Судове рішення #21593686

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.О.Невського/Річна, 29/11, к. 322


РІШЕННЯ

Іменем України


19.03.2012Справа №5002-32/197-2012

Господарський суд Автономної республіки Крим  у складі судді Барсукової А.М.

розглянув у відкритому судовому засіданні справу

За позовом – Державного підприємства «Ялталіфт» (98612, АР Крим, м. Ялта, вул. Ізобільна, 7, ідентифікаційний код 35060990).

До  відповідача – Дочірнього підприємства «Санаторій «Ясна поляна» Закритого акціонерного товариства Лікувально – оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровниця» (98660, АР Крим, м. Ялта, смт. Гаспра, Севастопольське шосе, 52, ідентифікаційний код 02650802).

Про стягнення 25 598,62 грн.

За участю представників:

Від позивача – ОСОБА_1, довіреність № 27 від 19.01.2012р.

Від відповідача – не з’явився.

Представникам роз'яснено права і обов'язки передбачені ст. 22 Господарського процесуального кодексу  України, зокрема право відводу судді, відповідно до статті 20 Господарського процесуального України. Заяв та клопотань про відвід судді не подано.

Обставини справи: Державне підприємство «Ялталіфт»  звернулось до Господарського суду АР Крим з позовом до Дочірнього підприємства «Санаторій «Ясна поляна» Закритого акціонерного товариства Лікувально – оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровниця» про стягнення основного боргу в розмірі 18 950,70 грн., пені – в розмірі 1418,40 грн., 3% річних – у розмірі 1034,14 грн., інфляційних витрати – в розмірі 4195,38 грн.

Ухвалою господарського суду від 19.01.2012р. справу прийнято до провадження суддею ГС АР Крим Барсуковою А.М., розгляд справи призначений на 30.01.2012р., про що сторони були своєчасно та належним чином повідомлені.

Розгляд справи відкладався в порядку статті 77 Господарського процесуального кодексу України.

Позовні вимоги мотивовані порушенням відповідачем обов’язків за договорами підряду № 3057 від 02.01.2008р. та від 02.01.2009р., внаслідок чого за відповідачем утворилась заборгованість, що і стало приводом для звернення позивача до суду  із позовом про стягнення вказаної заборгованості у примусовому порядку.

У судовому засіданні  05.03.2012р. представник позивача надав заяву в порядку статті 22 Господарського процесуального кодексу України, відповідно до якої збільшив позовні вимоги та просив суд стягнути 18 950, 70 грн. суми основного боргу, 1 418, 40 грн. – пені, 1 285, 75 грн. – суму 3% річних, 4 093, 10 грн. – інфляційних втрат.

Розглянувши вказану заяву, суд вважає за можливе її задовольнити та подальший розгляд справи здійснювати в межах збільшених позовних вимог.

Відповідач явку повноважного представника в судове засідання не забезпечив, не зважаючи на те, що був належним чином повідомлений про день, час та місце розгляду даної справи рекомендованою поштою.

Відповідно до пункту 3.6 Роз’яснень Вищого арбітражного суду України від 18.09.1997р. № 02-5/289 ( зі змінами та доповненнями) особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце її розгляду судом, якщо ухвалу про порушення провадження у справі надіслано за поштовою адресою, зазначеною у позовній заяві.  Отже, відповідач вважається повідомленим про час та місце судового розгляду справи.

Судом кореспонденція направлялась, зокрема й за адресою, вказаною у Витягу з ЄДРЮОФОП на відповідача, залученому до матеріалів справи .

В пункті 11 Інформаційного листа «Про деякі питання практики застосування норм Господарського процесуального кодексу України, порушені у доповідних записках про роботу господарських судів у 2006 році» Вищий господарський суд України зазначив, що до повноважень господарських судів не віднесено установлення фактичного місцезнаходження юридичних осіб або місця проживання фізичних осіб - учасників судового процесу на час вчинення тих чи інших процесуальних дій. Тому відповідні процесуальні документи надсилаються господарським судом згідно з поштовими реквізитами учасників судового процесу, наявними в матеріалах справи. З цього приводу див. також пункт 4 інформаційного листа Вищого господарського суду України від 02.06.2006 N 01-8/1228 "Про деякі питання практики застосування норм Господарського процесуального кодексу України, порушені у доповідних записках про роботу господарських судів у 2005 році".

Отже, господарським судом  виконані всі можливі заходи щодо сповіщення відповідача про час та місце судового засідання.

Стаття 22 Господарського процесуального кодексу України зобов’язує сторони добросовісно користуватись належними їм процесуальними правами.

Відповідач не скористувався своїм правом подання відзиву на позовну заяву та надання доказів в порядку статті 33 Господарського процесуального кодексу України.

Враховуючи те, що норми статті 38 Господарського процесуального кодексу України щодо обов’язку господарського суду витребувати у сторін документи і матеріали, необхідні для вирішення спору, кореспондуються з диспозитивним правом сторін подавати докази, а пункт 4 частини 3 статті 129 Конституції України визначає одним з принципів судочинства - свободу в наданні сторонами суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, суд вважає, що господарським судом створені належні умови для надання сторонами доказів в обґрунтування своєї правової позиції.

У зв’язку з тим, що відповідач не використав наданого законом права на участь у судовому засіданні, подання відзиву на позов та доказів, а матеріали справи в достатній мірі характеризують взаємовідносини сторін і неявка відповідача не перешкоджає вирішенню спору, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку статті 75 Господарського процесуального кодексу України – за наявними у ній матеріалами.

Дослідивши представлені докази, заслухавши пояснення представника позивача, суд

ВСТАНОВИВ:

02.01.2008 року між Державним підприємством «Ялталіфт» (Підрядник) (позивач)  та Дочірнім підприємством «Санаторій «Ясна поляна» Закритого акціонерного товариства Лікувально – оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровниця» (Замовник) ( відповідач)  був укладений Договір підряду № 3057 (а.с. 23-29).  

02.01.2009 року між Державним підприємством «Ялталіфт» (Підрядник) (позивач)  та Дочірнім підприємством «Санаторій «Ясна поляна» Закритого акціонерного товариства Лікувально – оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровниця» (Замовник) ( відповідач)  був укладений Договір підряду № 3057 (а.с. 32-38).

Пунктом 1 статті 837 Цивільного кодексу України встановлено, що за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов'язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконану роботу.

Пунктом 1.1 Договорів сторони погодили, що Замовник доручає, а підрядник приймає на себе зобов’язання по організації робіт по технічному обслуговуванню, ремонту ліфтів та диспетчерських систем.

Пунктом 6.1 Договорів сторони погодили, що не пізніше 25 числа кожного місяця Замовник виплачує підрядникові аванс в розмірі 50 % від вартості робіт. У кінці кожного місяця підрядник надає замовнику акти виконаних робіт, які мають бути підписані замовником.

Пуктом 6.4 Договорів сторони погодили, що Замовник оплачує виконані роботи шляхом надання до банку платіжних доручень не пізніше 8 сила наступного місяця.

У виконання умов договорів позивачем були виконані роботи на загальну суму 18 950, 70 грн., що підтверджується актами виконаних робіт за період з грудня 2008 року по грудень 2009 року.

Роботи прийняті відповідачем, про що свідчить підпис та печатка в актах.

Отже неналежне виконання обов’язків за договором призвело до утворення заборгованості в розмірі 18 950,70 грн.

Згідно з частиною 1 статті 509 Цивільного кодексу України, яка кореспондується з частиною 1 статті 173 Господарського кодексу України,  зобов’язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов’язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов’язку.

При цьому, майново-господарськими, згідно з частиною 1 статті 175 Господарського кодексу України, визнаються цивільно-правові зобов'язання, що виникають між учасниками господарських відносин при здійсненні господарської діяльності, в силу яких зобов'язана сторона повинна вчинити певну господарську дію на користь другої сторони або утриматися від певної дії, а управнена сторона має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку. Майнові зобов'язання, які виникають між учасниками господарських відносин, регулюються Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до статті 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов  договору  та  вимог  цього  Кодексу,  інших актів цивільного законодавства,  а за відсутності таких умов та вимог, відповідно до   звичаїв   ділового  обороту  або  інших  вимог,  що  звичайно ставляться. Аналогічне положення стосовно господарських зобов’язань міститься в частині 1 статті 193 Господарського кодексу України, якою визначено, що суб’єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов’язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов’язання — відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до статті 530 Цивільного кодексу України якщо у зобов’язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Статтею 525 Цивільного кодексу України передбачено, що одностороння відмова від  зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Не допускаються одностороння відмова від виконання зобов'язань, крім випадків, передбачених законом, а також відмова від виконання або відстрочка виконання з мотиву, що зобов'язання другої сторони за іншим договором не було виконано належним чином (частина 7 статті 193 Господарського кодексу України).

Згідно статті 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Відповідачем, всупереч вимогам норм діючого законодавства , не надано доказів оплати суми 18 950,70 грн., отже ця сума визнається такою, що підлягає стягненню з відповідача у примусовому порядку.

Крім того, позивач просить стягнути з відповідача суму інфляційних втрат у зв’язку з невиконанням відповідачем своїх зобов’язань у розмірі 4 195,38грн., 3% річних у розмірі 1034,14 грн. та пеню у розмірі 1418,40 грн.

Так, частиною 2 статті 625 Цивільного кодексу України встановлено, що боржник, який прострочив виконання грошового зобов’язання, на вимогу кредитора зобов’язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення.

Таким чином, сума інфляційних втрат  за період з січня 2009р. по лютий 2012р., яка підлягає стягненню з відповідача повинна обраховуватися наступним чином:

За актом приймання підрядних робот за грудень 2008р.:

Інфляційні втрати =  ( ( 674,71 грн. х 102,9 х 101,5  х 101,4 х 100,9 х 100,5 х 101,1 х  100,8 х 100,9 х 101,1 х  100,9 х 101,8 х 101,9 х 100,9 х 101,2 х 102,9 х 100,5 х  100,3 х 100,8 х 101,0 х 100,9 х 101,4 х 101,3 х 100,8 х  100,4 х 100,1 х 100,0 х 100,1 х 100,2 х 100,2 ) /  100 ) – 674,71 грн. =  223,24  грн.

За актом  приймання робіт за січень 2009р.:

Інфляційні втрати =  ( ( 947,74 грн. х 101,5 х 101,4 х 100,9 х 100,5 х 101,1 х 100,8 х 100,9 х 101,1 х  100,9 х 101,8 х 101,9 х 100,9 х 101,2 х 102,9 х 100,5 х  100,3 х 100,8 х 101,0 х 100,9 х 101,4 х 101,3 х 100,8 х  100,4 х 100,1 х 100,0 х 100,1 х 100,2 х 100,2) /  100 ) – 947,74  грн. = 312,35 грн.

За актом  приймання робіт за лютий  2009р.:

Інфляційні втрати =  ( ( 805,48 грн. х 101,4 х 100,9 х 100,5 х 101,1 х 100,8 х 100,9 х 101,1 х  100,9 х 101,8 х 101,9 х 100,9 х 101,2 х 102,9 х 100,5 х  100,3 х 100,8 х 101,0 х 100,9 х 101,4 х 101,3 х 100,8 х  100,4 х 100,1 х 100,0 х 100,1 х 100,2 х 100,2 ) /  100 ) – 805,48  грн. = 235,28  грн.

За актом приймання робіт за березень 2009р.:

Інфляційні втрати =  ( ( 805,48 грн. х 100,9 х 100,5 х 101,1 х 100,8 х 100,9 х 101,1 х  100,9 х 101,8 х 101,9 х 100,9 х 101,2 х 102,9 х 100,5 х  100,3 х 100,8 х 101,0 х 100,9 х 101,4 х 101,3 х 100,8 х  100,4 х 100,1 х 100,0 х 100,1 х 100,2 х 100,2 ) /  100 ) – 805,48   грн. = 219,85 грн.

За актом  приймання робіт за квітень 2009р.:

Інфляційні втрати =  ( (1610,96 грн. х 100,5 х 101,1 х 100,8 х 100,9 х 101,1 х  100,9 х 101,8 х 101,9 х 100,9 х 101,2 х 102,9 х 100,5 х  100,3 х 100,8 х 101,0 х 100,9 х 101,4 х 101,3 х 100,8 х  100,4 х 100,1 х 100,0 х 100,1 х 100,2 х 100,2 ) / 100 ) – 1610,96 грн. = 411,49 грн.

За актом приймання робіт за травень 2009р.:

Інфляційні витрати = ( ( 1610,96 грн. х 101,1 х 100,8 х 100,9 х 101,1 х  100,9 х 101,8 х 101,9 х 100,9 х 101,2 х 102,9 х 100,5 х  100,3 х 100,8 х 101,0 х 100,9 х 101,4 х 101,3 х 100,8 х  100,4 х 100,1 х 100,0 х 100,1 х 100,2 х 100,2 ) / 100 ) – 1610,96 грн. = 393,45 грн.

За актом приймання робіт за червень 2009р.:

Інфляційні витрати = ( ( 1610,96 грн. х 100,8 х 100,9 х 101,1 х  100,9 х 101,8 х 101,9 х 100,9 х 101,2 х 102,9 х 100,5 х  100,3 х 100,8 х 101,0 х 100,9 х 101,4 х 101,3 х 100,8 х  100,4 х 100,1 х 100,0 х 100,1 х 100,2 х 100,2 ) / 100 ) – 1610,96 грн. = 383,48 грн.

За актом приймання робіт за липень 2009р.:

Інфляційні витрати = ( ( 1610,96 грн. х 100,8 х 100,9 х 101,1 х  100,9 х 101,8 х 101,9 х 100,9 х 101,2 х 102,9 х 100,5 х  100,3 х 100,8 х 101,0 х 100,9 х 101,4 х 101,3 х 100,8 х  100,4 х 100,1 х 100,0 х 100,1 х 100,2 х 100,2) / 100 ) – 1610,96 грн. = 361,78 грн.

За актом приймання робіт за серпень 2009р.:

Інфляційні витрати = ( ( 1610,96 грн. х 100,8 х 100,9 х 101,1 х  100,9 х 101,8 х 101,9 х 100,9 х 101,2 х 102,9 х 100,5 х  100,3 х 100,8 х 101,0 х 100,9 х 101,4 х 101,3 х 100,8 х  100,4 х  100,1 х 100,0 х 100,1 х 100,2 х 100,2 ) / 100 ) – 1610,96 грн. = 361,78 грн.

За актом приймання робіт за вересень 2009р.:

Інфляційні витрати = ( ( 1610,96 грн. х 100,9 х 101,1 х  100,9 х 101,8 х 101,9 х 100,9 х  101,2 х 102,9 х 100,5 х  100,3 х 100,8 х 101,0 х 100,9 х 101,4 х 101,3 х 100,8 х  100,4 х 100,1 х 100,0 х 100,1 х 100,2 х 100,2) / 100 ) – 1610,96 грн. = 361,78 грн.

За актом приймання робіт за жовтень 2009р.:

Інфляційні витрати = ( ( 1610,96 грн. х 101,1 х  100,9 х 101,8 х 101,9 х 100,9 х 101,2 х 102,9 х 100,5 х  100,3 х 100,8 х 101,0 х 100,9 х 101,4 х 101,3 х 100,8 х  100,4 х  100,1 х 100,0 х 100,1 х 100,2 х 100,2 ) / 100 ) – 1610,96 грн. = 346,13 грн.

За актом приймання робіт за листопад 2009р.:

Інфляційні витрати = ( ( 1610,96 грн. х 100,9 х 101,8 х 101,9 х 100,9 х 101,2 х 102,9 х 100,5 х  100,3 х 100,8 х 101,0 х 100,9 х 101,4 х 101,3 х 100,8 х  100,4 х  100,1 х 100,0 х 100,1 х 100,2 х 100,2 ) / 100 ) – 1610,96 грн. = 328,67 грн.

За актом приймання робіт за грудень 2009р.:

Інфляційні витрати = ( ( 805,48 грн. х 101,8 х 101,9 х 100,9 х 101,2 х 102,9 х 100,5 х  100,3 х 100,8 х 101,0 х 100,9 х 101,4 х 101,3 х 100,8 х  100,4 х  100,1 х 100,0 х 100,1 х 100,2 х 100,2 ) / 100 ) – 805,48 грн. = 153,78 грн.  

За таких обставин матеріалами справи підтверджується сума інфляційних втрат в розмірі 4 093,10 грн. та саме в цій сумі підлягає стягненню з відповідача.

Відповідно до статті 625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов’язання, на вимогу кредитора зобов’язаний сплатити три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Судом встановлено, що сума 3% річних обрахована позивачем вірно.

За таких обставин, заявлена позивачем сума 3% річних, підтверджується матеріалами справи  в розмірі 1 285,75 грн. та саме в цій сумі підлягає стягненню.

Крім того позивач просить суд стягнути з відповідача пеню за порушення відповідачем умов договору оренди у розмірі 1 418,4   грн.

Відповідно до пункту 7.1  Договорів у випадку прострочення по сплаті орендних платежів орендар несе відповідальність у вигляді пені в розмірі 0,5% від вартості виконаних робіт за кожний день прострочення.

Частиною 1 статті 199 Господарського кодексу України передбачено, що виконання господарських зобов'язань забезпечується заходами захисту прав та відповідальності учасників господарських відносин, передбаченими цим Кодексом та іншими законами. За погодженням сторін можуть застосовуватися передбачені законом або такі, що йому не суперечать, види забезпечення виконання зобов'язань, які звичайно застосовуються у господарському (діловому) обігу. До відносин щодо забезпечення виконання зобов'язань учасників господарських відносин застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України.

Частиною 1 статті 546 Цивільного кодексу України передбачено, що виконання зобов’язання може забезпечуватися неустойкою, порукою, гарантією, заставою, притриманням, завдатком. Згідно з частиною 1 статті 548 Цивільного кодексу України виконання зобов’язання (основного зобов’язання) забезпечується, якщо це встановлено договором або законом. Під неустойкою, відповідно до статті 549 Цивільного кодексу  України розуміється грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов’язання. Штрафом є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов’язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов’язання за кожен день прострочення виконання.

Отже, види забезпечення виконання зобов’язань є спеціальними мірами майнового характеру, які стимулюють належне виконання зобов’язання боржником шляхом встановлення додаткових гарантій задоволення вимог кредитора, а тому забезпечення виконання зобов’язань будь-яким з видів, передбачених статтею 546 Цивільного кодексу України, також створює зобов’язувальні правовідносини між кредитором та боржником.

Статтею 611 Цивільного кодексу України передбачено, що у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема, сплата неустойки.

Відповідно до статті 232 Господарського кодексу України нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання зобов'язання, якщо інше не встановлено законом або договором, припиняється через шість місяців від дня, коли зобов'язання мало бути виконано.

Згідно з пунктом 2 статті 343 Господарського кодексу України платник грошових коштів сплачує на користь одержувача цих коштів за прострочку платежу пеню в розмірі, що встановлюється за згодою сторін, але не може перевищувати подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який сплачується пеня.

Судом встановлено, що заявлена позивачем до відшкодування сума пені має  бути розрахована наступним чином:

За актом приймання робіт за грудень 2008 року період нарахування повинний обчислюватись з 09.01.2009р. по 10.07.2009р. (183 дня прострочення), а пеня  повинна бути розрахована наступним чином :

674, 71 грн. х  38 днів прострочення х 24 % (подвійна облікова ставка НБУ з  30.04.2008р. по 16.02.2009р.) / 365 днів  = 16,86 грн.

674, 71 грн. х  119 днів прострочення х 22 % (подвійна облікова ставка НБУ з  16.02.2009р. по 15.06.2009р.) / 365 днів  = 48,39   грн.

674, 71 грн. х  26 днів прострочення х 20,5 % (подвійна облікова ставка НБУ з   15.06.2009р. по 12.08.2009р.) / 365 днів  = 9,85   грн.

За актом приймання робіт за грудень 2008 року сума пені становить 75, 10 грн.

За актом приймання робіт за січень 2009 року період нарахування повинний обчислюватись з 09.02.2009р. по 09.08.2009р. (183 дня прострочення), а пеня  повинна бути розрахована наступним чином :

947, 74 грн. х 7 днів прострочення х 24% (подвійна облікова ставка НБУ з  30.04.2008р. по 16.02.2009р.) / 365 днів  = 4,36 грн.

947, 74 грн. х 119 днів прострочення х 22% (подвійна облікова ставка НБУ з  16.02.2009р. по 15.06.2009р.) / 365 днів  = 67,98 грн.  

947, 74 грн. х 56 днів прострочення х 20,5% (подвійна облікова ставка НБУ з 15.06.2009р. по 12.08.2009р.) / 365 днів  = 29,81 грн.

За актом приймання робіт за січень 2009 року сума пені становить 102,15 грн.

За актом приймання робіт за лютий 2009 року період нарахування повинний обчислюватись з 09.03.2009р. по 07.09.2009р. (183 дня прострочення), а пеня  повинна бути розрахована наступним чином :

805, 48 грн. х 98 днів прострочення х 24% (подвійна облікова ставка НБУ з   16.02.2009р. по 15.06.2009р.) / 365 днів = 51,90 грн.

805, 48 грн. х 58 дня прострочення х 22% (подвійна облікова ставка НБУ з 15.06.2009р. по 12.08.2009р.) / 365 днів = 28,16 грн.

805, 48 грн. х 27 днів прострочення х 20,5% (подвійна облікова ставка НБУ з 12.08.2009р. по 08.06.2010р.) / 365 днів = 12,21 грн.

За актом приймання робіт за лютий 2009 року сума пені становить 92,27 грн.

За актом приймання робіт за березень 2009 року період нарахування повинний обчислюватись з 09.04.2009р. по 08.10.2009р. (183 дня прострочення), а пеня  повинна бути розрахована наступним чином :

805, 48 грн. х 67 днів прострочення х 24% (подвійна облікова ставка НБУ з   16.02.2009р. по 15.06.2009р.) / 365 днів = 35,48 грн.

805, 48 грн. х 58 днів прострочення х 22% (подвійна облікова ставка НБУ з 15.06.2009р. по 12.08.2009р.) / 365 днів = 28,16 грн.

805, 48 грн. х 58 днів прострочення х 20,5% (подвійна облікова ставка НБУ з 12.08.2009р. по 08.06.2010р.) / 365 днів = 26,24 грн.

За актом приймання робіт за березень 2009 року сума пені становить 89,88 грн.

За актом приймання робіт за квітень 2009 року період нарахування повинний обчислюватись з 09.05.2009р. по 07.11.2009р. (183 дня прострочення), а пеня  повинна бути розрахована наступним чином :

1610,96 грн. х 37 днів прострочення х 24% (подвійна облікова ставка НБУ з   16.02.2009р. по 15.06.2009р.) / 365 днів = 39,19 грн.

1610,96 грн. х 58 днів прострочення х  22% (подвійна облікова ставка НБУ з 15.06.2009р. по 12.08.2009р.) / 365 днів = 56,32 грн.

1610,96 грн. х 88 днів прострочення х 20,5% (подвійна облікова ставка НБУ з 12.08.2009р. по 08.06.2010р.) / 365 днів = 79,62 грн.

За актом приймання робіт за квітень 2009 року сума пені становить 175,13 грн.

За актом приймання робіт за травень 2009 року період нарахування повинний обчислюватись з 09.06.2009р. по 08.12.2009р. (183 дня прострочення), а пеня  повинна бути розрахована наступним чином :

1610,96 грн. х 6 днів прострочення х 24% (подвійна облікова ставка НБУ з   16.02.2009р. по 15.06.2009р.) / 365 днів = 6,35 грн.

1610,96 грн. х 58 днів прострочення х  22% (подвійна облікова ставка НБУ з 15.06.2009р. по 12.08.2009р.) / 365 днів = 56,32 грн.

1610,96 грн. х 119 днів прострочення х 20,5% (подвійна облікова ставка НБУ з 12.08.2009р. по 08.06.2010р.) / 365 днів = 107,67 грн.

За актом приймання робіт за травень 2009 року сума пені становить 170,32 грн.

За актом приймання робіт за червень 2009 року період нарахування повинний обчислюватись з 09.07.2009р. по 07.01.2010р. (183 дня прострочення), а пеня  повинна бути розрахована наступним чином :

1610,96 грн. х 34 дня прострочення х  22% (подвійна облікова ставка НБУ з 15.06.2009р. по 12.08.2009р.) / 365 днів = 33,01 грн.

1610,96 грн. х 149 дня прострочення х 20,5% (подвійна облікова ставка НБУ з 12.08.2009р. по 08.06.2010р.) / 365 днів = 134,81 грн.

За актом приймання робіт за червень 2009 року сума пені становить 167,82 грн.

За актом приймання робіт за липень 2009 року період нарахування повинний обчислюватись з 09.08.2009р. по 07.02.2010р. (183 дня прострочення), а пеня  повинна бути розрахована наступним чином :

1610,96 грн. х 2 дня прострочення х  22% (подвійна облікова ставка НБУ з 15.06.2009р. по 12.08.2009р.) / 365 днів = 1,94 грн.

1610,96 грн. х 181 день прострочення х 20,5% (подвійна облікова ставка НБУ з 12.08.2009р. по 08.06.2010р.) / 365 днів = 163,77 грн.

За актом приймання робіт за липень 2009 року сума пені становить 165,71 грн.

За актом приймання робіт за серпень 2009 року період нарахування повинний обчислюватись з 09.09.2009р. по 10.03.2010р. (183 дня прострочення), а пеня  повинна бути розрахована наступним чином :

1610,96 грн. х 183 дня прострочення х   20,5% (подвійна облікова ставка НБУ з 12.08.2009р. по 08.06.2010р.) / 365 днів = 165,57 грн.

За актом приймання робіт за серпень 2009 року сума пені становить 165,57 грн.

За актом приймання робіт за вересень 2009 року період нарахування повинний обчислюватись з 09.10.2009р. по 09.04.2010р. (183 дня прострочення), а пеня  повинна бути розрахована наступним чином :

1610,96 грн. х  183 дня прострочення х   20,5% (подвійна облікова ставка НБУ з 12.08.2009р. по 08.06.2010р.) / 365 днів = 165,57 грн.

За актом приймання робіт за вересень 2009 року сума пені становить 165,57 грн.

За актом приймання робіт за жовтень 2009 року період нарахування повинний обчислюватись з 09.11.2009р. по 10.05.2010р. (183 дня прострочення), а пеня  повинна бути розрахована наступним чином :

1610,96 грн. х  183 дня прострочення х   20,5% (подвійна облікова ставка НБУ з 12.08.2009р. по 08.06.2010р.) / 365 днів = 165,57 грн.

За актом приймання робіт за жовтень 2009 року сума пені становить 165,57 грн.

За актом приймання робіт за листопад 2009 року період нарахування повинний обчислюватись з 09.12.2009р. по 09.06.2010р. (183 дня прострочення), а пеня  повинна бути розрахована наступним чином :

1610,96 грн. х  182 дня прострочення х   20,5% (подвійна облікова ставка НБУ з 12.08.2009р. по 08.06.2010р.) / 365 днів = 164,67 грн.  

1610,96 грн. х  1 день прострочення х 19% (подвійна облікова ставка НБУ з 08.06.2010р. по 08.07.2010р.) / 365 днів = 0,84 грн.

За актом приймання робіт за листопад 2009 року сума пені становить 165,51 грн.

За актом приймання робіт за грудень 2009 року період нарахування повинний обчислюватись з 09.01.2010р. по 10.07.2010р. (183 дня прострочення), а пеня  повинна бути розрахована наступним чином :

805,48 грн. х 149 днів прострочення х 19% (подвійна облікова ставка НБУ з 08.06.2010р. по 08.07.2010р.) / 365 днів = 62,48 грн.

805,48 грн. х 30 днів прострочення х 17 % (подвійна облікова ставка НБУ з 08.07.2010р. по 10.08.2010р.) / 365 днів = 11,25 грн.

805,48 грн. х 4 дня прострочення х 15,5% (подвійна облікова ставка НБУ з 10.08.2010р.) / 365 днів = 1,37 грн.

За актом приймання робіт за грудень 2009 року сума пені становить 75,10 грн.

Отже, сума пені, нарахована внаслідок несвоєчасної оплати орендної плати, яка підтверджується матеріалами справи становить 1 775,72 грн., проте , оскільки суд позбавлений права виходити за межі позовних вимог, заявлена позивачем сума пені в розмірі 1 418,40 грн.  підлягає стягненню з відповідача саме в цій сумі.

Судовий збір покладається  на сторін пропорційно до розміру задоволених позовних вимог   відповідно до статті 49 Господарського процесуального кодексу України.

З урахуванням викладеного, керуючись статями 33, 49, 75, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд

В И Р І Ш И В:

1.          Позов задовольнити.

2.           Стягнути з Дочірнього підприємства «Санаторій «Ясна поляна» Закритого акціонерного товариства Лікувально – оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровниця» (98660, АР Крим, м. Ялта, смт. Гаспра, Севастопольське шосе, 52, ідентифікаційний код 02650802) на користь Державного підприємства «Ялталіфт» (98612, АР Крим, м. Ялта, вул. Ізобільна, 7, ідентифікаційний код 35060990) 18 950, 70 грн. заборгованості, 4 093,10 грн. інфляційних втрат, 1285,75 грн. – 3% річних, пеню в розмірі 1 418,4  грн., судовий збір у розмірі 1506,00  грн.

3.          Наказ видати в порядку статтей 116, 117 Господарського процесуального кодексу України.

У судовому засіданні 19.03.2012р. оголошено вступну і резолютивну частини рішення. Мотивувальна частина рішення оформлена відповідно до статті 84 Господарського  процесуального кодексу України та підписана 20.03.2012р.

Рішення може бути оскаржено в порядку та строки передбачені статтями 91-93 Господарського процесуального кодексу України. Рішення набирає законної сили відповідно до статті 85 Господарського процесуального кодексу України.     



Суддя Господарського суду

Автономної Республіки Крим                                        Барсукова А.М.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація