов”язався розпочати повернення позики з 14.09.2006 р. та сплатити всю суму боргу до 31.01.2007 р ( а.с.6 - 7 ).
На підтвердження факту отримання грошей ОСОБА_3 надав ОСОБА_2 письмову розписку, відповідно до якої зобов”язався повернути борг в сумі 228 000 грн. не пізніше 31.01.2007 року ( а.с. 8 )
Встановленим в суді фактам відповідають правовідносини, що виникли із договірних зобов”язань, які регулюються нормами Цивільного кодексу України.
Дані правовідносини регулюються :
- відповідно до ст. 1046 ЦК України за договром позики одна сторона (позикодавець) передає у власність другій стороні ( позичальникові) грошові кошти або інші речі, визначені родовими ознаками, а позичальник зобов”язується повернути позикодавцеві таку ж суму грошових коштів ( суму позики) або таку ж кільківсть речей того ж роду та такої ж якості.
Договір позики є укладеним з моменту передання грошей або інших речей, визанчених родовими ознаками.
Згідно ст. 1049 ЦК України, позичальник зобов”язаний повернути позикодавцеві позику ( грошові кошти у такій самій сумі або речі , визначені родовими ознакаи, у такій самій кількості, такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому ( позикодавцем ) у строк та в порядку, що встановлені договором., оскільки невиконання його тягне за собою наслідки, передбачені ст. 1050 ЦК України.
Оскільки, відповідач порушив зобов'язання щодо повернення суми позики то, з метою захисту прав позивача як позичальника, з відповідача на його користь слід стягнути заборгованість за договором позики в сумі 228 000 грн.
Так, як рішення ухвалено на користь позивача, суд вважає необхідним, відповідно до ст. 88 ЦПК України, стягнути з відповідача на користь ОСОБА_2 судові витрати, які останній поніс у зв'язку із зверненням до суду (а.с. 1-2 ).
Керуючись ст.ст. 1046, 1047, 1049, 1050 ч.1 ЦК України, ст. ст. 10, 11, 88, 209, 213-215, 217, 224 ЦПК України, суд -
в и р і ш и в :
Позов задовільнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_2 кошти за договором позики в розмірі 228 000 ( двісті двадцять вісім тисяч) грн ; 1700 ( одна тисяча сімсот ) грн. судового збору та 30 (тридцять) грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Вінницької області через Вінницький районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Суддя: