Справа №2-352/08р.
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 березня 2008 року Вінницький районний суд Вінницької області
в складі :
головуючого судді Спринчука В.В.
при секретарі Ягельській І.С.
з участю позивачки ОСОБА_1
відповідача ОСОБА_2
розглянувши у судовому засіданні в м.Вінниці цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини,
в с т а н о в и в :
31.01.2008 р. ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, свої вимоги мотивує тим, що сімейне життя з відповідачем не склалось, фактично сім”я розпалась та існує формально. На протязі тривалого часу вони проживають окремо один від одного, ведуть по різному господарство та мають різний бюджет.
Відповідач в добровільному порядку матеріальної допомоги на утримання сина не надає, тому вона, позивачка по справі змушена була звернутись до суду з даним позовом про примусове стягнення аліментів.
В судовому засіданні позивачка підтримала свої позовні вимоги, дала покази, аналогічні позовній заяві, просила їх задоволити.
Відповідач позовні вимоги, заявлені позивачкою визнав повністю, не заперечував щодо їх задоволення.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню в частині заявленого позивачкою позову.
Судом встановлено, що 15.02.2005 року подружжя ОСОБА_1 зареєструвало шлюб в виконкомі міськвідділі РАГС м. Вінниці, про що в книзі реєстрації актів громадського стану зроблено запис № 236, що підтверджується свідоцтвом про реєстрацію шлюбу, НОМЕР_1(а.с. 5 ), від спільного проживання в якому народився син - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується копією свідоцтва про народження НОМЕР_2 (а.с. 4).
Відповідно до довідки, виданої виконкомом Сосонської сільської ради Вінницького району за № 81 від 31.01.2008 року у позивачки на повному її утриманні перебуває неповнолітній син ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ( а.с.6), окрім того позивачка перебуває в декретній відпутці по догляду за дитиною до 3-х .
Згідно ст. 180 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані утримувати своїх неповнолітніх дітей.
Право на отримання аліментів має той з подружжя на утриманні якого знаходиться дитина.
Враховуючи, що факт знаходження дитини на утриманні позивачки є доведеним ,а відповідач не приймає участі в утриманні дитини та не надає матеріальної допомоги подружжю, яке її потребує, суд вважає, що позовні вимоги позивачки підлягають до задоволення .
У відповідності зі ст. 367 ЦПК України рішення в частині стягнення з відповідача на користь позивачки суми платежу (аліментів) за один місяць підлягає негайному виконанню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.180, 191 Сімейного кодексу України, та ст.ст. 10, 11, 88, 213, 214, 215, 367 ЦПК України, суд -
в и р і ш и в :
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця та жителя АДРЕСА_1, працюючого помічником машиніста залізничного ДЕПО м. Жмеринки, вул. Фестивальна, 19 , на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі ¼ частини всіх його видів заробітку щомісячно, але не менше 30 відсотків від прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку, починаючи з 31січня 2008 року і до досягнення ним повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2 державне мито на користь держави в сумі 51 (п'ятдесят одна) грн. та витрати на інформаційно- технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 7 грн.50 коп.
Рішення в частині стягнення суми платежу (аліментів) на користьОСОБА_1 за один місяць ( з 31 січня 2008 року по 29 лютого 2008 року) допустити до негайного виконання.
Рішення може бути оскаржене протягом десяти днів до апеляційного суду Вінницької області шляхом подання заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення набирає чинності через десять днів після його проголошення, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. У разі подання заяви про апеляційне оскарження, але неподання у двадцятиденний строк апеляційної скарги, рішення суду набирає чинності після закінчення цього строку.
Суддя :