Справа №2-337 /08р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 березня 2008 року Вінницький районний суд Вінницької області
в складі :
головуючого - судді Спринчука В.В.
при секретарі Ягельській І.С.
за участю прокурора Каменяр С.В .
розглянувши у попередньому судовому засіданні в м.Вінниці цивільну справу за позовом прокурора Вінницького району в інтересах неповнолітнього ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 з викликом зацікавлених осіб ОСОБА_4, представників опікунської ради при Вінницькій районній державній адміністрації Вінницької області , опікунської ради при виконавчому комітеті Вінницько - Хутірської сільської ради Вінницького району Вінницької області про позбавлення батьківських прав , -
В с т а н о в и в :
Прокурор Вінницького району звернувся до суду в інтересах неповнолітнього ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 з викликом зацікавлених осіб ОСОБА_4, представників опікунської ради при Вінницькій районній державній адміністрації Вінницької області , опікунської ради при виконавчому комітеті Вінницько - Хутірської сільської ради Вінницького району Вінницької області про позбавлення батьківських прав, мотивуючи свої вимоги тим, що відповідачі по справі ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 є батьками неповнолітнього ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3.
Розглянувши матеріали, представлені Опікунською радою при Вінницькій районній державній адміністрації встановлено, що ОСОБА_2 та ОСОБА_3 перебували у зареєстрованому шлюбі від якого народилась одна дитина,ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, в інтересах якого заявлено позов.
Неповнолітній ОСОБА_1 з дня свого народження проживав та виховувався із дідусем,ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_4, так як ОСОБА_2 та ОСОБА_3 не переймаються долею свого сина, не цікавляться його вихованням, розвитком та навчанням у школі, не надають матеріальної підтримки.Прокуратурою Вінницького району встановлено, що батьки дитини - ОСОБА_2 та ОСОБА_3 грубо порушують права дитини та ухиляються від батьківських обов”язків, передбачених ст.ст. 150,155,180 Сімейного Кодексу України.
Приймаючи до уваги клопотання Опікунської ради при Вінницькій районній державній адміністрації, заяви батьків- ОСОБА_2 , ОСОБА_3 від своїх батьківських прав щодо неповнолітнього сина ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, які посвідчено нотаріально, довідку - характеристику зі школи щодо відсутності зацікавленості у батьків навчання дитини, свідчення сусідів -ОСОБА_5, ОСОБА_6, довідки із сільської ради , що засвідчують проживання та виховання неповнолітнього його дідусем ОСОБА_4, просять позбавити відповідачів батьківських прав щодо неповнолітнього.
В попередньому судовому засіданні прокурор підтримав позов на підставі обставин, викладених в позовній заяві та просить постановити рішення про задоволення позову в повному об”ємі.
Представник неповнолітнього ОСОБА_1, в інтересах якого заявлено позов -ОСОБА_4 не заперечує проти задоволення позову на підставі викладених обставин.
Зацікавлені особи - дідусь неповнолітнього -ОСОБА_4 та представник опікунської ради при Вінницькій районній державній адміністрації підтримали позов та просять його задовольнити.
Відповідачі по справі ОСОБА_2 та ОСОБА_3до суду не з”явилися, попередньо надавши заяви - відмову від батьківських прав щодо неповнолітнього сина, нотаріально засвідчені.
В попереднє судове засідання представник опікунської ради при виконавчому комітеті Вінницько - Хутірської сільської ради Вінницького району до суду не з”явився, до суду надійшла заява про визнання зацікавленою стороною вимог позову про позбавлення батьківських прав ОСОБА_2 та ОСОБА_3 стосовно неповнолітнього ОСОБА_1 та клопотання про розгляд справи у відсутність їх представника .
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Відповідно до ч.4 ст.130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст.174 ЦПК України. Відповідно до ч.4 ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши та оцінивши матеріали справи , суд прийшов до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 є батьками неповнолітнього ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3 відповідно до свідоцтва про народження дитини,НОМЕР_1 ( а.с.11) .
Як вбачається з висновку Опікунської ради при Вінницькій районній державній адміністрації № 31 від 09.08.2007 року , батьки неповнолітнього ОСОБА_1- ОСОБА_2 та ОСОБА_3 не переймаються долею свого сина, не цікавляться його розвитком, вихованням та навчанням у школі, станом здоров”я, не надають матеріальної допомоги на його утримання. З дня народження дитина проживає разом з дідусем та бабусею у будинку , який належить дідусеві ОСОБА_4, та які постійно займаються його вихованням, матеріальним забезпеченням. ( а.с.3 ).
Письмові свідчення ОСОБА_5, ОСОБА_6, завірені секретарем Вінницько - Хутірської сільської ради ; акт обстеження житлово - побутових умов проживання неповнолітнього ОСОБА_1, вказують на те, що ОСОБА_2 вихованням сина не займається, веде аморальний спосіб життя, з серпня місяця 2005 року на тереторії Вінницько - Хутірської сілької ради не з”являється, місце її проживання не відомо, дитина проживає в будинку свого дідуся , в якому є всі умови для навчання та проживання, а саме газифікований, користується телефонним зв”язком (а.с.5-7 ) .
Відповідно до заяв, нотаріально посвідчених -ОСОБА_2 та ОСОБА_3 відмовились від батьківських прав на свого неповнолітнього сина ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3 ( а.с.8, 9 ).
Таким чином встановлено, що батьки неповнолітнього ОСОБА_1, грубо порушують права дитини та ухиляються від батьківських обов”язків, передбавчених ст.ст.150, 155, 180 СК України .
Встановленим фактам відповідають правовідносини , встановлені національним законодавством та такі, що захищають порушені права неповнолітньої особи, в інтересах якої заявлено прокурором позов щодо особистих немайнових прав, а саме позбавлення батьківських прав через невиконання останніми батьківських обов”язків.
У відповідності до ст. 164 ч.1 п. 2 СК України мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вони ухиляються від виконання своїх обов”язків по вихованню дитини.
Згідно до ст. 165 СК України право на звернення до суду з позовом про позбавлення батьківських прав мають один з батьків , опікун, піклувальник, особа, в сім”ї якої проживає дитина, заклад охорони здоров”я або навчальний заклад, в якому вона перебуває, орган опіки та піклування, прокурор, а також сама дитина, яка досягла чотирнадцяти років.
Оскільки судом доведено, що ОСОБА_2 , ОСОБА_3 не переймаються долею свого сина ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, не цікавляться його розвитком, вихованням та навчання у школі, станом здоров”я, не надають матеріальної допомоги на його утримання, крім того власноручно написано ними заяви про відмову від батьківських прав на свого неповнолітнього сина, а фактично вихованням та утриманням дитини займається його дідусь - ОСОБА_4, 1943 року народження, завдяки його відповідальності та вимогливості хлопець вихований, добрий, має високий рівень знань, про що свідчить характеристика СЗШ 1-111 ступеню с. Вінницькі Хутори , а тому є підстави для задовлення позовних вимог , що не суперечить закону , не порушує права , свободи чи інтереси інших осіб.
Керуючись ст. ст. 164,165 СК України, ст.ст. 10,11, 27, 31, 209, 212, 214, 215 ЦПК України, суд , -
В и р і ш и в :
Позов прокурора Вінницького району Вінницької області в інтересах неповнолітнього ОСОБА_1 ,ІНФОРМАЦІЯ_3 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 з викликом зацікавлених осіб ОСОБА_4, представників опікунської ради при Вінницькій районній державній адміністрації Вінницької області , опікунської ради при виконавчому комітеті Вінницько - Хутірської сільської ради Вінницького району Вінницької області про позбавлення батьківських прав - задовольнити.
Позбавити батьківських прав ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 відносно неповнолітнього сина ОСОБА_1, ,ІНФОРМАЦІЯ_3.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Вінницької області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
СУДДЯ: